Tylko u nas! Debata Prezydencka! VIDEO

Image

7 kwietnia mieszkańcy Stalowej Woli będą wybierać prezydenta miasta. O ten urząd ubiega się 3 kandydatów. StaloweMiasto zorganizowało więc debatę prezydencką. Zapraszamy do jej obejrzenia.

24 marca 2024 roku, w Bibliotece Miejskiej w Stalowej Woli odbyła się Debata Prezydencka. O najważniejszy urząd w mieście ubiegają się trzej kandydaci (kolejność alfabetyczna):

Kamil Maciejak, kandydat KWW Stalowa Od Nowa, Powiat od Nowa,

Damian Marczak, kandydat KWW Stalowowolskie Porozumienie Samorządowe do miasta i powiatu,

Lucjusz Nadbereżny, kandydat KW Prawo i Sprawiedliwość.

Spotkanie poprowadził dla Państwa Tomasz Gotkowski.

Tematy, które poruszono to między innymi:

- opłaty komunalne,

- zadłużenie miasta,

- ekologia (zanieczyszczenia, hałas, wycinka drzew),

- Stalowowolska Strefa Gospodarcza,

- polityka mieszkaniowa miasta.

Jakie pytania zadali sobie nawzajem kandydaci?

Odpowiedzi na te pytania znajdziecie oglądając naszą debatę!

Zapraszamy!

Zasady debaty zostały przedstawione i zaakceptowane przez kandydatów i ich sztaby, a są one następujące: Miejsca, w których zasiedli debatujący, zdeterminują kolejność odpowiedzi na pytania. Zostały one wylosowane przez kandydatów tuż przed rozpoczęciem debaty.

Ustalono, że schemat zadawania pytań i odpowiedzi na nie będzie wyglądał tak: na pierwsze pytanie jako pierwszy odpowiadał będzie kandydat z miejsca pierwszego, potem druga osoba, a na końcu osoba z fotela trzeciego.

Na pytanie drugie, jako pierwszy odpowiadał będzie kandydat z drugiego miejsca, potem z fotela trzeciego, a jako ostatni z fotela pierwszego. Na pytanie trzecie pierwszy odpowiedzi udzieli kandydat z fotela trzeciego, potem z fotela pierwszego, i potem osoba z miejsca drugiego.

Przy pytaniu czwartym i kolejnych pytaniach zachowano również właśnie taki schemat.

Pytań będzie sześć, potem przejdziemy do kolejnego etapu naszej debaty, w której to uczestnicy będą mieli prawo zadać po jednym pytaniu do kontrkandydata. Nie jest to jednak obligatoryjne. Nie można również będzie zadać dwóch pytań jednej osobie, drugą pominąć.

Czas na wypowiedź 90 sekund. Jeśli ktoś chciałby odnieść się do wypowiedzi, bezpośrednio po niej przysługuje mu 15-sekundowe ad vocem, jednakże taką możliwość można wykorzystać jedynie 3x na całą debatę. Odpowiadający na pytanie ma prawo do riposty na ad vocem, również 15-sekundowej. Po tym przechodzimy do kolejnego pytania / kolejnej osoby.

Ostatnia część debaty to czas dla każdego kandydatów na jej podsumowanie, zachęcenie wyborców do oddania głosów na jego osobę. W tej części nie ma polemiki, nie przysługuje ad vocem, nawet jeśli ktoś nie wykorzystał przysługującej mu „puli”.

NAGRANIE I MONTAŻ- RAFAŁ BIEŃKOWSKI

Obrazek

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
W tym artykule komentarze ukażą się po akceptacji moderatora.