Surowe konsekwencje za zbyt szybką jazdę

Image

Jedną z głównych przyczyn zdarzeń drogowych jest nadmierna prędkość. Wielu kierowców nie stosuje się do obowiązujących przepisów, co potwierdzili niżańscy policjanci. Kierująca bmw jechała z prędkością 122 km/h w miejscu, gdzie obowiązuje limit prędkości do 50 km/h.

Policjanci niżańskiego ruchu drogowego, sprowadzili prędkość z jaką poruszają się kierowcy, jadący przez Harasiuki. W pewnym momencie zauważyli osobowe bmw, które w miejscu, gdzie obowiązuje limit do 50 km/h, jechało zdecydowanie za szybko i zmierzyli jego prędkość.

Bmw miało na liczniku 122 km/h, tym samym, kierujący przekroczył dozwoloną prędkość o 72 km/h. Za jego kierownicą siedziała 39-letnia mieszkanka Biłgoraja. Podczas kontroli okazało się, że samochód, którym jechała nie posiada aktualnych badań technicznych. Za zbyt szybką jazdę, kobieta straciła prawo jazdy, otrzymała mandat w wysokości 2,5 tys. złotych oraz 14 punktów karnych. Policjanci zatrzymali także dowód rejestracyjny bmw.

Następnego dnia, na drogach naszego powiatu, policjanci prowadzili działania "Prędkość". Ich celem była poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Tego dnia, funkcjonariusze ujawnili ponad 20 wykroczeń związanych ze zbyt szybką jazdą.

Apelujemy do kierowców o zachowanie rozsądku na drodze i jazdę zgodną z przepisami. Jadąc z nadmierną prędkością ryzykujemy życie i zdrowie nie tylko swoje i pasażerów, których przewozimy, ale też innych uczestników ruchu drogowego.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =