Jak wspierać swoje dziecko i jego rozwój w dzisiejszym niestabilnym świecie?

Materiał zewnętrzny Image

Odpowiedzi na to pytanie poszukuje zapewne wielu rodziców. Stabilizacja, niezmienność zasad opartych o stałe i trwałe wartości jest niezbędnym warunkiem, by zapewnić rozwijającemu się człowiekowi bezpieczeństwo, a co za tym idzie warunki do wszechstronnego rozwoju.

Katolicka Szkoła Podstawowa w Stalowej Woli jest być środowiskiem, miejscem, wspólnotą, gdzie młody człowiek może rozwijać się wszechstronnie nie zaniedbując żadnego wymiaru swojego człowieczeństwa.

Dbamy o rozwój intelektualny przekazując wiedzę w życzliwy i ciekawy sposób, przy użyciu nowoczesnych i jednocześnie tradycyjnych metod, z głębokim przekonaniem, że geniusz to 10% zdolności i 90% pracy. Nasi nauczyciele wymagają, ale zawsze robią to z poszanowaniem unikalności każdego ucznia. Mamy świadomość, że sukces szkolny dla każdego może oznaczać coś innego, w zależności od posiadanych zdolności i pasji. Wiemy, że nie można być najlepszym w każdej dziedzinie, że „bycie człowiekiem” wyraża się również w świadomości własnych granic. Pomagać ma w tym liczebność naszych klas, która nie przekracza 20 uczniów. Miarą sukcesu w naszej szkole nie są oceny, ani nawet wynik egzaminu zewnętrznego. I chociaż możemy się pochwalić osiągnięciami naszych uczniów podczas różnego rodzaju sprawdzianów, olimpiad i konkursów, jednak nie są one dla nas priorytetem. Młody człowiek odnosi sukces, kiedy staje się coraz bardziej dojrzały, a my staramy się nieustająco w tym pomagać. Każdemu. Także temu uczniowi, który posiada specjalne potrzeby edukacyjne. Dlatego w naszym gronie są wykwalifikowani specjaliści z zakresu pedagogiki, psychologii, integracji sensorycznej czy też logopedii. Łącząc tradycję i nowoczesność prowadzimy nasze zajęcia w świetnie wyposażonych w multimedia salach i pracowniach przedmiotowych. By nasi absolwenci bez problemu odnajdywali się we współczesnym świecie duży nacisk kładziemy na naukę języków obcych. Języka angielskiego nauczamy przy pomocy metod naturalnych, a w naszej ofercie znajdują się także język niemiecki i język włoski.

Tworząc bezpieczne środowisko, ucząc rozwiązywania sytuacji kryzysowych, kreatywnego wychodzenia z konfliktów, chcemy by nasi uczniowie dojrzewali psychicznie i emocjonalnie. W każdym uczniu widzimy godną szacunku, zainteresowania i zrozumienia osobę ludzką. Wszyscy uczniowie są dla nas tak samo ważni. Kładziemy nacisk na umiejętność budowania i podtrzymywania relacji, dlatego nasza szkoła jest wolna od telefonów komórkowych.

W procesie kształcenia nie pomijamy rozwoju duchowego ucznia. Uczymy kochać Boga, żyć Ewangelią i chrześcijańskim wartościami. Chcemy, by nasi uczniowie, zawsze w wolności, potrafili wybierać dobro, którego źródłem jest Pan Bóg. Dlatego mamy w szkole kaplicę – miejsce modlitwy, uczestniczymy w uroczystościach religijnych jako wspólnota szkolna, kultywujemy polskie tradycje świąteczne i patriotyczne, chronimy naszych uczniów przed wszystkim, co mogłoby mieć choćby pozory deprawacji i demoralizacji. Katecheza jest i zawsze będzie obecna w naszej szkole. Jesteśmy również przekonani, że dojrzały człowiek, to świadomy obywatel znający, wolną od ideologicznych zniekształceń i zafałszowań, historię swojej Ojczyzny.

Drodzy Rodzice, jeśli chcecie bliżej zapoznać się z ofertą naszej szkoły, pooddychać jej atmosferą, zapraszamy, abyście odwiedzili nas wraz ze swymi pociechami, w sobotę 2 marca 2024 r., w godz. 10.00 – 12.00. W budynku naszej szkoły przy ul. Podleśnej 4 w Stalowej Woli odbędzie się Dzień Otwarty, podczas którego, chętnie się z Wami spotkamy, by wspólnie pobyć, porozmawiać, odpowiedzieć na pytania i wątpliwości.

Przyjdź! Poznaj! Oceń! Podejmij decyzję!

Przewiń do komentarzy
Komentarze

Możliwość komentowania tego artykułu została wyłączona