Na otwarcie psiego parku trzeba poczekać kilkanaście dni

Image

Piękna, słoneczna pogoda sprawiła, że w niedzielę mieszkańcy Stalowej Woli sami otworzyli furtkę do Psiego Placu zabaw, który powstaje na błoniach, by już z niego korzystać. Prezydent apeluje do mieszkańców, by tego nie robili, gdyż prace w tym miejscu nie zostały jeszcze zakończone, nie było również odbiorów technicznych.

Radny Dariusz Przytuła, który był jednym z inicjatorów utworzenia psiego parku w Stalowej Woli w niedzielę opublikował na swoim facebooku zdjęcia i filmiki, w których informował, że mieszkańcy sami dokonali otwarcia psiego placu zabaw.

- Dzień dobry, witam z Błoni Nadsańskich gdzie powstał psi park. Już cieszy się dużym zainteresowaniem. Mieszkańcy powiedzieli, że sami go otworzyli- relacjonował w mediach społecznościowych Dariusz Przytuła.

W niedzielę psi park odwiedziło wielu mieszkańców miasta i wielu się to miejsce bardzo spodobało. Niemniej jednak plac zabaw dla czworonogów wciąż jest w fazie budowy i nie powinno się z niego korzystać. Zabrakło tabliczek o tym informujących, stąd zapewne nieporozumienie. Prezydent miasta wystosował apel do właścicieli psów.

- Psi park nie jest otwarty, jest na ukończeniu pod względem montażu poszczególnych elementów treningowych dla zwierząt. Apeluję do wszystkich, aby jeszcze kilkanaście dni poczekać aż wszystkie prace będą zakończone. Przede wszystkim w ostatnich dniach były montowane ławki, one potrzebują pewnej stabilizacji, apelujemy o to, żeby z nich nie korzystać, tak aby prace mogły zostać odebrane, aby nie doszło do jakiejś dewastacji, czy ewentualnego wypadku. Te elementy treningowe muszą zostać przez nas ocenione. Z tego będą korzystać istoty żywe, psy, więc musi być dokonany taki odbiór, czy nie ma jakiś niebezpiecznych elementów wystających, czy nie ma jakiś ostrych krawędzi. Dlatego bardzo mocno apeluję, żeby do zakończenia prac, do końca wszystkich odbiorów, nie wpuszczać tam swoich pupili- mówi prezydent Lucjusz Nadbereżny.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =