Kiedy zostaną uruchomione recyklomaty?

Image

W trzech lokalizacjach na terenie Stalowej Woli pojawiły się recyklomaty. Będą one połączone z aplikacją, na której będzie można zbierać punkty. Kiedy będą dostępne?

Recyklomaty będą przyjmowały butelki plastikowe typu PET o pojemnościach od 0,25 l do 2,5 l oraz puszki aluminiowe typu ALU o pojemności od 0,25 l do 0,5 l. Urządzenia mają wbudowany głośnik, zapewniający komunikację dźwiękową, zamontowany wrzut na butelki i puszki, wewnętrzny skaner kodów kreskowych, rozpoznający typ opakowania i system rozpoznawania wagi opakowania.

- W tej chwili trwa odbiór urządzeń, są dokonywane oceny przyłączy elektrycznych. Apeluję o to, aby one nie były otwierane i aby nie korzystać z nich do czasu gdy zostaną włączone, zwłaszcza, że są to urządzenia elektryczne, posiadające wewnętrzne prasy. Recyklomaty są już gotowe, natomiast odbiory jeszcze się nie zakończyły. Myślę, że początkiem marca zostaną oddane do użytku- mówi prezydent Lucjusz Nadbereżny.

Recyklomat będzie połączony z aplikacją, która będzie naliczać nam punkty, które będzie można wymieniać np. na wejściówki do Miejskiego Domu Kultury, basen i inne miejsca, które będą uczestniczyły w programie recyklomatów.

Recyklomaty zostały zainstalowane przy Szkole Podstawowej nr 12, w Parku Miejskim oraz przy Hali Targowej obok serca na nakrętki.

- Chcielibyśmy aby w przyszłości tego typu urządzeń na terenie miasta Stalowej Woli było więcej. W fazie testów, wdrożenia chcemy poznać opinie samych mieszkańców co do oceny samego sprzętu, przyjazności tej infrastruktury, przepustowości, bo każdy z takich recyklomatów ma swój wewnętrzny zbiornik, czyli na ile on wystarcza, jakie są koszty eksploatacji. Po tej fazie testów będziemy decydować. Bardzo bym chciał żeby w każdej szkole, przedszkolu taki recyklomat się pojawił- mówi prezydent Lucjusz Nadbereżny.

Jak Wam się podoba ten pomysł? Będziecie korzystać z recyklomatów?


Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =