W Mostostalu powstanie przestrzeń dla młodzieży

Image

Miasto planuje stworzenie przestrzeni młodzieżowej w budynku Mostostalu, a konkretnie w pomieszczeniach po byłym kasynie. Zamysł jest taki, żeby każdy młody człowiek znalazł tam coś dla siebie. Będzie więc m.in.: sala chillout z bilardem i konsolą, sala komputerowa i sala zajęć fotograficznych.

W pierwszej kolejności na to zadanie ma zostać przygotowana dokumentacja projektowa. Projektant ma tak rozdzielić przestrzeń, aby w budynku mogła powstać m.in.: strefa chillout (z konsolą, bilardem, pufami itp., która w razie potrzeby mogłaby stać się salą konferencyjną, bądź salą spotkań Młodzieżowej Rady Miasta), sala do zajęć sportowych, miejsce do wyciszenia się (kawiarenka młodzieżowa i przestrzeń do rozmów o mieście przy kawie), aneks kuchenny (z jadalnią do wspólnego gotowania), sala do zajęć fotograficznych (z miejscem na galerię zdjęć), sala komputerowa z monitorem interaktywnym na ścianie, sala do robotyki (do zajęć z długopisami 3D, grami planszowymi z monitorem interaktywnym), sala do zajęć krawieckich, przestrzeń do majsterkowania.

Ponadto planowany jest także pokój opiekuna, toalety, sala spotkań z organizacjami pozarządowymi (z monitorem interaktywnym na ścianie), pomieszczenie do przechowywania sprzętu i wyposażenia (stoły, krzesła, sprzęt fotograficzny i filmowy, gogle VR, odkurzacz, mopy itp.). Przestrzenie mają zostać tak zaprojektowane, by były bardzo funkcjonalne, np. można by było przesuwać ściany w ramach potrzeby. Młodzież będzie miała możliwość podpięcia swoich laptopów czy smartfonów.

Po stronie projektanta będzie opracowanie kosztorysu inwestorskiego tego zadania. Miasto prawdopodobnie będzie ubiegało się o dofinansowanie zewnętrzne na realizację tego przedsięwzięcia.

Jak Wam się podoba pomysł stworzenia przestrzeni, która będzie dedykowana młodzieży?

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =