Pobity ochroniarz trafił do szpitala. Złodzieje coraz bardziej bezczelni

Image

Każdego dnia policja od kilku do kilkunastu razy interweniuje w sprawie kradzieży sklepowych. Kradną kobiety, mężczyźni, dzieci i seniorzy, Polacy i obcokrajowcy. Wieczorem jeden ze złodziei pobił ochroniarza.

22 lutego 2024 roku, około godziny 19:00 mężczyzna wszedł do jednego z marketów na Okulickiego. Ukradł alkohol i próbował z nim wyjść bez płacenia. Ochroniarz zauważył złodzieja i przystąpił do interwencji. W czasie szamotaniny pracownik ochrony został pobity przez wyjątkowo agresywnego „klienta”.

Na miejsce przyjechała policja. Złodzieja skuto kajdankami. Do ochroniarza trzeba było wezwać Zespół Ratownictwa Medycznego, ponieważ doznał obrażeń ciała. Odwieziono go do szpitala na badania.

Zdarzenie potwierdza stalowowolska policja.

- Wczoraj po godzinie 19:00 otrzymaliśmy zgłoszenie, że w jednym z marketów przy ul. Okulickiego doszło do bójki między mężczyznami. Na miejsce został skierowany patrol policji. Z ustaleń wynika, że 30- letni mieszkaniec Stalowej Woli dokonał kradzieży alkoholu o wartości ponad 90 zł. Ochroniarz widząc to chciał zatrzymać mężczyznę, jednak ten zaczął się z nim szarpać, uderzać go. 30- latek został zatrzymany przez policjantów, był trzeźwy. Został osadzony w policyjnym areszcie. W sprawie wykonywane są czynności pod nadzorem prokuratora. Za kradzież rozbójniczą kodeks karny przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności- mówi oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Stalowej Woli aspirant Małgorzata Kania.

W 2023 roku w Komendzie Powiatowej Policji w Stalowej Woli odnotowano 609 kradzieży sklepowych, będących wykroczeniem i 34 kradzieże sklepowe, będące przestępstwem. Sklepy, zwłaszcza te duże, inwestują w kamery, czasem dodatkowo w ochroniarzy. Złodzieje nie są anonimowi. „Wpadają” i ponoszą konsekwencje. Nikt nie jest bezkarny.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
W tym artykule komentarze ukażą się po akceptacji moderatora.