Mieszkaniec Zarzecza nie dał się oszukać. Apelujemy o ostrożność w kontaktach z nieznajomymi

Image

Mieszkaniec Zarzecza nie uwierzył oszustom i nie zainstalował w swoim telefonie aplikacji, za pomocą której, przestępcy uzyskaliby dostęp do jego konta bankowego. O sprawie poinformował niżańskich funkcjonariuszy. Apelujemy do mieszkańców o zachowanie rozsądku i ostrożności w kontaktach z osobami nieznajomymi, szczególnie tymi, którzy nakłaniają nas do zainstalowania aplikacji pod pozorem przekazania środków.

Na telefon jednego z mieszkańców Zarzecza zadzwoniła kobieta, która poinformowała go o wygranej z inwestycji. W celu przekazania nagrody, poleciła swojemu rozmówcy zainstalowanie aplikacji AnyDesk. Kobieta tłumaczyła, że za pomocą tego narzędzia, możliwy będzie przelew nagrody na konto bankowe w wysokości kilku tysięcy dolarów.

Mężczyzna od razu zorientował się, że ma do czynienia z oszustwem. Kiedy był nakłaniany do instalacji oprogramowania, natychmiast rozłączył się, a o całej sytuacji poinformował niżańskich policjantów. Zgłaszający dodał, że jeszcze kilka razy otrzymywał połączenie z tego samego numeru telefonu. Uwagę mężczyzny zwrócił wschodni akcent rozmówczyni i wywoływana przez nią presja czasu. Dzięki czujności, mieszkaniec Zarzecza nie stracił swoich oszczędności.

Policja apeluje do mieszkańców o zachowanie rozsądku i ostrożności w kontaktach z osobami nieznajomymi, szczególnie tymi, którzy nakłaniają nas do przekazania pieniędzy lub instalacji jakichkolwiek oprogramowań w urządzeniach. Pamiętaj, że przez telefon każdy może być policjantem, córką, wnuczkiem, czy pracownikiem różnych instytucji.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =