Ochrona przeciw kleszczom i pchłom: czy sama obroża wystarczy, żeby skutecznie zabezpieczyć psa?

Materiał zewnętrzny Image

Pchły i kleszcze to najpospolitsze psie pasożyty zewnętrzne. Chociaż wyglądają niegroźnie, mogą przenosić poważne choroby lub wywoływać u zwierzaków uciążliwy świąd. Aby uchronić pupila przed problemami, niezbędne jest zabezpieczenie go przed krwiopijnymi owadami i pajęczakami. Skuteczną ochronę przed pasożytami mogą zapewnić psom obroże przeciw kleszczom i pchłom.

Jak działają obroże przeciw pchłom i kleszczom dla psów?

Obroże przeciwpasożytnicze są jednymi z najczęściej wybieranych środków na pchły i kleszcze dla psów. Akcesoria tego typu przypominają zwykłe obroże spacerowe. Polimerowa matryca zawiera jednak specjalne substancje czynne takie jak np.: flumetryna, permetryna, imidaklopryd. Składniki obroży mogą działać w dwojaki sposób – zabijać pasożyty, które są obecne na skórze psa lub odstraszać pajęczaki i insekty znajdujące się w otoczeniu. Dzięki połączeniu różnych substancji czynnych akcesoria działają nie tylko na dorosłe pasożyty, ale również na nimfy czy larwy.

Substancje aktywne uwalniane są z obroży stopniowo, a następnie przenikają do warstwy lipidowej naskórka i za pośrednictwem łoju rozprzestrzeniają się po całej powierzchni skóry zwierzaka. Pasożyt, który ma kontakt z ciałem psa, obumiera w krótkim czasie – jeszcze zanim rozpocznie żerowanie. Z tego powodu obroże na pchły i kleszcze - Fera.pl znacznie redukują ryzyko rozwoju chorób, których wektorami są pasożyty (np. babeszjozy).

Większość obroży przeciwpasożytniczych jest wodoodporna – opiekun psa nie musi więc obawiać się, że pod wpływem deszczu czy wilgoci akcesoria stracą swoje właściwości. Sklep Fera.pl oferuje szeroki wybór obroży przeciw pchłom i kleszczom dla psów, które można łatwo dopasować do indywidualnych potrzeb swojego pupila.

Czy obroża zapewnia psu pełną ochronę przed pasożytami?

Obroże na pchły i kleszcze o działaniu biobójczym, takie jak Foresto w sklepie Fera.pl, zapewniają psu silną i stałą ochronę, dlatego mogą być stosowane jako jedyny środek przeciw pasożytom zewnętrznym. Należy jednak pamiętać, że skuteczność ich działania w dużej mierze zależy od prawidłowego stosowania.

Akcesoria tego typu muszą ściśle przylegać do skóry (a nie samej sierści) psa. Dodatkowo powinny być stosowane w sposób ciągły. Należy również pamiętać o precyzyjnym dopasowaniu obroży do wielkości i wagi czworonoga – tylko wtedy dawka substancji aktywnych będzie odpowiednia dla zwierzaka.

Warto wiedzieć, że obroże na bazie naturalnych olejków eterycznych – w odróżnieniu od biobójczych – wykazują jedynie działanie odstraszające. Zaleca się więc stosować je jedynie jako dodatkową ochronę (np. w połączeniu z kroplami).

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =