Jest wstępne porozumienie. Pogotowie Ratunkowe nadal będzie przy szpitalu

Image

Stalowa Wola porozumiała się wstępnie z Mielcem. Pogotowie Ratunkowe wciąż będzie służyć pacjentom powiatu. Dla chorych nic się nie zmieni.

Porozumienie, na mocy którego przy szpitalu w Stalowej Woli działało Pogotowie Ratunkowe nie zostało przedłużone m.in. z przyczyn prawnych. Poprzednie ustalenia musiały być zmodyfikowane, co wymagało utworzenia nowej umowy.

19 lutego 2024 roku dyrektor Podkarpackiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Mielcu, którym jest Grzegorz Gałuszka, otrzymał pismo o rozwiązaniu umowy ze szpitalem w Stalowej Woli. Zrobiło się zamieszanie. 20 lutego w mediach pojawiła się informacja, że w Stalowej Woli może nie być pogotowia ratunkowego. Jeszcze tego samego dnia dziennikarze zostali zaproszeni na konferencję prasową do szpitala, w której udział wzięła dyrektor lecznicy Monika Pachacz- Świderska i starosta stalowowolski Janusz Zarzeczny. Zapowiedziano, że 21 lutego będzie mieć miejsce spotkanie przedstawicieli Podkarpackiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Mielcu oraz szpitala. Do spotkania doszło, z ramienia Mielca wystąpiła zastępca dyrektora PSPR Magdalena Partyka- Zając. Wstępnie doszło do porozumienia. To ma być podpisane już w obecności dyrekcji obu stron w przyszłym tygodniu.

- Pani dyrektor szpitala jest umówiona z panem Gałuszko na 27 lutego. Pani dyrektor wysłała już panu Gałuszko przygotowaną przez szpital umowę. Po jej przeanalizowaniu będą podjęte decyzje co do zapisów tej umowy. Z naszej strony nie ma żadnych problemów. My tę umowę jak najbardziej chcemy podpisać. Musimy się tylko zabezpieczyć na wypadek remontu podjazdu karetek, który u nas musi się odbyć do końca tego roku. W przeciwnym razie stracilibyśmy pieniądze z dofinansowania- mówi starosta powiatowy Janusz Zarzeczny.

Podjazd dla karetek jest już mocno zniszczony i musi być wyremontowany, a to będzie na pewien czas utrudniało komunikację. Gdzie więc będą stać szpitalne karetki? Czy szpital skorzysta z propozycji prezydenta i umiejscowi pogotowie gdzieś na terenie miasta?

- Musimy przemyśleć temat na przyszłość, bo może faktycznie należałoby zmienić lokalizację karetek na jakieś lepsze miejsce, bo przecież wiemy doskonale jak obecnie wygląda wyjazd karetek z naszego szpitala. Jest on w pewnym stopniu utrudniony, bo tam jest droga bardzo ruchliwa. Na razie chcemy podpisać umowę na zasadach, że pogotowie będzie przy szpitalu. Mamy na tyle miejsca, że gdzieś się to pogotowie zlokalizuje- wyjaśnia starosta.

Zobacz również Jest odpowiedź dyrekcji szpitala i starosty w sprawie Pogotowia Ratunkowego

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =