Nie będzie niszczenia drzew i wieszania ubrań na sprzedaż

Image

Od lat w okolicy targowiska sprzedający wykorzystują drzewa do tego, by zaczepiać na nich sznurki, linki, druty, na których prezentują swój towar- ubrania na sprzedaż.

Niestety, przez ciągłe obciążenia odzieżą nie tylko uszkadzane były drzewa, ale przyczyniło się to wręcz do ich obumarcia. Zapytaliśmy prezydenta czy coś w tym temacie można zrobić. O zajęcie się sprawą prosili nas czytelnicy.

Kilka dni temu pisaliśmy na temat nowych nasadzeń w sąsiedztwie poziomego przejścia przez tory oraz galerii handlowej. Pojawiły się tam 4 nowe drzewka. W listopadzie ubiegłego roku usunięto tam obumarłe egzemplarze. W części z nich odpadła kora wskutek wieszania linek.

Teraz są nowe drzewka, otoczone ochronną palisadą, ale czy nie stanie się ona idealną instalacją do prezentacji odzieży?

- Będzie tam informacja do zarządcy placu targowego, który tych miejsc udziela, by takie sytuacje nie miały miejsca. To jest niszczenie infrastruktury zielonej, nie powinno to mieć miejsca- mówi prezydent Lucjusz Nadbereżny.

Mamy nadzieję, że sprzedawcy dostosują się do nowych wytycznych i żadne drzewo więcej nie ucierpi.

Przewiń do komentarzy


Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =