Sofy narożne i narożniki – ciekawe rozwiązania oszczędzające miejsce w mieszkaniu

Materiał zewnętrzny Image

Umeblowanie mieszkania, choć przyjemne, bardzo często nastręcza wielu problemów. Nie chodzi o ogromny wybór kolorów tkanin czy kształtów mebli wypoczynkowych, w którym bardzo łatwo o nabawienie się bólu głowy. Równie problematyczny bywa metraż współczesnych mieszkań. Niewielkie i mało ustawne pokoje wymuszają na właścicielach poszukiwanie rozwiązań, dzięki którym uda się zaoszczędzić jak najwięcej miejsca. Bo przecież pokój dzienny to nie tylko wygodny narożnik czy kanapa, ale też nierzadko stół, komoda, stolik kawowy czy fotele. Jak zatem umeblować dom mądrze, tak, by zmieścić w salonie wszystko, czego potrzebujemy do wypoczynku?

Wykorzystaj dobrze przestrzeń, która zazwyczaj jest pomijana

Ustawiając sprzęty w mieszkaniu, bardzo często odsuwamy wszystkie większe gabaryty pod ściany, zapominając jednak o narożnikach. Tymczasem – to właśnie łączenia dwóch ścian zapewniają wystarczająco dużo miejsca, aby efektywnie wykorzystać je do wstawienia np. większej sofy narożnej czy kanapy z funkcją spania. To dobre rozwiązanie dla wszystkich, którzy potrzebują funkcjonalnego mebla nie tylko od święta, do przenocowania gości, ale przede wszystkim na co dzień.

Eleganckie sofy na wymiar do każdego salonu

Jeżeli trudno Ci znaleźć idealny mały narożnik z funkcją spania, to poszukaj producenta mebli na wymiar. Takie rozwiązanie sprawdzi się w mieszkaniach o nietypowym metrażu, z niestandardowymi wymiarami ścian, także tam, gdzie postawienie mebla wypoczynkowego na pierwszy rzut oka wydaje się niemożliwe. Dzięki indywidualnemu pomiarowi przestrzeni możesz wybrać dokładnie taki mebel, o jakim marzysz – obity wybraną tkaniną, o fakturze i kolorze, które najlepiej odpowiadają Twoim preferencjom. Takie podejście pozwala na maksymalne wykorzystanie dostępnej przestrzeni oraz dostosowanie mebla do konkretnych potrzeb i estetyki wnętrza, co sprawia, że każde pomieszczenie staje się funkcjonalne i wyjątkowe.

Narożniki na wymiar dostępne w wielu stylach odpowiednich do różnych aranżacji wnętrz

Dzięki funkcji indywidualnego mierzenia możesz zamówić narożnik na wymiar, który nie tylko idealnie wpasuje się w przestrzeń pokoju, efektywnie ją wykorzystując, ale też – będzie współgrał stylem i kształtem z pozostałymi meblami. Na rynku dostępne są m.in. modele skandynawskie, nowoczesne, rozkładane i wiele innych. Mogą one mieć zintegrowane boczki i zagłówki lub osobne ozdobne poduszki. Możesz zamówić od razu narożnik prawy lub lewy albo postawić na model uniwersalny z przekładanym bokiem. Dobrze wyprodukowany narożnik czy sofa to meble, które z pewnością posłużą długie lata; są więc warte zainwestowania w nie większej kwoty pieniędzy.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =