Stalowa Wola bez pogotowia ratunkowego?

Image

Stalowowolski szpital nie przedłużył umowy z Podkarpacką Stacją Pogotowia Ratunkowego w Mielcu, która obsługuje Pogotowie Ratunkowe w powiecie stalowowolskim. Dziś jeszcze w tej sprawie ma odbyć się konferencja prasowa.

Od rana w przestrzeni publicznej wrze. Dzwonią do nas pracownicy szpitala zaniepokojeni całą sytuacją. Przypominamy, że szpital należy do powiatu stalowowolskiego, ale i miasto zaangażowało się w tę sprawę. Umowa z Mielcem nie została aneksowana, więc teoretycznie pogotowie w Stalowej Woli może przestać istnieć. Umowa o rozwiązanie wpłynęła 19 lutego br.

- Kwestia Pogotowia Ratunkowego jest kwestią fundamentalną, jeżeli chodzi o bezpieczeństwo mieszkańców Stalowej Woli. Jestem dzisiaj po rozmowie z panem dyrektorem Gałuszką, który odpowiada za podkarpackie pogotowie. Jest również organizatorem pogotowia na terenie Miasta Stalowej Woli. Złożyłem deklarację włączenia się w rozmowy i znalezienie rozwiązania aby żadnego zagrożenia dla mieszkańców Stalowej Woli nie było. Chciałbym zapewnić, że na pewno w perspektywie tego czasu nic złego się nie stanie, pogotowie będzie działało na terenie Miasta Stalowej Woli. Będę prowadził rozmowę z panem starostą, tak by znaleźć rozwiązanie, bez wątpienia sprawa jest do wyjaśnienia, do rozwiązania. Zapewniam, że nic złego na terenie Miasta Stalowa Wola się nie stanie, chociaż nie jest to kompetencja bezpośrednia prezydenta miasta Stalowej Woli, ale powiatu. Życie, zdrowie, bezpieczeństwo mieszkańców Stalowej Woli jest najważniejszą rzeczą- mówi prezydent Lucjusz Nadbereżny.

Prezydent Lucjusz Nadbereżny przez dialog i rzeczową rozmowę chciałby znaleźć takie rozwiązanie, by pogotowie funkcjonowało w dotychczasowym miejscu, jednakże jak zaznacza, nie chce on wchodzić w kompetencje zarządu powiatu i dyrekcji szpitala.

- Pogotowie powinno być zintegrowane ze szpitalem, natomiast jeżeli byłaby taka sytuacja, że z przyczyn obiektywnych, uzasadnionych nie byłoby takiej możliwości, to ja zapewniam, że Miasto Stalowa Wola wskaże taką lokalizację, gdzie takie pogotowie mogłoby funkcjonować zapewniając szybki dojazd, szybką interwencję dla mieszkańców Stalowej Woli- zapewnił prezydent Lucjusz Nadbereżny.

W tej sprawie jeszcze dziś ma być zwołana konferencja prasowa. Więcej na ten temat przekażemy więc Czytelnikom wkrótce.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =