W Stalowej Woli odbyły się warsztaty Bachaty

Image

Tego jeszcze nie było w naszym mieście. Stalowowolanie mieli okazję poznać taniec, który zawojował już światem. Do hutniczego grodu przybył Taneczny Rzeszów Joanny Wilk. No i działo się, działo…

Bachata, bo o niej tu mowa, to nie jakiś zwyczajny taniec, ale uczucia wyrażone za pomocą gestów, ruchu i zmysłów. Wymaga on od tancerzy dobrej znajomości własnego ciała, przełamania pewnych barier oraz otwartości na partnera. Bachatę można tańczyć zarówno solo, jak i w parach. Liczy się otwartość i gotowość do bycia sobą. W ostatnich latach w naszym kraju taniec ten zyskał dużą popularność, ale na całym świecie jest po prostu na topie.

W niedzielę, podczas warsztatów tanecznych, które poprowadzili Joanna Wilk i Adam Haroszy ze Studia Tańca Taneczny Rzeszów, swoją przygodę z bachatą rozpoczęli stalowowolanie. Jak podkreślają tancerze, by opanować podstawy bachaty wystarczy kilka miesięcy systematycznej pracy pod okiem wykwalifikowanych instruktorów. W Stalowej Woli nie zabrakło chętnych, by poznać tajniki nowego tańca. Była zarówno dawka dobrej zabawy, jak i przyjemna dla ucha muzyka. Warsztaty tak się spodobały, że Taneczny Rzeszów planuje kolejne spotkania, zarówno dla nowicjuszy, jak i nieco zaawansowanych kursantów. Te odbędą się już w marcu. Więcej informacji na ten temat będzie można znaleźć na Facebooku i Instagramie Tanecznego Rzeszowa.

Przewiń do komentarzyKomentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =