Podziękowali tym, którzy okazali serce drugiemu człowiekowi

Image

Człowiek jest wielki nie przez to co posiada, lecz przez to, kim jest, nie przez to co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi- pisał święty Jan Paweł II. Właśnie za taką bezinteresowną pomoc tym, którzy jej udzielili podziękowano podczas gali, która odbyła się Miejskiej Biblioteki Publicznej.

Za nami I Gala Szlachetnej Paczki rejonu Stalowa Wola, podczas której podziękowano zarówno wolontariuszom, którzy zechcieli poświęcić swój cenny czas i włożyli w swoją pomoc innym dużo serca, jak również darczyńcom za ich hojność, dzięki której na twarzy osób potrzebujących zagościł uśmiech i szczęście.

- Szlachetna Paczka nie istniałaby gdyby nie wolontariusze, darczyńcy i sponsorzy. To oni są jej sercem. Wolontariuszki i wolontariusze docierają do rodzin, które dotknęła bieda, czy tragedia, poznają ich trudności i decydują o najlepszej formie pomocy. Darczyńca to ktoś, kto do paczki wkłada nie tylko konkretną pomoc, ale własne serce. Paczkę przygotowuje sam lub w większej grupie, z rodziną, przyjaciółmi, współpracownikami. Darczyńcami zostają także całe szkoły, urzędy, zakłady pracy. Drodzy darczyńcy i sponsorzy, dziękujemy, że zmieniacie z nami świat na lepsze- mówiła Aneta Sierant, liderka Szlachetnej Paczki, rejonu Stalowa Wola.

Głównymi potrzebami zakwalifikowanych rodzin były: produkty żywnościowe, środki czystości oraz odzież.

W ostatniej edycji w rejonie Stalowa Wola pracowało 8 wolontariuszy, którzy odwiedzili 30 rodzin wymagających pomocy materialnej (wytypowanie potrzebujących nastąpiło na podstawie informacji uzyskanych z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, kuratorów sądowych, parafii rzymskokatolickich, osób prywatnych). Do programu zakwalifikowało się 25 rodzin, które znalazły swoich hojnych darczyńców. Wiele historii rodzinnych wzruszyło wolontariuszy, a ich historie na zawsze pozostaną w ich pamięci. Wdzięczność obdarowanych daje ogromną motywację do działania przy pokonywaniu logistycznych przeszkód i będzie motorem pracy na przyszłość.

Przewiń do komentarzy


Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =