Najaktywniejsi czytelnicy roku 2023 nagrodzeni

Image

Elżbieta Rostojek została Czytelnikiem Roku 2023 w podsumowaniu konkursu Miejskiej Biblioteki Publicznej w Stalowej Woli. Pani Elżbieta wygrała kategorię dla czytelników dorosłych. Wśród czytelników do 12. roku życia identyczny tytuł otrzymała Nikola Kiełbasa, zaś Czytelnikiem Roku 2023 wśród młodzieży została Nadia Hajduk.

Damskie grono zdominowało tegoroczny konkurs. Panie w nagrodę otrzymały pamiątkową statuetkę oraz zestaw książek.

MBP od 2013 roku, po przeprowadzce do siedziby głównej, prowadzi komputerową ewidencję wypożyczeń swoich zbiorów, dlatego też bez problemów można było odnaleźć osoby, które na swoim koncie mają najwięcej wypożyczeń. Konkurs czytelniczy jest organizowany od roku 2017. Zwyciężczyni kategorii dla dorosłych, Elżbieta Rostojek w 2023 r. wypożyczyła 378 książek.

– Czytam książki, ale również słucham sporo audiobooków. Czasem zdarza się, że nie spodoba podoba mnie się lektor, a książka jest bardzo wartościowa. Sięgam wtedy po jej drukowaną wersję. Najbardziej lubię literaturę piękną, książki psychologiczne, poradniki. Miałam kilkunastoletnią przerwę w czytaniu, w tej chwili jestem wręcz nienasycona literatury, nie wiem, kiedy to się skończy, ale teraz czytam wręcz na okrągło – mówi Elżbieta Rostojek.

Biblioteczny system podaje, że od momentu założenia konta, w październiku 2021 roku, pani Elżbieta wypożyczyła w stalowowolskiej MBP już 812 książek.

Zwyciężczyni kategorii młodzieżowej, Nadia Hajduk, w 2023 roku wypożyczyła 119 książek. – Bardzo lubię czytać, pozwala mi to się odprężyć. Lubię coś w stylu kryminałów i romansów. Z przeciągu kilku ostatnich miesięcy najbardziej podobała mi się „Ania z Zielonego Wzgórza” – przekonuje Nadia Hajduk.

Czytelnikiem Roku 2023 w kategorii dzieci została Nikola Kiełbasa, która przez 12 miesięcy minionego roku wypożyczyła w stalowowolskiej bibliotece 137 książek.

– Moimi ulubionymi książkami są książki przygodowe, ale tak naprawdę lubię wszystkie książki. Ostatnią książką, jaką przeczytałam była „Zaopiekuj się mną” – twierdzi Nikola, która na uroczystość przyszła w towarzystwie swojego taty, pana Piotra. – Najczęściej czytamy wieczorem, to są takie nasze „usypianki” – mówi tato laureatki.

Uroczyste podsumowanie konkursu obyło się w czwartek, 15 lutego 2024 roku w siedzibie głównej MBP przy ul. ks. J. Popiełuszki 10. Najlepsi, z rąk Beaty Życzyńskiej, dyrektor MBP otrzymali nagrody książkowe oraz specjalne statuetki Czytelnika Roku 2023.

– Cieszę się, że czytelnictwo, szczególnie wśród dorosłych jest bardzo dobre, co potwierdza liczba książek przeczytanych przez zwyciężczynię tej kategorii. Młodzi też chętnie sięgają po książki, jako biblioteka staramy popularyzować modę na czytanie wśród stalowowolan, poczynając od tych najmłodszych – tak 7. Edycję konkursu podsumowuje Beata Życzyńska, dyrektor stalowowolskiej książnicy.

– Zachęcamy do aktywnego czytelnictwa w roku 2024. Za bieżący rok również przyznamy nagrody książkowe oraz pamiątkowe statuetki dla najlepszych Czytelników! – pracownicy stalowowolskiej książnicy zapraszają wszystkich mieszkańców Stalowej Woli i okolic do swoich placówek.

Przewiń do komentarzy


Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =