13-latek wjechał quadem w drzewo

Image

Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego, do którego doszło w miejscowości Jastkowice. 13-latek, kierując quadem, stracił panowanie nad pojazdem i wjechał w drzewo. Chłopiec został przewieziony do szpitala. Trwa wyjaśnianie przyczyn i okoliczności tego zdarzenia.

Wczoraj po godz. 16, dyżurny stalowowolskiej policji otrzymał informację o zdarzeniu drogowym w miejscowości Jastkowice. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 13-latek, kierujący quadem, na prostym odcinku drogi, stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w drzewo. Nastolatek z obrażeniami został przewieziony do szpitala.

Pojazd, którym jechał nie posiadał aktualnych badań technicznych i obowiązkowego ubezpieczenia. Jak się okazało, za czterokołowcem, samochodem jechali jego mama z partnerem. Oboje byli pod wpływem alkoholu. Policjanci ustalają kto kierował tym pojazdem.

Na miejscu pracowała grupa dochodzeniowo-śledcza. Trwa wyjaśnianie przyczyn i okoliczności tego zdarzenia oraz to, czy opiekunowie swoim zachowaniem narazili chłopca na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia.

Apelujemy o rozsądek. Przypominamy, że prawo jazdy na quada jest niezbędne, by móc tym pojazdem jeździć po drogach publicznych. Rodzaj prawa jazdy zależy od gabarytów i osiągów pojazdu. Zgodnie z przepisami quadem poruszamy się w kasku ochronnym.


Komentarze

Możliwość komentowania tego artykułu została wyłączona