Dwa zdarzenia z udziałem pieszych

Image

Do dwóch zdarzeń z udziałem niechronionych uczestników ruchu drogowego doszło na terenie Stalowej Woli. Kierujący kią potrącił przechodzącą przez jezdnię 51-letnią kobietę, a kierująca daihatsu potrąciła 15-latkę. Pokrzywdzone nie wymagały hospitalizacji. Apelujemy o rozwagę.

Wczoraj wieczorem, na terenie Stalowej Woli doszło do dwóch zdarzeń z udziałem pieszych.

Około godziny 17.30, dyżurny stalowowolskiej policji otrzymał informację o potrąceniu pieszej na ul. Poniatowskiego. Patrol policji potwierdził zgłoszenie. Z ustaleń wynika, że kierujący kią zjeżdżając z ronda, nie zauważył przechodzącej przez przejście dla pieszych kobiety i ją potrącił. 51-latka została przewieziona na badania do szpitala, nie wymagała hospitalizacji.

Do kolejnego zdarzenia doszło po godzinie 19:00, na ul. Komisji Edukacji Narodowej. Kierująca daihatsu potrąciła przechodzącą przez przejście dla pieszych 15-latkę. Przewieziona na badania nastolatka również nie wymagała hospitalizacji.

Uczestnicy obu zdarzeń byli trzeźwi. Zakwalifikowano je jako kolizje drogowe.

Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o ostrożność i rozwagę. Przypominamy, że kierujący pojazdem zbliżając się do przejścia dla pieszych jest obowiązany zachować szczególną ostrożność. Pieszy dbając o swoje bezpieczeństwo powinien jednak pomimo pierwszeństwa, zawsze upewnić się, że może bezpiecznie przekroczyć jezdnię. Ważne jest również noszenie odblasków przez niechronionych uczestników ruchu drogowego, nie obowiązkowe w obszarze zabudowanym, jednak zdecydowanie poprawiające widoczność.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~jkl

Kanta A od czego sa ubezpieczenia. krecisz bat na wlasna d.pe.

~apollo

Piesi to w Stalowej Woli święte krowy i rowerzyści też, tyle że po kolizji w szpitalu

e2rds

~,"kanta, to wszystko o kant d-py potłuc jak piesi nie zrozumieją, że choć mają pierwszeństwo nie wygrają z samochodem. Już nie jeden miał rację, pierwszeństwo i nie żyje.

~,"kanta

Wprowadzić tak jak we Francji za potrącenie pieszego odpowiada ze swojej kieszeni i na uszczerbku na zdrowiu dożywotnia renta za swojej kieszeni może wtedy będą kierowcy bardziej skacentrowani

~Maria

Ja bym wprowadziła: pierwszeństwo ma czołg, potem tir, potem auto osobowe i dopiero pieszy.

~marian

pieszy ma obowiązek przed każdym przejściem stanąć i się upewnić czy może na niego bezpiecznie wejść, o pedalarzach nie wspomnę. a oni dalej włażą jak święte krowy nie dotrze do nich że samochód sie nie zatrzyma w ułamku sekundy

~observer

100% niuń za kierownicą trzyma w ręcach smartfona, więc skąd ma wiedzieć co dzieje się na drodze przed samochodem? O prawie jazdy znalezionym w chipsach już nie wspomnę...

~Pebe2

Smrodziarze nie zauważyli pieszych?

~Ann2

Smrodziarze jeżdżą jak chcą, nie zwracają już wogóle uwagi na nic i na nikogo!

~POwiec

Już PiSu nie ma, a prawo jest takie jak my je rozumiemy. Tak powiedział nasz premier. Piesi uważajcie bo za porysowane auto waszymi flakami jeszcze można kilka lat wyłapać….

~POwiec

Już PiSu nie ma, a prawo jest takie jak my je rozumiemy. Tak powiedział nasz premier. Piesi uważajcie bo za porysowane auto waszymi flakami jeszcze można kilka lat wyłapać….

~POwiec

Już PiSu nie ma, a prawo jest takie jak my je rozumiemy. Tak powiedział nasz premier. Piesi uważajcie bo za porysowane auto waszymi flakami jeszcze można kilka lat wyłapać….

~złomiarz

Ale na KEN są światła, to działają czy nie ? :-/

~Pebe

Piesi nie zauważyli samochodów?

~GRATULACJE

prawo jazdy naturalnie zatrzymane

~Ann

Piesi chodza jal chca nie zwracaja już w ogole uwagi na auto ????

~Matylda

Ci trzeźwi stanowią wielkie zagrożenie. Prawda? Napity rzadko stwarza zagrożenie. Oczywiście mam na myśli lekko napitego.

~Level

Nie wiem czemu ale zamiast niechronionych - przeczytałem "niedorajdów".