Wkrótce ruszy rozbudowa remizy OSP w Charzewicach

Image

Firma z Lipy zajmie się rozbudową remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Charzewicach. Co zostanie wykonane w ramach tego zadania?

Według szacunków rozbudowa remizy miała kosztować 3,12 mln zł. Miasto na ten cel pozyskało 2,7 mln zł z Rządowego Funduszu Polski Ład. Na to zadanie dwukrotnie ogłaszano przetarg. Za pierwszym razem wystartowało w nim aż 7 firm, których oferty oscylowały między 3,49 a 3,86 mln zł. Ze względu na zbyt wysokie ceny przetarg został unieważniony. Przy drugim podejściu oferty były nieco niższe, bo od 3,18 do 3,51 mln zł. Po przeanalizowaniu ich okazało się, że aż 4 z 7 firm, które wzięły udział w przetargu, nie spełniły wymogów formalnych. Ostatecznie zadanie zostało powierzone firmie z Lipy, która de facto wyceniła swoje usługi najtaniej, bo na 3,18 mln zł.

W ciągu 19 miesięcy wykonawca rozbuduje i nadbuduje budynek remizy strażackiej OSP Charzewice o dodatkowe pomieszczenia: klatki schodowe (wewnętrzną i zewnętrzną), garaż z kolejnymi 2 stanowiskami postojowymi dla wozów bojowych. Na I piętrze budynku powstaną toalety, pomieszczenie socjalne i świetlica. Kolejne prace dotyczyć będą wzmocnienia budynku, dzięki czemu obiekt zostanie dostosowany do najnowszych norm przeciwpożarowych. Zadanie obejmuje także wymianę bramy, pokrycie dachu, wykonanie ocieplenia budynku i zagospodarowanie terenu wokół remizy.

Warto podkreślić, że po rozbudowie z budynku remizy nie będą korzystać wyłącznie strażacy. Przebudowa obiektu poprawi komfort pracy z dziećmi i młodzieżą. Pozwoli to także na organizację spotkań lokalnej społeczności.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~Sam

Po co wydawać tyle pieniędzy na rozbudowe remizy jak mamy straż pożarna zaledwie kilka km od miasta.Glupota.Ja bym tam zrobil dyskotekę a nie idealne lokum dla tych którzy będą tam się po prostu obijać!

~liber

Dobra wiadomość. Prezydent działa i tak ma być.

~daro

no to jak miasto pozyskało pieniądze to strażacy przejedli tekturki no to prokurator

~Mieszkaniec

Może trzeba zrealizować czek od Webera to styknie.