Odpowie za malowanie graffiti na taborach kolejowych

Image

32-latek odpowie za malowanie graffiti na taborach kolejowych. Poszkodowany wycenił straty na kwotę ponad 7000 złotych. Mężczyzna usłyszał już zarzuty do których popełnienia się przyznał. Grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

We wrześniu ubiegłego roku, stalowowolska policja została powiadomiona o zniszczeniu pojazdu kolejowego, poprzez naniesienie graffiti na jego powłokę lakierniczą. Szkodę wyceniono na kwotę ponad 1.000 złotych.

W wyniku przeprowadzonych działań operacyjnych policjanci wytypowali i zatrzymali 32-letniego mieszkańca Lublina podejrzanego o ten czyn.

W toku czynności ustalono, że wrześniowy czyn to nie jedyny jakiego dopuścił się zatrzymany mężczyzna. Podobnych zniszczeń dokonał w lipcu ubiegłego roku i trzykrotnie w 2022 roku. Łączne straty zostały wycenione na kwotę ponad 7000 zł.

32-latek przyznał się do zarzucanych mu czynów. Wyjaśnił, że malowanie graffiti to jego pasja i za każdym razem działał w sposób spontaniczny.

Końcem stycznia prokurator skierował przeciwko mężczyźnie akt oskarżenia do sądu. Za popełnione czyny, 32-latkowi grozi teraz kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~Zuza

Za znęcanie się nad zwierzętami to tylko 3 lata ale za graffiti to już 5
A ja lubię graffiti
Przyjdźcie na Siedlankę i zobaczcie

e2rds

~Logo, a jak by tobie na tym "mundrym " łbie jakieś graffiti ktoś zrobił, albo jeśli masz samochód to na samochodzie (choć taki ciołek to nie myślę że ma samochód) to co byś powiedział.

maszynista

Dudu uwolnil dwoch przestepcow z pis,wiec te kary sa smieszne .

~laga

Ja pierniczę aż 5 lat paki za malowanie sprejem? A tacy przestępcy ostatnio ułaskawieni za niszczenie innych ludzi, podrabianie dokumentów i kreowanie przestępstwa tam gdzie go nie było tylko po 2 lata i to ma być sprawiedliwość?

maszynista

Jaka kara,nagroda mu sie nalezy za tworzosc artystyczna. Za mlodego latalo sie po miescie i malowalo sie mury ale w wulgaryzmy i chwalace klub pilkarski.

jabar

najskuteczniejsza kara to zmycie własnymi rękami tych bazgrołów i wtedy odechciałoby mu się spontaniczności tylko że nasze sądy są zbyt wyrozumiałe dla wandali

~Apolityczny

No idiota, gamoń, półgłówek, długo by tak wymieniać.

~Kinga

Łeb powinien sobie pomalować kolczuka w przyrodzenie ,pysk jak popek pociąć przynajmniej miałby branie a A tak to do puchy pujdze i smerfem bedze się bawił po 5 razy dziennie

wyborca

Bić pałami!!!

~Logo

To jest swojego rodzaju sztuka. Sztuka ulicy dużych miast.
Wszędzie na świecie tak jest.
Wieśniacy tego nie rozumieją.

~Alldziadfu

A gdzie ma malować jak buszmen nie chce oddać ściany na legalne to raz a dwa co ma robić młodzież w tym mieście ?

wyborca

Może sobie u siebie malować dom na posesji, ale za niszczenie publicznego mienia - do ciupy na 5 lat!!!

~Maszynista

W końcu jednego z tych patoli złapali.

~FCO

Co to sie dzieje? Jeden spontanicznie uciekał samochodem przed policja, a drugi w malarza sie bawił;-) Jakas moda czy co ;-)

~Taka Prawda

Jaki stary taki głupi nie dziwiłbym się jakimś młodocianym dzieciakom.