Budowa hali sportowej dla „Jedynki” będzie bardzo droga?

Image

Miasto planuje postawienie hali sportowej i boiska wielofunkcyjnego przy PSP1. Jak się okazuje firmy, które wzięły udział w przetargu na te zadania wywindowały wysokie ceny.

Miasto na rozwój infrastruktury sportowej w PSP1 planowało wydać 3,61 mln zł, przy czym 2,12 mln zł to wsparcie finansowe pochodzące z Ministerstwa Sportu i Turystyki. Jak się okazało po otwarciu ofert, budowa hali i boiska wielofunkcyjnego będzie dużo droższa niż zakładano. Do przetargu podeszły 2 firmy, pierwsza z nich ze Stalowej Woli, wyceniła swoje usługi na 5,92 mln zł. Drugą ofertę nadesłała łomżyńska firma, która oczekuje za swoją pracę 5,18 mln zł. By można było rozstrzygnąć przetarg miasto musiałoby dołożyć 1,5 mln zł. Na razie trwa weryfikacja ofert. Wysoce prawdopodobne jest, że przetarg zostanie powtórzony, bo może za drugim razem pojawi się bardziej dogodna cenowo oferta.

Przypomnijmy, że zakres prac w ramach tej inwestycji obejmuje budowę hali sportowej z boiskiem wielofunkcyjnym i zapleczem socjalno- sanitarnym. Obiekt będzie miał formę hali łukowej, jego elewacja ma być wykończona płytami włókno- cementowymi z elementami konstrukcyjnymi z drewna. Stolarka okienna i drzwiowa będzie w kolorze grafitowym. Wykonawca zajmie się szeregiem prac m.in.: robotami demontażowymi, instalacjami sanitarnymi, instalacjami eklektycznymi, instalacją monitoringu, montażem paneli fotowoltaicznych, montażem wyposażenia sportowego. Ponadto pojawią się też nasadzenia, powstaną nowe chodniki i drogi.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~i jak

a po tam sala gimnastyczna,dzieci mało trzeba będzie zamykać szkoły ,kolejny głupi pomysł ,12 w połowie pusta a będą rozbudowywać 11- ludzie opamiętajcie się

~kupbilet

Instalacje eklektyczne znacząco podnoszą koszty budowy (ironia) dla nie kumatych.

~Katarzyna

Komu to potrzebne? Ilu tam jest uczniów?

~Taka Prawda

To jakaś hora mania z tymi halami w szkołach .

~Outoftheblue

Kiedy prywatyzacja HSW?

~DRON

Budujcie raczej schrony ,niż sale sportowe ,dla młodzieży, której nie ma ,to bardziej się przyda.

~litości

Panie redaktorze!!!! jaki błąd ?33

maszynista

Po co tam hala sportowa jak ta co jest wystarczala i nikt nie narzekal.Dlugi juz mamy pisowskie wiec lepiej nie brac kredyru niech bank sie udlawi.

~rysiek

A kartonów niet. Niedawno sytuacje ratował Rafał, ale złote czasy dla naszych minęły. Teraz zacznie się szara rzeczywistość. Nastąpi brutalna weryfikacja ekonomicznych umiejętności. Może przyszedł czas aby spojrzeć z tego samego poziomu na innych, starszych wiekiem Panów Burmistrzów, Wójtów ze znacznie większym doświadczeniem i umiejętnościami w pracy samorządowej ???

~Hahahaha

Pis inflacja nam tutaj wychodzi w czystej postaci.Podziekujmy karakanowi z Żoliborza.