Team Szlęzaka wytypował kandydata na prezydenta. To 25- latek stąd, który mówi: na pewno nie będę politycznym popychadłem

Image

To już druga osoba stająca w szranki wyborcze, jeśli chodzi o prezydenturę Stalowej Woli. To człowiek bardzo młody, zupełnie nieznany i zdaje się mało „opatrzony” w świecie polityki. Czy ma szansę?

Po Damianie Marczaku z SPS do grupy walczących o włodarstwo miejskie dołącza Kamil Maciejak. Jego plakaty wyborcze, w asyście afiszy takich asów polityki jak Andrzej Szlęzak czy Artur Burak, zawisły już na mieście. Hasłem wyborczym jest: Nie wybudowałem willi w Warszawie, zostaję w Stalowej Woli.

We wtorek 30 stycznia 2024 roku, podczas kolejnej konferencji prasowej komitetu Stalowa Od Nowa, przedstawiono Kamila Maciejaka jako lidera grupy. Ten młody człowiek nie jest znany w świecie politycznym, więc nie jest kojarzony z żadnym środowiskiem. Ma zaledwie 25 lat i chciałby rządzić Stalową Wolą zupełnie inaczej niż to się odbywa teraz. Sam przedstawił się jako człowiek stąd, ze Stalowej Woli, bezpartyjny przedsiębiorca zatrudniający 5 osób, który zamierza swoją przyszłość związać z miastem. Studiował Zarządzanie w Krakowie. Tam też pracował w różnych miejscach zdobywając doświadczenie. Interesują go projekty 3D i tym też się zajmuje. I w zasadzie nic więcej o nim nie wiadomo. Maciejak podpierał się notatkami, które sporządził sobie wcześniej, jako że jak się wyraził, nie ma jeszcze doświadczenia w przemawianiu. Według niego, miasto jest potencjalnym bankrutem i rozpanoszyło się w nim kolesiostwo, partyjniactwo i nepotyzm.

- Jeżeli zostanę prezydentem, obiecuję, że się tym zajmę- zapewnił kandydat.

Według niego za dużo wydaje się na bezmyślne projekty, na parki rozrywki, a przecież Stalowa Wola nie potrzebuje centrów młodzieżowych, parku wodnego i kolejnego kina, bo wkrótce będzie w połowie składać się z osób w wieku emerytalnym.

- Wydajemy na to ciężko zarobione pieniądze, na zabawki, na które nas nie stać- przekonywał.

Kandydata martwi też to, że w mieście powstają nowe inwestycje, ale brak do nich rąk do pracy. Pracować muszą imigranci i to z 4 kontynentów, o czym niewiele się mówi.

- Ja się chciałbym z tym problemem zmierzyć. Takie osoby będą płacić podatki w mieście, robić zakupy w lokalnych sklepach i napędzać naszą gospodarkę- mówił Maciejak.

Chciałby żeby stali się obywatelami Polski, co w tym niechybnie by pomogło. Według niego powinno się zadbać o system oświaty, socjalny i zdrowotny. Według niego nie powinno się stawiać na duże przedsiębiorstwa, gdzie napędem jest tania siła robocza, ale inwestować w małe i średnie biznesy. Maciejak mówił też o roli inkubatora przedsiębiorczości, który nauczyłby i pomógł młodym ludziom otworzyć własne firmy. Problemem w mieście jest też jakość powietrza, stąd kandydat chciałby wybudować pełny system dbający o czystość powietrza, lokalizujący tych, którzy zatruwają środowisko. Kamil Maciejak chciałby wybudować także 4 parkingi, w strategicznych miejscach Stalowej Woli. Chciałby żeby w mieście preferowano gorzką prawdę zamiast słodkich kłamstw. Obiecywał, że nie będzie politycznym popychadłem, bo nie jest związany z żadnym ugrupowaniem. Marzy mu się bycie mężem stanu.

Obecny prezydent Lucjusz Nadbereżny swoją decyzję co do kandydowania lub nie na urząd prezydenta ogłosi prawdopodobnie dopiero końcem lutego.

Przewiń do komentarzy

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~jan

ty mieszaniec nie jąkaj się bo jąkanie można leczyć w przychodni na WYSZ-ŃSKIEGO.

~Mieszkaniec

Za PiS-władzy żylismy w chorym, policyjnym państwie, w którym obsesyjnie nieufni ludzie szukali haków na wszystkich!!! A młodociane NIEDOUKI bez doświadczenia i stosownej wiedzy, całkowicie sterowani przez farbowanych pseudo-patriotów o stalinowskiej mentalności bezmyślnie wykonywały polecenia.

~Mieszkaniec

Za PiS-władzy żylismy w chorym, policyjnym państwie, w którym obsesyjnie nieufni ludzie szukali haków na wszystkich!!! A młodociane NIEDOUKI bez doświadczenia i stosownej wiedzy, całkowicie sterowani przez farbowanych pseudo-patriotów o stalinowskiej mentalności bezmyślnie wykonywały polecenia.

~Mieszkaniec

Za PiS-władzy żylismy w chorym, policyjnym państwie, w którym obsesyjnie nieufni ludzie szukali haków na wszystkich!!! A młodociane NIEDOUKI bez doświadczenia i stosownej wiedzy, całkowicie sterowani przez farbowanych pseudo-patriotów o stalinowskiej mentalności bezmyślnie wykonywały polecenia.

maszynista

~kierowca to nie emeryci powoduja najwiecej wypadkow tylko mlodzi swiezo po zdanym egzaminie jezdza zeby popisac sie .Emeryci maja wade taka ze jezdza wolno i trzeba jechac za nimi.

e2rds

~kierowca, a wiesz idi-oto jak jest różnica miedzy nami, ja tobie nie zabrał bym prawa jazdy, ale wcale nie dał jak taki idi-ota swoją furą jeździ w rondzie zgodnie ze wskazówkami zegara. Mogę ci przytoczyć twój własny wpis kre-tynie.

~kierowca

Ty emerycie , ja tobie to nawet prawo jazdy bym zabrał bo jesteś nie-zrównoważony psy-chicznie a samochód to niebezpieczna broń. Obawiam się ,że któregoś dnia wjedziesz w tłum mieszkańców tego miasta i zabi-jesz kilkunastu mieszkańców.

e2rds

~stalowiak świ-niaku, ja świ-niaka i to dzikiego jadłem, a ty możesz po świ-ni domowej koryto wylizać, tyle dla ~stalowiaka świ-niaka starczy.

~stalowiak

Ersedes koryto wylizane? To kwicz

e2rds

~taka prawda vel pseu-doin-teligencie zabolało, no winno boleć. Pewnie, że stary kawaler wygrał i to tym bardziej boli bo nie rządzi i nic nie ma do gadania, jaki ból, wygrać i nie rządzić. Jesli chodzi o broń, to myślę, że taki kre-tyn jak ty by nie dostał pozwolenia, nawet na pukawkę, o broni nie wspomnę.

~taka prawda

do emeryta e 2rds, już niedługo odstawisz tą twoją dubeltówkę bo nie pozwolą ci jej używać jesteś niezrównoważony psychicznie i nie wiem kto ci dał pozwolenie na broń bo z dubeltówki można zabić człowieka. Powinni cię zbadać psychiatrzy czy ty możesz posiadać taką broń.

~taka prawda

do emeryta e 2rds, świniaka to sobie poszukaj w najbliższej swojej rodzinie dziadku. Kiedy komentowałem , że PAN PREMIER JAROSŁAW KACZYŃSKI spuszcza łomot reszcie tej mafii co dorwała się do koryta to miałem na myśli że politycznie niszczy tą hołotę co teraz siedzi przy korycie. Czy PAN PREMIER J. KACZYŃSKI jako przywódca prawicy w POLSCE nie wygrał ostatnich wyborów?

e2rds

~taka prawda vel pseu-doin-teligencie i ~stalowiak, nie przejmujcie się takich świ-nia-ków i du-powł-azów PiS-uarowskich jak wy ze świecą szukać, ale ja nie strzelam do takiej padliny, wiec możecie kwi-czeć, albo tylko kwi-czeć.

~stalowiak

Do ersedes: myśliwym haha to, że jesteś knurem to jest oczywiste, ale jeszcze nie tragiczne. Najgorsze bowiem jest to, że jesteś knurem KOmunistycznym!!!

~stalowiak

Do taka prawda: Dokładnie, ersedes jest omamiony przez propagandę tefałenu, wyborczej, onetu i innego antyPOlskiego goowna, które codziennie łyka. PiS jest pierwszą partią w powojennej historii Polski, która ZREALIZOWAŁA WSZYSTKIE OBIETNICE WYBORCZE!!! A nawet dołozyla do tego jeszcze więcej i to pomimo kryzysu spowodowanego pandemią covid i wojną putina. Dzięki mądrym i uczciwym rządom Pana Premiera Morawieckiego i jego ministrów przeszliśmy suchą stopą przez putinflację notując jedne z najlepszych wskaźnikow gospodarczych w Europie, stając się potęgą!!! I to właśnie najbardziej boli skoorwiałą UE i jej sługusów w Polsce, czyli POlityków KO, trzeciej drogi, dzivki PSL i tęczowych POpaprańców!!! Oni by chcieli upadku Polski, rozkraść wszystko co polskie, podeptać flagę i napluć na godło. To są NEOkomuchy!!!

~taka prawda

do emeryta e 2rds, czytając twoje wypociny i wymiociny o PANU PREMIERZE JAROSŁAWIE KACZYŃSKIM to tak jak byś wypocił o tfusku bo o nim produkujesz wypociny. Nikt żaden inny polski polityk więcej dobrego dla wszystkich POLAKÓW nie zrobił od PANA PREMIERA JAROSŁAWA KACZYŃSKIEGO i ty o tym dobrze wiesz ale szczujesz bo nudzi ci się.

e2rds

~taka prawda vel pseu-doin-teligencie, ty nadal idi-otę z siebie robisz, ten największy szkodnik kochający tylko władzę, dla ciebie du-pow-łazie to NAJWIĘKSZY MĄŻ STANU ŚWIATOWEGO FORMATU, a dla mnie to stary kawaler w podartych łapciach, komu on spuszcza łomot, to stary beznadziejny facet z kotem, ja mu może litościwie współczuć. Po za sianem zamętu, intryg, bezwzględnego podporzadkowania sobie własnych wyznawców nie ma nic, w jego obozie go klną i nienawidzą, to typ pokroju niektórych słynnych przewódców bezwzględnych z okresu II wojny tylko nie ma tyle władzy, a na szacunek to trzeba sobie zasłużyć, ale nie nienawidzeniem ludzi, dzieleniem ich i pożądania tylko bezwzględnej władzy, to tylko jeden z największych SZKODNIKÓW Polskich.

e2rds

~stalowiak świ-niaku, ja jestem myśliwy, a ty świn-iakiem, to spróbuj zapolować na mnie.

~taka prawda

do emeryta, a czy ja komentowałem ,że polowań już nigdy nie będzie? Będziesz mógł zabijać dziki, lisy i tyle aby przywrócić równowagę w naturze czyli w lesie. Skąd w tobie tyle nienawiści do PANA PREMIERA JAROSŁAWA KACZYŃSKIEGO ?czy dlatego ,że zawsze spuszcza łomot reszcie partyjnych sługusów na czele z tobą, czy dlatego ,że zawsze krytykuje PZPR? Ty paranoiku wszędzie szukasz zaczepki aby wszyscy lali cię po tym głupim łbie. Naucz się szacunku do najlepszych polityków w POLSCE a wtedy będziesz miał cośkolwiek do powiedzenia.

~stalowiak

ersedes masz rację, polowanie będzie dozwolone, ale tylko na knury takie jak ty buahahahaha

~wyb orca

Kto pamięta z jakiego komitetu startował Pan Burak w poprzednich wyborach samorządowych?

e2rds

~taka prawda vel pseu-doin-teligencie, ty nadal idi-otę z siebie robisz:
- po pierwsze, polowania były są i będą, tym bardziej na gatunki obce zagrażające rodzimym.
- po drugie, ten drugi MĄŻ ŚWITOWEGO FORMATU , z którego wszyscy się śmieją, poza takimi kret-ynami jak ~taka prawda vel pseu-doin-teligent, nawet ten stary kawaler jest i był Posłuszny Posłuszny staremu kawalerowi.
po trzecie, z nickami to kret-yna możesz robić w swoim gronie.

~taka prawda

do dziadka e 2rds, no i już dostaniesz po du-psku bo minister środowiska z koalicji 13 grudnia bierze się za tych co zabijają dziką zwierzynę. Całkowity zakaz polowań na zające, tchórze, szakale i dzikie ptactwo. A pamiętasz jak ci obiecałem miałeś chamie złoty róg , miałeś chamie czapkę z piór a został ci ino sznur.

~taka prawda

do emeryta e 2rds, jaki ten MĄŻ ŚWITOWEGO FORMATU PAN PREZYDENT ANDRZEJ DUDA jest posłuszny i komu idioto? Gdyby był posłuszny to tą ustawę okołobudżetową by podpisał a nie wysyłał do TRYBUNAŁU KONSTYTUCYJNEGO. Olewają wszyscy to tfuska i się cały świat z tego tfuska śmieje. Z ciebie też ten ''lawyer'' bardzo śmieje , że nie kumasz kto do ciebie pisze. Tobie wszyscy komentatorzy o prawych poglądach kojarzą się z ''taka prawda'' Wódz to też ktoś całkiem inny tym bardziej , że to ''nick'' zalogowany co możesz sprawdzić bo kolekcjonujesz wszystkie do ciebie pisane komentarze. Tobie przez amnezje już wszystko się pomyliło.

e2rds

~taka prawda vel pseu-doin-teligencie, a ty kanalio to mógł byś używać jednego nicka, a nie okradać podatnika pod wieloma, raz ~taka prawda vel pseu-doin-teligencie innym razem ~lawyer -prawnik, z ciebie taki prawnik jak z koziej d..y trąba, po prostu złodziejska kanalia PiS-owska.

e2rds

~taka prawda vel pseu-doin-teligencie, aleś ty głupi i nasal musisz z siebie id-iotę robić, Posłuszny jakim to "MĄŻ SATNU ŚWIATOWEGO FORMATU " wszyscy go olewają, śmieją się z niego, to taki sam jak ten twój stary kawaler w podartych łapciach. Ten Posłuszny robi na złość Polsce, taki zadufany w sobie co wszystkie rozumy zjadł z EGO dwa razy większym niż sam jest, śmieszny i godny politowania facet.

~taka prawda

Do emeryta e 2rds, ''poco'' to się nogi nocą po co się kompromitujesz dziadku? Piniędzy ni ma i nie bedzie jak to było w latach 2007 do 2015 kiedy to nieudacznicy siedzieli przy korycie. PAN PREZYDENT ANDRZERJ DUDA obecnie największy MĄŻ SATNU ŚWIATOWEGO FORMATU oddał do TRYBUNAŁU KONSTYTUCYJNEGO ustawę okołobudżetową bo próbowali ci z koalicji 13 grudnia wsadzić doi tej ustawy 3 miliardy złotych dla TVP i TVP info. A ta telewizja jest nielegalnie przejęta przez neokoalicje 13 grudnia. Władzę w tej telewizji można przyjąć tylko dzięki ustawie tak jak PiS zrobił w 2017 roku kiedy doszli do władzy, dzięki ustawie podpisanej przez PANA PREZYDENTA ANDRZEJA DUDĘ.

e2rds

~lawyer -prawnik, ty nadal de-ila z siebie robisz, po co budżet Posłuszny oddał do Trybunału mendo Pis-owka. Kto na złość Polsce robi de-ilu, tak to trudno zrozumieć.

~lawyer

Ty ersedes gdzie podwyżki dla budżetowki i nauczycieli?? Miały być od stycznia, a mamy już połowę lutego i d**a. Twój rudy guru znowu oszukał naiwnych ludzi, którzy na niego zagłosowali. Ja wiedziałem, że tak będzie bo tusk to stary germański kłamca i oszust!!!

~stalowiak

taka prawda oczywiście masz 100 % racji. Kałownia to komik, pajac tak jak nitras, budka i paru innych....