Wrzeciono 2024

Image

Za nami XXX edycja Międzynarodowych Spotkań Poetów „Wrzeciono 2024”. Podsumowano na nim poetyckie zmagania, jak również zaprezentowano pokonkursowy zbiór wierszy. Wśród laureatów konkursu znaleźli się poeci ze Stalowej Woli i Pysznicy.

Konkurs adresowany był do wszystkich osób, których pasją jest twórczość poetycka. Uczestnicy mogli nadesłać 3 własne utwory, które dotąd nigdzie nie były publikowane. Ich forma i kształt były dowolne.

Pomysłodawcą Międzynarodowych Spotkań Poetów jest prezes Stowarzyszenia Folklorystycznego „Majdaniarze" w Nowej Sarzynie Roman Kostyra, który od początku pełni funkcję głównego organizatora spotkań. Początkowo był to konkurs poezji ludowej o znaczeniu regionalnym, jednak z roku na rok jego ranga rosła, zataczając szersze kręgi, ponieważ swoje wiersze nadsyłali poeci z coraz bardziej odległych miejsc w Polsce, a także spoza granic kraju. Na konkurs zaczęły napływać liryki o różnej tematyce i konstrukcji, co spowodowało konieczność rozszerzenia kategorii utworów. Od początku spotkaniom towarzyszą: konkurs poetycki poprzedzony oceną jurorską oraz konkurs jednego wiersza.

Podczas 30. edycji konkursu udział wzięli poeci z całej Polski, a także z Belgi. Tematyka wierszy była bardzo różna, część utworów nawiązywała do bardzo osobistych przeżyć. Autorzy prac wyrażali w swojej poezji mnóstwo emocji i uczuć. Mieliśmy więc do czynienie ze smutkiem, nostalgią, miłością, nadzieją. Było uwielbienie człowieka, ale też szacunek i podziw wobec natury, a także przemyślenia na temat współczesnego świata.

Wyniki konkursu:

I miejsce:

Anna Gajda (Jarosław)

II miejsce:

Agnieszka Bulicz (Stalowa Wola)

III miejsce:

Marzena Drozdowska (Pysznica)

Wyróżnienia:

Mariola Wiewiór (Rybie)

Inga Falkowska (Bruksela - Belgia)

Renata Giza (Rakszawa)

Katarzyna Dominik (Dobczyce)

Józef Cupak (Nozdrzec)

Leszek Szczurek (Polanica Zdrój)

Anna Buchalska (Kutno)

Wyróżnienia Honorowe:

Marta Męcińska (Stalowa Wola)

Grzegorz Męciński (Stalowa Wola)

Wiktoria Serafin (Rudnik nad Sanem)

Leszek Wójcik (Lubaczów)

Markiewicz Maria (Jarosław)

Karolina Szyszka (Dębica)

Ewa Kazak (Brzóza Królewska)

Wyróżnienia drukiem:

Monika Zając- Czerkies (Świlcza)

Iwona Szetela (Rzeszów)

Stanisława Bylica (Rzeszów)

Ilona Woś (Łukowa)

Katarzyna Niedzielska (Łańcut)

Bartosz Dłubała (Rogalinek)

Podczas gali odbył się konkurs jednego wiersza gdzie I miejsce zajęła Ewa Kołacz. Drugą lokatę wywalczył Grzegorz Męciński ze Stalowej Woli.

Przewiń do komentarzy
Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =