3 pomysły na reklamę firmy lokalnej

Materiał zewnętrzny Image

Przemyślane i dopracowane działania marketingowe przynoszą firmie wymierne korzyści. Pod tym względem lokalni przedsiębiorcy stają przed innymi wyzwaniami niż właściciele firm o krajowym lub globalnym zasięgu. Skuteczna promocja pozwala zwiększyć sprzedaż oraz grono klientów. Jak zareklamować firmę lokalną? Oto 3 sprawdzone metody.

Stań się częścią lokalnej społeczności

Prowadzenie firmy w konkretnym regionie pozwala na to, by nawiązać bezpośredni kontakt z odbiorcami. W przeciwieństwie do firm, które skupiają swoje działania głównie na przestrzeni wirtualnej, Ty możesz zaprezentować się konsumentom fizycznie. I to na wiele sposobów!

• Organizuj promocje na wybrany asortyment – nic nie kusi klienta równie skutecznie, jak niższa cena produktu. Zaprojektuj atrakcyjne ulotki A5 i zajmij się ich dystrybucją w swoim regionie. Poinformujesz w ten sposób o zbliżających się rabatach.

• Bierz udział w lokalnych wydarzeniach – jako sponsor, czy jako uczestnik konferencji, dni miasta czy eventów możesz wiele zyskać. Logo Twojej firmy pojawi się w prasie, a często nawet w lokalnych mediach, skutecznie zwiększając popularność. Przygotuj się na spotkania biznesowe, nie omijaj szansy na pozyskanie nowych partnerów. Zawsze miej przy sobie firmowe wizytówki. Pielęgnuj biznesową sieć rekomendacji, podejmij współpracę z regionalnym biznesmenem. Cross-marketing to bardzo skuteczna reklama firmy lokalnej.

• Zorganizuj własny event lub konkurs – najlepiej taki, który promuje lokalne dobra, w tym także Twoje produkty lub usługi. Powiadom społeczność o Twoim evencie – zaprojektuj przykuwające wzrok plakaty i podkreśl, co można zyskać. Przez dobrą zabawę zbliżysz się do społeczności i dasz się poznać jako godny uwagi przedsiębiorca.

Materiały reklamowe mają dużą siłę przebicia, jeśli chodzi o lokalny marketing. W Voogo możesz samodzielnie zaprojektować ulotki reklamowe, plakaty A3 czy wizytówki. Tylko teraz otrzymasz 20% zniżki na dowolne pakiety. Skopiuj KOD: VOGR9MB3, przejdź do strony www.voogo.pl, wybierz i spersonalizuj własny projekt, a następnie wykorzystaj zniżkę (uwaga – KOD WAŻNY DO: 31.05.2023 r.). Voogo to drukarnia internetowa, która oferuje wydruk wizytówek w 24h, setki gotowych szablonów, precyzyjnie dopasowanych do Twoich potrzeb, a także prosty w obsłudze kreator online. Skorzystaj z oferty i daj się zauważyć na lokalnym rynku!

Promuj się lokalnie na Facebooku

Profil w mediach społecznościowych to bardzo dobra metoda na dotarcie do lokalnej społeczności. Jeśli Twoje posty będą wystarczająco atrakcyjne, szybko zyskasz zainteresowanie odbiorców i skłonisz ich do zaangażowania poprzez komentarze, lajki czy udostępnienia. W ten sposób precyzyjnie zwiększysz docelowe grono odbiorców, nie wspominając o bezpośredniej formie komunikacji – to niewątpliwie największa zaleta tej platformy.

Pamiętaj, aby systematycznie dodawać kolejne treści na swoim profilu. Warto wspomnieć, że ta forma reklamy jest całkowicie darmowa. Chcesz wycisnąć z niej jeszcze więcej? Używaj w postach linku, który przeniesie odbiorców do Twojej strony internetowej. Takie przekierowanie wygeneruje większy ruch w witrynie, co ociera się o efektywne pozycjonowanie.

Postaw na reklamę zewnętrzną

Tradycyjne formy promocji mają zadowalającą skuteczność dla lokalnych firm. Chcesz zwrócić uwagę odbiorców? Zainwestuj w tablicę reklamową (tzw. billboard), który znajdzie się na jednej ze ścian miejskiego budynku. Możesz także wyeksponować reklamę w odpowiednich miejscach, aby zwiększyć świadomość o marce i przyciągnąć nowych klientów.

Zdecydowanie warto wykupić reklamę w środkach komunikacji miejskiej. Każdego dnia dociera do tysięcy mieszkańców, którzy poruszając się tramwajem czy autobusem, mają chwilę, by zająć czymś swój wzrok. Reklama na monitorach będzie skutecznym bodźcem, który zachęci do zapoznania się z Twoją ofertą. W podobny sposób zadziała reklama na przystankach, w supermarketach czy na paczkomatach. Czy gra jest warta świeczki? Naturalnie! Reklama zewnętrzna to znakomity nośnik reklamy, który pomoże Ci pozyskać nowych klientów.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =