Perspektywy: Najlepsze licea i technika 2024!

Image

Poznaliśmy najlepsze licea i technika w naszym kraju i województwie. Które placówki wypadły najlepiej w rankingu Perspektywy 2024?

Już po raz 26 został ogłoszony Rankingu Liceów i Techników Perspektywy. Przeanalizowano wyniki 1431 liceów ogólnokształcących (spośród 2246) i 1231 techników (spośród 1755), które spełniły kryterium wejścia do rankingu (szkoły, w których maturę w maju 2023 r. zdawało minimum 12 maturzystów oraz w których wyniki średnie z języka polskiego i matematyki zdawanych obowiązkowo były nie niższe niż 0,75 średniej krajowej).

Najlepsze licea

Niezmiennie od kilku lat najlepszym liceum w Polsce jest XIV LO im. Stanisława Staszica w Warszawie. Drugi rok z rzędu na miejscu II plasuje się krakowskie V LO im. Augusta Witkowskiego. Trzecim liceum w Polsce już od kilku lat jest XIII LO w Szczecinie.

Na tle Podkarpacia bardzo dobrze wypadły tarnobrzeskie i rzeszowskie licea. Tak jak i rok wcześniej prym w województwie wiedzie I Społeczne LO im. Hetmana Jana Tarnowskiego w Tarnobrzegu, które uplasowało się na I miejscu w województwie. Tuż za nim znalazło LO im. Jana Pawła II Sióstr Prezentek w Rzeszowie. III miejsce zdobyło II LO im. płk. Leopolda Lisa- Kuli w Rzeszowie.

W przypadku stalowowolskich liceów najlepiej wypadało Samorządowe LO im. Cypriana Kamila Norwida w Stalowej Woli, które uplasowało się na 14 miejscu na Podkarpaciu (w 2023 roku było na 10 miejscu). I LO im. Komisji Edukacji Narodowej zajęło 19 lokatę (rok wcześniej Staszic był 15 w województwie). W zestawieniu wojewódzkim znalazło się jeszcze jedno liceum- LO (ZSP nr 2), które uplasowało się na 68 miejscu (w 2023 roku zajmowało 75 miejsce).

Najlepsze technika

I miejsce wśród techników w Polsce zajmuje Technikum Nowoczesnych Technologii im. Jana Pawła II (Kleszczów), które rok wcześniej było IV w rankingu ogólnopolskim. II lokatę zajmuje warszawskie Technikum Mechatroniczne nr 1 im. P. Drzewieckiego- w 2023 roku placówka ta zajmowała najwyższe miejsce w rankingu. Po raz drugi z rzędu Technikum Elektroniczne im. Obr. Lublina 1939 r. zajmuje III lokatę wśród techników.

Wśród podkarpackich techników najlepsze miejsce zajmuje Technikum nr 6 (ZSE) w Rzeszowie, które rok wcześniej było II w rankingu. Na II miejscu uplasowało się Technikum nr 2 (ZS nr 2 im. E. Kwiatkowskiego) w Dębicy, które w 2023 roku zajmowało I miejsce. III lokatę zajęło Technikum nr 4 z Oddz. Integracyjnymi z Jasła.

Wśród stalowowolskich techników najlepiej wypadło Technikum nr 3 (ZS nr 3), które na podkarpaciu zajęło 20 pozycję (rok wcześniej Ekonomik był na 19 miejscu). Na 37 miejscu w województwie znalazło się Technikum nr 2 (ZS nr 2), które w 2023 r. było 35. Technikum nr 1 (ZS nr 1) zdobyło 43 lokatę (rok wcześniej było to 45 miejsce). Z kolei Technikum nr 4 zajęło 58 miejsce (rok wcześniej było 60).

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =