W hali pneumatycznej znów odbywają się treningi

Image

Zostały spełnione wszystkie wymogi by w hali pneumatycznej Podkarpackiego Centrum Piłki Nożnej mogły odbywać się treningi. Obiekt jest w pełni bezpieczny. Od piątku wróciły zajęcia pod balonem.

7 stycznia br. hala pneumatyczna znajdująca się na obiekcie PCPN samoczynnie się złożyła się. Tego samego dnia, dzięki szybkiej i sprawnej akcji, w której wzięli udział strażacy z OSP Stalowa Wola, OSP Charzewice i pracownicy PCPN-u, udało się podnieść konstrukcję. Dzięki temu można było przystąpić do dalszych prac naprawczych i konserwacyjnych.

- Zostały odebrane dokumenty z nadzoru budowlanego potwierdzające, że audyt, dokumenty, wszystko co zostało wykonane, spełnia wszystkie najwyższe standardy. Została zlecona i wykonana zewnętrzna opinia biegłego rzeczoznawcy dotycząca bezpieczeństwa hali. Ona nie budzi żadnych wątpliwości, hala została w pełni naprawiona- zapewnia prezydent Lucjusz Nadbereżny.

Nie tylko w Stalowej Woli miało miejsce złożenie hali pneumatycznych. W czasie ostatnich miesięcy do podobnych zdarzeń dochodziło w około 20 obiektach. Co ciekawe większość z nich nie została podniesiona. W niektórych przypadkach hale pneumatyczne zostały na stałe uszkodzone.

- Nasza hala pneumatyczna nie zawaliła się. Ta hala opadła zgodnie z pełną procedurą bezpieczeństwa. Bezpośrednią przyczyną opuszczenia hali było rozprężenie. Zgodnie z procedurą został podniesiony alarm ostrzegawczy dla uczestników, którzy przebywali wtedy pod tym balonem (halą pneumatyczną). Oczywiście może to podlegać ocenie, ale pewne nie do końca odpowiedzialne zachowania części uczestników dotyczyły otwarcia wszystkich drzwi awaryjnych na stałe, które nie powinny być w tym momencie otwierane. Najpierw ewakuacja powinna odbywać się wskazanymi drzwiami, a to otwarcie spowodowało kolejne obniżenie ciśnienia w tym obiekcie, przez co śnieg, który wtedy topniał spowodował siły, które położyły miejscowo obiekt. Trzeba podkreślić, że procedura bezpieczeństwa, czas ewakuacji i wszystkie elementy, które z tym były związane zadziałały w sposób prawidłowy- podkreślił prezydent miasta.

Lucjusz Nadbereżny podziękował wszystkim osobom, dzięki którym obiekt został w pełni podniesiony. Udało się tego dokonać w ciągu 6 godzin. W kolejnych dniach hala była serwisowana przez profesjonalny serwis. Ostatnio miał również miejsce audyt bezpieczeństwa i przeprowadzona została kontrola. Zostały zainstalowane dodatkowe czujniki bezpieczeństwa, wprowadzono dodatkowe oznakowanie drzwi awaryjnych.

Prezydent zapowiedział, że jeszcze w tym roku, w ramach konserwacji, zostanie wymieniona powłoka zewnętrzna hali pneumatycznej.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =