Rakieta squash

Materiał zewnętrzny Image

Co chciałbyś wiedzieć o rakiecie squash?

Jaka jest najlepsza rakieta squash? Na to pytanie nie sposób odpowiedzieć wprost, bo jest to zależne od potrzeb i umiejętności danego gracza. Każdy model powinien być odpowiednio dobrany do poziomu oraz indywidualnych preferencji.

Jaka rakieta squash dla początkującego?

W wielu miejscach znaleźć można mylące informacje o tym, że rakieta dla początkującego gracza ma być wyjątkowo ciężka. To nieprawda, być może sprzedawcy szukają rynku zbytu dla modeli o większej wadze. Każdy szanujący się sprzedawca czy trener squasha powie, że najlepszą rakietą squash dla początkującego będzie model dobrany do jego predyspozycji, np. sprawności czy talentu. Z reguły będą to modele o wadze ok. 130-160 gramów, więc najtańsze modele aluminiowe odpadają. To rakiety squash przeznaczone dla osób, które pragną mieć własną rakietę, ale na kort wychodzą 2-3 razy w roku. Dla nich decydujące są aspekty ekonomiczne. Dla tych, którzy bardziej cenią sobie wartości sportowe polecam rakiety grafitowe.

Jak wygląda rakieta squash?

Część z nich przypomina rakiety tenisowe, posiadają tak zwany mostek czy też serce. Są to rakiety squash klasyczne. Trochę popularniejsze są jednak modele w kształcie łezki, czyli teardrop. To modele rakiet squash z długą struną, które charakteryzują się trochę lepszymi parametrami, są bardziej uniwersalne i mają znacznie szerszy zakres jeśli chodzi o moc czy kontrolę. Rakieta squash składa się z główki, shaftu i rączki. Przez główkę wpleciony jest naciąg, który należy regularnie serwisować. Podobnie z owijką na rękojeści rakiety squash, której należy się wymiana co kilka gier.

Ile kosztuje rakieta squash?

Najtańsze modele, zbudowane w oparciu o metal, najczęściej aluminium, znaleźć można już za ok. 100 złotych, w przedziale 150-250 królują modele kompozytowe - z mieszanki grafitu i metalu (aluminium, tytanu, etc.), natomiast za ok. 250 złotych w górę kupisz już modele w pełni grafitowe. Niekiedy rakiety squash z górnej półki będą miały niewielkie domieszki, np. kevlaru czy żywicy, ale należy je traktować jako grafitowe. Dodanie ok. 1% procenta innego materiału i wplecenie go we włókna węglowe ma na celu zwiększenie lub zmniejszenie sztywności. Podobne efekty otrzymuje się np. przez zastosowanie różnego rodzaju struktur grafitu lub jego grubość.

Ile kosztuje gra w squasha?

Bierzemy pod uwagę dwa aspekty - koszt godziny spędzonej na korcie, a ten waha się od ok. 40 do 100 złotych. Może być wyższy jeśli planujemy zagrać pod okiem trenera lub wziąć udział w zajęciach grupowych. Drugi aspekt to sprzęt. Zakładając, że mamy strój sportowy to poza nim na kort potrzebujemy dwóch rzeczy - rakiety squash i butów halowych z podeszwą non-marking. Rakietę squash można wypożyczyć w klubie lub nabyć w jednym ze sklepów - największy wybór rakiet znajdziesz na squashtime.pl. Tam nie tylko szeroki wybór rakiet squash, butów, toreb i akcesoriów. W sklepie squash znajdziesz równie cenną pomoc i podpowiedzi dotyczące sprzętu.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =