Świętowali długoletni małżonkowie

Image

Każdy jubileusz jest okazją do świętowania, ale na szczególną uwagę zasługują tak wspaniałe rocznice jak 60-cio, czy 50-cio lecie pożycia małżeńskiego. A właśnie takie rocznice – Diamentowe i Złote Gody obchodzone były w Urzędzie Gminy w Radomyślu nad Sanem. Szanowni Jubilaci zostali odznaczeni przez Wójta Gminy Jana Pyrkosza „Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie”, przyznanymi przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę. Były gratulacje, życzenia, kwiaty i wspomnienia wspólnie spędzonych lat.

W tym roku na wspólne uroczystości Jubileuszu pożycia małżeńskiego zdecydowało się przybyć do Urzędu 10 par małżeńskich, w tym 1 para z 60 – letnim stażem małżeńskim. Z różnych powodów losowych nie obecnych było 8 par.

Sześćdziesięcioletni staż małżeński, „Diamentowe Gody” obchodzili Państwo:

1. Kazimiera i Zygmunt Stec z Witkowic

2. Halina i Zbigniew Kowalik z Radomyśla nad Sanem

3. Janina i Bolesław Śpiewak z Woli Rzeczyckiej

4. Maria i Kazimierz Wrona z Antoniowa

5. Agnieszka i Eugeniusz Czerpak z Chwałowic

Natomiast Jubileusz „Złotych Godów” świętowali:

1. Zofia i Eugeniusz Butryn z Rzeczycy Długiej

2. Zofia i Stanisław Kućmierscy z Chwałowic

3. Maria i Stanisław Maślach z Chwałowic

4. Danuta i Jan Mazurek z Łążka Chwałowskiego

5. Teresa i Zygmunt Turek z Woli Rzeczyckiej

6. Krystyna i Roman Wiktor z Radomyśla nad Sanem

7. Teresa i Zbigniew Woźniak z Antoniowa

8. Kazimiera i Marian Woźniak z Chwałowic

9. Barbara i Jan Wróbel z Żabna

10. Edwarda i Władysław Dąbek z Nowin

11. Grażyna i Tadeusz Pawłowscy z Nowin

12. Grażyna i Stefan Rębisz z Nowin

13. Zofia i Zbigniew Woźniak z Chwałowic

Uroczystość otworzyła Dyrektor GCK Teresa Lachowska witając serdecznie Szanownych Jubilatów i przybyłych gości.

Wójt Gminy Jan Pyrkosz zwracając się do dostojnych gości serdecznie pogratulował Im wspaniałego stażu małżeńskiego, złożył wyrazy szacunku za długoletnie pożycie oraz wspólne spędzenie tak wielu lat, a także życzył wszystkim parom zdrowia, wszelkiej pomyślności, pogody ducha i doczekania następnych pięknych jubileuszy.

- Minęło 60, ale też 50 lat od chwili kiedy połączyliście swój los. Kiedy złączeni uczuciem i wzajemną ufnością powiedzieliście sobie słowo „tak” i włożyliście obrączki. Mimo różnych przeciwności losu przyrzeczenia danego sobie dotrzymaliście. Możliwe to było tylko dlatego, że darzycie się wzajemnym uczuciem i poszanowaniem… Z tej tak miłej okazji, Jubileuszu Waszego pożycia małżeńskiego składam Wam, Drodzy Jubilaci gratulacje za chlubne przeżycie tak pięknej, wspólnej drogi życia. Za Waszą ofiarną miłość, przykład życia, cierpienia, łzy radości, noce nieprzespane, słowa otuchy, za każdy siwy włosy na Waszej skroni. Znamienne jest to, że Pan Prezydent RP Andrzej Duda za pół wieku przeżytego wspólnie związku małżeńskiego uhonorował Was „Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie”. Uważam, że jest to jedno z najcenniejszych wyróżnień dla Obywateli naszej Ojczyzny. Moje skromne słowa nie byłyby pełne, gdybym w tak ważnym dniu nie złożył Państwu w imieniu Własnym i całej naszej Gminy życzeń na przyszłość. Życzę bardzo serdecznie Wam, Drodzy Państwo kolejnych lat życia w dobrym zdrowiu, aby każdy dzień przynosił jak najmniej trosk, tylko dobre chwile w otoczeniu Rodziny, w stałych kontaktach ze swoimi najbliższymi znajomymi i przyjaciółmi. Życzę wszystkiego najlepszego w następnych latach!– powiedział m.in. Wójt.

Serdeczne gratulacje i życzenia złożył również małżonkom Przewodniczący Rady Gminy Edward Wermiński.

Aktu dekoracji „Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie” przyznanymi przez Prezydenta RP dokonał Wójt Gminy w towarzystwie Przewodniczącego Rady i Kierownika USC Agaty Wydry. Jubilaci otrzymali również pamiątkowe listy gratulacyjne, upominki i kwiaty. Para małżeńska obchodząca „Diamentowe Gody” i obecna na uroczystości otrzymała z rąk Wójta pamiątkowy grawerton z gratulacjami i życzeniami.

Nie obyło się bez wspólnej, pamiątkowej fotografii, odśpiewania „STO LAT” oraz toastu wzniesionego za zdrowie i pomyślność zacnych gości, wzniesionego symboliczną lampką szampana przez Przewodniczącego Rady Gminy.

Miło spędzaną uroczystość urozmaicił występ zespołu „Sanowiślaczki”. Na zakończenie wszyscy obecni zostali zaproszeni na poczęstunek, przy którym Jubilaci powracając wspomnieniami do przysięgi małżeńskiej i wspólnie przeżytych lat, nie kryli emocji, wzruszeń i radości. Podziękowania dla przedstawicieli samorządu gminnego za akt dekoracji medalami oraz organizację wydarzenia na ręce Wójta w imieniu odznaczonych przekazała Pani Teresa Woźniak.

Wszystkim Jubilatom serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych jubileuszy w zdrowiu, szczęściu i miłości.

tekst: pch

fot. D. W.

Przewiń do komentarzyKomentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =