Mała Armia Janosika znów wystąpi w Stalowej Woli

Image

Ta góralska kapela odniosła w Stalowej Woli spektakularny sukces. 6 stycznia, w uroczystość Trzech Króli, odbył się koncert, podczas którego śpiewano kolędy i pastorałki. Nie wszyscy chętni zmieścili się w konkatedrze. Będzie więc kolejny koncert!

Około 6 tysięcy mieszkańców Stalowej Woli i okolicy przybyło na to góralskie śpiewanie Małej Armii Janosika. Koncert transmitowany był w TV Trwam. Tuż po nim mieszkańcy wyrazili się jasno. Takich muzycznych uczt chcą więcej! Śpieszymy donieść, że będzie więcej.

Dziękujemy za Wasze piękno, którym w tak niesamowity sposób nas obdarowaliście! Zgodnie z decyzją wszystkich obecnych na wczorajszym koncercie widzimy się na Waszym koncercie w sezonie letnim w Stalowej Woli. Przygotujemy wielki plac żeby wszyscy się zmieścili. Do zobaczenia!- napisał na fb dzień po koncercie prezydent Lucjusz Nadbereżny.

Mała Armia Janosika ma w swoim repertuarze nie tylko kolędy i pastorałki, ale i pieśni patriotyczne, i ludowe, i popularne, dawne i współczesne. Kapela inspiruje się kulturą góralską, ale jednocześnie nawiązuje do innych kultur, wychodzi poza utarte schematy, motywuje do kreatywności w muzyce, poszerza horyzonty i realizuje własne pasje pod opieką założyciela Damiana Pałasza, skrzypka, muzyka i wizjonera, który w lutym 2015 utworzył w Rabie Wyżnej sekcję nauki gry na skrzypcach i basach góralskich.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =