Orszak Trzech Króli przeszedł przez miasto. Mała Armia Janosika zakolędowała dla mieszkańców.

Image

Stalowa Wola od lat gra w orszaku królewskim. W naszym mieście od początku organizowane są barwne orszaki, w których udział licznie biorą mieszkańcy. Nie inaczej było AD 2024, choć tym razem radosne maszerowanie zakończyło się góralskim koncertem Małej Armii Janosika.

Mędrcy Świata, Monarchowie, gdzie spiesznie dążycie- chciałoby się zapytać. Dziś wszyscy uczestnicy czuli się jak mędrcy, którzy niosą nowo Narodzonemu najcenniejsze dary, swój trud pielgrzymowania, swoje serca i radość. Najpierw w Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej odprawiona została Msza Święta, a później uczestnicy orszaku przenieśli się na rozwadowski rynek. Tam po krótkim przedstawieniu uformował się orszak, który przeszedł za betlejemską gwiazdą z Rozwadowa aż do Konkatedry.

Uczestnicy Orszaku Trzech Króli przeszli ulicami takimi jak: Graniczna, Klasztorna, Al. Jana Pawła II do Konkatedry, gdzie odbył się koncert Małej Armii Janosika, transmitowany w TV Trwam. Przybyło na niego tak wiele osób, że część z nich musiała stać. Koncertowanie było wspaniałe, wszyscy włączali się we wspólne muzykowanie. Góralska kapela, złożona z artystów w wieku od 3 do 72 lat zagrała i zaśpiewała kolędy i pastorałki.

Materiał video

Przewiń do komentarzy

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =