Przy ul. Leśnej powstanie żłobek. Aż 10 firm chce przygotować projekt tego obiektu

Image

W II kwartale 2024 roku mają ruszyć prace budowlane związane z osiedlem Leśna. W sąsiedztwie nowych bloków planowana jest budowa nowego żłobka. Zanim to jednak nastąpi potrzebne jest stworzenie dokumentacji projektowej, do sporządzenia której zgłosiło się aż 10 chętnych.

Wykonawca, który wygra postępowanie przetargowe będzie miał za zadanie opracować 2 różne koncepcje, spośród których miasto wybierze i zaakceptuje jedną do dalszych prac projektowych. W nowym obiekcie pojawią się 3 oddziały żłobkowe. Powstanie 1 oddział dla 16 dzieci od 20 tygodnia życia do 1,5 roku, 2 oddziały po 16 dzieci w wieku od 1,5 roku do 3 lat. Każdy oddział wyposażony będzie w zaplecze higieniczno- sanitarne oraz salę przeznaczoną do wypoczynku. Wszystkie oddziały będą miały strefę leżakowania, gdzie znajdą się łóżeczka przeznaczone do wypoczynku. Ponadto w budynku mają pojawić się szatnie, kuchnia z zapleczem higieniczno- sanitarnym, sala wielofunkcyjna, pomieszczenia gospodarcze i pomieszczenia techniczne.

Żłobek będzie zlokalizowany przy PSP nr 2, pomiędzy ul. Mickiewicza a ul. Leśną. Będzie wkomponowany w istniejące otoczenie, drzewostan. Projektant ma zaproponować takie rozwiązanie, które zminimalizuje wycinkę drzew pod budowę obiektu.

W kasie miejskiej na opracowanie dokumentacji projektowej żłobka zabezpieczono 250 tys. zł. Do przetargu podeszło 10 firmy m.in. z: Łańcuta, Sandomierza, Warszawy, Lublina, Krakowa, Rzeszowa. Oferty oscylowały pomiędzy 104,5 a 234,9 tys. zł. Wszystkie nadesłane propozycje zostaną wkrótce zweryfikowane. Pod uwagę będzie brana nie tylko cena, ale także doświadczenie projektowe.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =