Stworzyli w bibliotece ozdoby na choinkę

Image

W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Stalowej Woli odbyły się Międzypokoleniowe Warsztaty Ozdób Świątecznych ,,Choinkowe ozdoby”.

W tym roku MBP zaproponowała wspólne wykonywanie ozdób na choinkę z papieru, nawiązując do kultury lasowiackiej czy lat PRL-u. Dawniej choinki ozdabiano własnoręcznie wykonanymi ozdobami takimi jak łańcuchy z pasków papieru, szyszki czy orzechy pomalowane złotymi farbkami, aniołki z bardzo cienkiej białej bibułki itp. Bardzo dużo radości, pracy i serca wkładano w wykonanie ozdób, które potem zdobiąc choinki cieszyły nasze oczy.

Uczestnicy mieli możliwość spędzić miło czas z bliskimi i znajomymi oraz wykonać łańcuchy z kolorowych papierowych pasków lub słomek, koszyczki na orzechy , lampioniki, aniołki wycinankowe z cienkiej bibuły i papieru śniadaniowego, rozetki, jeżyki, bombki obwarzanki, papierowe gwiazdki i ptaszki, pawie oczka oraz inne ozdoby według własnego pomysłu. Każdy, kto zjawił się w MBP wykonał własnoręcznie kilka papierowych ozdób na choinkę. Dobrej zabawy podczas prac plastycznych nie było końca.

Warsztaty odbywają się cyklicznie i cieszą się dużym powodzeniem wśród mieszkańców naszego miasta, gdyż jest to świetna okazja na kreatywne spędzenie popołudnia z rodziną czy znajomymi. W ubiegłych latach podczas warsztatów świątecznych wykonywaliśmy stroiki, kartki świąteczne, ozdoby z filcu czy małe choineczki.

Przewiń do komentarzy


Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =