Świąteczne spotkanie połączone z podsumowaniem akcji „Mikołajki z bajki”

Image

Spotkanie wigilijne uczestników i sympatyków Klubu „Wesoła Gromadka” jest już tradycją. 19 grudnia 2023 r. w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Stalowej Woli w radosnej atmosferze zebrali się zaproszeni goście, dzieci i ich rodzice. Spotkanie rozpoczęło się występem przygotowanym przez najmłodszych, a następnie ksiądz proboszcz Parafii Trójcy Przenajświętszej Sylwester Szwajca przekazał życzenia i poprowadził wspólną modlitwę. Uczestnicy spotkania dzielili się opłatkiem składając sobie życzenia. Jak co roku świąteczne potrawy przygotowali rodzice dzieci uczęszczających do Klubu „Wesoła Gromadka”. Na stole wigilijnym pojawił się barszczyk czerwony z pasztecikami, kapusta z grochem, różne rodzaje pierogów, sałatka śledziowa, ciasta oraz tradycyjny ukraiński pączek z makiem.

Wielką radość sprawiła dzieciom wizyta Mikołaja, który dzięki pomocnikom z lokalnych firm przybył z workiem pełnym prezentów. W ramach akcji „Mikołajki z bajki” dzieci pisały listy i wrzucały do mikołajkowej skrzyneczki. Wszystkie marzenia zostały spełnione za pośrednictwem lokalnych firm.

Podczas spotkania odbyło się podsumowanie tradycyjnej już akcji „Mikołajki z bajki”, która polega na spełnieniu dziecięcych marzeń zapisanych w listach do Mikołaja.

Klub „Wesoła Gromadka” to miejsce otwarte, dostępne dla wszystkich mieszkańców Osiedla Fabrycznego w Stalowej Woli, a w szczególności dla rodzin z dziećmi. W prowadzenie i funkcjonowanie Klubu zaangażowani są również rodzice uczestników, którzy wraz z animatorem lokalnym organizują zajęcia dla dzieci. W ramach działań Klubu organizowane są warsztaty kulinarne, kreatywne, zabawy integracyjne, edukacyjne, spotkania z przedstawicielami różnych kultur i zawodów oraz imprezy okolicznościowe m.in. mikołajki, urodziny, zabawy, spotkania świąteczne. Wspólnie z lokalnymi instytucjami, organizacjami pozarządowymi oraz firmami realizowane są inicjatywy i projekty mające na celu podniesienie aktywności społecznej i integracji rodzin z dziećmi.

Agnieszka Chruściel

Przewiń do komentarzy

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =