Spotkanie wigilijne na osiedlu OZET

Image

Za nami „Podwórkowa wigilia na Osiedlu Energetyków” zorganizowana przez Zespół ds. organizowania społeczności lokalnej działający w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Stalowej Woli. Spotkanie było już kolejnym spotkaniem zorganizowanym na osiedlu OZET, ale było ono na tyle wyjątkowe, bo zorganizowane w tym szczególnym okresie przedświątecznym.

Do współpracy przy organizacji zaproszeni zostali wolontariusze z Klubu Wolontariusza w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Stalowej Woli oraz wolontariusze z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 5. W spotkaniu uczestniczyli ksiądz Józef Rainer – proboszcz parafii Matki Boskiej Różańcowej, Łukasz Warchoł - Radny Rady Miejskiej w Stalowej Woli, Barbara Dul – zastępca dyrektora MOPS, Lucyna Biały – Kierownik Działu Pomocy Środowiskowej i Integracji Społecznej w MOPS w Stalowej Woli, Sebastian Kwiecień – z KPP w Stalowej Woli, Renata Sitarz – pedagog z Publicznej Szkoły podstawowej nr 5 oraz mieszkańcy osiedla Energetyków. Wspólna modlitwę przeprowadził ks. Józef Rainer - proboszcz parafii Matki Boskiej Różańcowej. Uczestnicy podzielili się opłatkiem składając sobie przy tej okazji świąteczne życzenia. Następnie wszyscy mogli poczęstować się tradycyjnymi wigilijnymi potrawami takimi jak: kapusta, barszcz czerwony i pierogi.

Poczęstunek udało się zorganizować w ramach środków pozyskanych przez grupę inicjatywną „Kreatywnie aktywne” w konkursie na inicjatywę wolontariacką w projekcie „Pomocny wolontariat w Stowarzyszeniu INTEGRACJA” w ramach „Korpusu Solidarności – Rządowego Programu Wspierania i Rozwoju Wolontariatu Systematycznego na lata 2018-2030” zorganizowanym przez Stowarzyszenie Ruch Pomocy Psychologicznej INTEGRACJA.

Podsumowaniem „Podwórkowej wigilii na Osiedlu Energetyków” była wyczekiwana przez dzieci wizyta Mikołaja.

Przewiń do komentarzy


Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =