Coraz bliżej otwarcia Psiego Placu zabaw

Image

Kilka miesięcy temu do stalowowolskiego magistratu trafiła petycja od grupy „Stalowe Psiaki” w sprawie stworzenia na terenie miasta psiego placu zabaw. Prezydent dał zielone światło tej inicjatywie. Na jakim etapie jest to zadanie?

- W Stalowej Woli nie ma ani jednego miejsca gdzie spokojnie my i nasze psy możemy przebywać. Spacery i zabawy z psami odbywają się aktualnie w strefach przeznaczonych dla ludzi, na trawnikach, chodnikach. Dużo osób z psami korzysta z parku znajdującego się obok Szkoły Muzycznej. Niestety, jest to jedyne miejsce gdzie jest więcej zieleni niż przy blokach mieszkalnych. Wyjścia tam z psami niestety kolidują z dużą ilością dzieci. Miejsce to służy przeważnie do spacerowania rodzin z dziećmi i w związku z tym zdarzają się konflikty pomiędzy spacerowiczami a właścicielami psów- pisali w petycje członkowie grupy „Stalowe Psiaki”.

Prezydent miasta spotkał się z przedstawicielami grupy „Stalowe Psiaki”. Rozmawiano wtedy na temat lokalizacji, wielkości, funkcjonalności, zakresu wyposażenia psiego placu zabaw. Ustalono, że psi plac zabaw będzie zlokalizowany właśnie na błoniach nadsańskich. Zadanie zostało wpisane do budżetu miasta na 2023 rok.

- Psi park jest przygotowany do instalacji, wszystkie urządzenia zostały wykonane i przygotowane przez Miejski Zakład Budynków. Niestety, warunki pogodowe, zwłaszcza ten intensywny opad śniegu, nie pozwoliły na montaż. Myślę, że w grudniu nie będziemy już tego robić. W nowym roku, jak tylko warunki pogodowe pozwolą, na tym przekonsultowanym, wskazanym przez posiadaczy psów obszarze, znajdującym się na terenie błoni nadsańskich zostanie zainstalowany pierwszy psi park. Będziemy również oceniać jak on jest przyjęty, jakie są uwagi aby tę formę spędzania czasu ze swoimi pupilami ewentualnie rozwijać na terenie miasta- mówił na antenie radia Leliwa prezydent Lucjusz Nadbereżny.

Będziecie ze swoimi czworonogami odwiedzać psi plac zabaw?

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~psiak

Po pierwsze który właściciel psa z METALOWCÓW tam na drugi koniec miasta ze swoim kundelkiem tam pójdzie? Takich parków dla kundelków to powinno w naszym mieście być przynajmniej 4 aby wszyscy właściciele kundelków mieli blisko do parku zabaw dla kundelków. Poza tym każdy właściciel kundelka powinien zawsze mieć przy sobie woreczek plastykowy aby w ten woreczek zebrać odch..ody swego kundelka.

~Monia

Miejscówka koszmarna Błonia ok ale dlaczego w samym centrum ???!!

~tora

To może jeszcze i plac zabaw dla starszych osób zróbcie i będzie git.

~Mruczek

Czy aby na pewno będzie tam zakaz szczekania?

~fgdha

Psi plac zabaw fajna sprawa ale nie tutaj. Większość nie potrafi sprzątać po swoich kundlach i jeszcze pyskują jak im się zwróci uwagę. Śnieg stopnieje to psie miny będą leżeć wszędzie.. Tfuu na brudasów.

e2rds

Tylko tam tych stalowowolskich świniaków nie wpuszczać typu ~Stary erdsa, ~Yhyy ~stary erda ~Kw ik Kw ik, małpie ~@e2r ds i ~ (tyldzie) świńskie gó.no i to nawet z psami, zaraz chlewik z placu zrobią.

~Bigle

Zamiast placu zabaw dla psów ,które mają swoich opiekunów ,żarcie,ciepłe lokum ,niech władze zajmą się schroniskiem Psia Przystań .Jak w ogóle można myślec o placu zabaw dla psów gdzie w schronisku biedne psiaki marzną i potrzebują opieki

~Bfgghhh

Jak będzie nakaz kagańców to może i ludzie pójdą z psami. Inaczej to raczej ciężko.

~przypadki

Kto będzie odpowiedzialny za sprzątanie placu zabaw dla psów? Bo jeśli właściciele nie sprzątają na trawnikach po swoich pupilach to i tam nie będą. Czy będą tam biegać psy samowolnie bez smyczy? Bo jeśli tak to kto będzie pilnował by te psy się tam nie zagryzly? Nie każdy zwierzak lubi obecność innych psów. Moja opinia jest taka że ten plac zabaw to istna głupota i wywalenie niepotrzebnie pieniędzy ale przed wyborami trzeba cis zrobić nowego by było o czym mówić w swej kampanii.

~przypadki

Kto będzie odpowiedzialny za sprzątanie placu zabaw dla psów? Bo jeśli właściciele nie sprzątają na trawnikach po swoich pupilach to i tam nie będą. Czy będą tam biegać psy samowolnie bez smyczy? Bo jeśli tak to kto będzie pilnował by te psy się tam nie zagryzly? Nie każdy zwierzak lubi obecność innych psów. Moja opinia jest taka że ten plac zabaw to istna głupota i wywalenie niepotrzebnie pieniędzy ale przed wyborami trzeba cis zrobić nowego by było o czym mówić w swej kampanii.

~Kociarz

A kiedy będzie plac zabaw dla kotów żeby mogły sobie ganiac nakręcane myszy? ????????????

~Sraka

Do "haha" doucz się historii miasta xD

~hehe

Obecny prezydent ma wygraną w 3 kadencji już po wygraniu pierwszej kadencji bo to najlepszy prezydent w dziejach tego miasta. Nikt nawet wcześniej 10 procent nie zrobił tego co zrobił obecny prezydent.

~Hamal

Jakiś dramat

~aaaaaaaa

A w kiedy plac zabaw dla baranów z czerwonymi podniebieniami ?

jasio

Czyli powstanie plac, którego pomysłodawcą jest obecna opozycja, a tak mocno wyśmiewany przez przed wyborami przez pisowszczyków i ich trolli. Ten kudłaty ministrant łapie się wszystkiego co może aby utrzymać się na stołku. Szkoda tylko, że mieszkańcy pozwolili mu tak zadłużyć miasto zamiast wywieźć go wcześniej na taczkach z całą tą pisowską radą.

~haha

Zaraz deb ile z opozycji w tym mieście będą kwiczeć , że ta inwestycja nie będzie przynosić dochodów.

~verso

jesteśmy ze 20 lat w tyle

~Sraka

Wszystko byłoby wspaniale, ale wiem już jak to będzie wyglądać. Większość właścicieli psów ras małych nie wychowuje swoich psów... nie mówiąc o tym, że nie każdy pies lubi być zaczepiany przez innego psa... A przypuszczam, że tam będą chodziły osoby, których piesek "chce się pobawić i przywitać". Nie mówiąc już, że ludzie w mieście nie sprzątają po psach, a o śmietniki dedykowane można na palcach jednej ręki policzyć, na terenie CAŁEGO miasta!!! Przecież to żart. Wolę ze swoim już iść do lasu, póki jeszcze są.

~Mruczek

Śnieg stopnieje to zobaczymy ile mamy w mieście psów.

~@karlay

6 lat temu obiecywała to opozycja.
I przez ten czas nic w tej sprawie nie zrobiła.

~Karlay

W kampanii ludzie z SPS proponowali, żeby to zrobić, to PiS był przeciwny. Teraz jak się zbliża kampania to nagle PiS jest za. Obrzydliwa obłuda

~Polan

a ja się pytam kto g..ówna po zas rańcach posprząta na chodnikach, trawnikach. Nie ma straży miejskiej, oni by się takimi zajęli i byłby porządek.

~RST

Już się ludziom w głowach poprzewracało kompletnie

e2rds

~Gerwlt, nie przejmuj się, w całej Polsce są chlewiki dla świniaczków to i dla ciebie miejsce się znajdzie, bo niedługo ty będziesz tym opozycyjnym.

~Brawo

Hart

~Kokosz

Nie bendem!

~Gerwlt

Czy to bedzue park dla tych opozycyjnych ujadaczy, hejterów i kundelków wiecznie wyjacych i szczekających, że nic im nie pasuje?

~Hart

Stop zasrywaniu miasta!