Rozwadów: Od dziś wyrobisz tu paszport i dowód osobisty

Image

W rozwadowskim budynku dworca kolejowego, mieszczącym się przy ul. Dąbrowskiego 15, otwarto Punkt Paszportowy. Mieszkańcy będą mogli nie tylko złożyć wniosek i odebrać paszport, ale również, załatwić sprawy administracyjne, m. in. wyrobić dowód osobisty.

PO 17 LATACH POWRÓCIŁ PUNKT PASZPORTOWY W STALOWEJ WOLI

W odrestaurowanym budynku dworca PKP Stalowa Wola Rozwadów od 7 grudnia 2023 r. można wyrabiać już paszporty. Mieszkańcy powiatu stalowowolskiego i niżańskiego, w celu uzyskania dokumentu nie będą musieli jak dotychczas jechać do Tarnobrzega czy Rzeszowa. Punkt wraca do hutniczego grodu po 17 latach.

W uroczystym otwarciu punktu udział wzięli: Wicewojewoda Podkarpacki Radosław Wiatr, prezydent Miasta Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny, Przewodniczący Rady Miejskiej Stanisław Sobieraj, Dyrektor Generalny Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego Marcin Zaborniak, Dyrektor Wydziału Obywatelskiego Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego Irena Kozimala, Sekretarz Miasta Stalowa Marcin Uszyński wraz z pracownikami magistratu i Terenowego Punktu Paszportowego.

A stalowowolski punkt powstał dzięki inicjatywie wojewody podkarpackiego i zaangażowaniu prezydenta Miasta Stalowa Wola Lucjusza Nadbereżnego, który obiecał, że taki punkt powstanie w mieście i właśnie powstał.

- Bez wątpienia to ważny dzień dla mieszkańców Stalowej Woli, powiatu stalowowolskiego, ale myślę, że też i niżańskiego, i leżajskiego. Chcemy być jako urząd bliżej mieszkańców, dlatego postanowiliśmy utworzyć Punkt Paszportowy w Stalowej Woli. Ten punkt będzie działał 5 dni w tygodniu- powiedział Wicewojewoda Podkarpacki Radosław Wiatr.

Jak podkreślił wicewojewoda, to że punkt ruszył, to zasługa wielu osób, włodarza Stalowej Woli, obecnej posłanki Ewy Leniart, parlamentarzystów: Rafała Webera i Janiny Sagatowskiej. Wszystkie standardowe procedury związane z wydaniem dokumentu paszportowego, zgłoszeniem utraty paszportu, czy wyrażeniem zgody na wydanie paszportu dla małoletniego dziecka w innym województwie lub konsultacje będą teraz dostępne na miejscu.

- Wojewoda, w ramach swoich kompetencji zapewni obsługę kadrową, zatrudni 2 pracowników na pełnych etatach, a Urząd Miasta Stalowa Wola udostępnił lokal oraz niezbędny sprzęt informatyczny- dodał wicewojewoda.

NAWET 8 TYSIĘCY PASZPORTÓW ROCZNIE

Ustanowienie nowego punktu to oczekiwana od wielu lat decyzja, szczególnie w kontekście większej mobilności Polaków i wzrastającej potrzeby uzyskania paszportu.

- Dostępność do administracji publicznej jest kluczowa w każdym demokratycznym kraju. Pani wojewoda podjęła decyzję o utworzeniu Terenowego Punktu Paszportowego po konsultacjach, przy wydatnym wsparciu pana prezydenta Lucjusza Nadbereżnego, za co pragnę podziękować. Obserwujemy od wielu lat dynamikę wzrostu ubiegania się i wydawania dokumentów paszportowych w województwie. Dla porównania Wojewoda Podkarpacki wydał ich ponad 40 tys. w 2022 r., ponad 51 tys. w 2021 r., 112 tys. w 2022 r., a od 1 stycznia do 30 listopada zostały wydane już 88 354 paszporty- powiedział Dyrektor Generalny Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego Marcin Zaborniak.

Przy uwzględnieniu populacji powiatów stalowowolskiego i niżańskiego (ok. 170 tys. osób) oraz liczby paszportów wydawanych przed zaprzestaniem działalności punktów w Stalowej Woli i Nisku, prognozuje się, że w ciągu roku kalendarzowego Terenowy Punkt Paszportowy obsłuży nawet 8 tys. osób.

OD DZIŚ WYROBISZ TU PASZPORT I DOWÓD OSOBISTY. ZAŁATWISZ SPRAWY URZĘDOWE

Gdy odnowiony dworzec został oddany do użytku, prezydent Lucjusz Nadbereżny obiecał, że Stalowa Wola wkrótce będzie mieć swój Punkt Paszportowy.

- Jest mi niezmiernie miło, nie tylko jako przewodniczącemu Rady Miejskiej, ale przede wszystkim jako mieszkańcowi Stalowej Woli, że dziś uczestniczę w otwarciu tego Punktu Paszportowego w Stalowej Woli Rozwadowie, gdzie mieszkańcy powiatu stalowowolskiego i niżańskiego już od dziś nie będą musieli jeździć do Tarnobrzega i Rzeszowa aby złożyć wniosek i wyrobić sobie paszport. Ale od dziś będzie można wyrobić tu też sobie dowód osobisty, bo dziś otwieramy również punkt dowodów osobistych. Miejsce jest nowoczesne, przyjazne mieszkańcom i pracownikom. Wszyscy, którzy tu przyjdą będą obsługiwani w komfortowych warunkach. Jako samorządowcy zabiegaliśmy aby ten punkt był w Stalowej Woli, a miejsce też nie jest przypadkowe, bo nowoczesny, niedawno wyremontowany i oddany do użytku budynek PKP, jest dobrze skomunikowany nie tylko przez kolej, ale przede wszystkim przez Miejską Komunikację Samochodową. Pod budynek podjeżdżają miejskie autobusy, a mieszkańcy będą mieć do punktu kilka metrów. Zapraszamy, można przychodzić, składać wnioski o dowód, o paszport- powiedział przewodniczący Rady Miasta Stanisław Sobieraj.

O ten punkt prosili prezydenta sami mieszkańcy. Taką potrzebę zgłaszali mu podczas różnych spotkań, konsultacji miejskich, a on obiecał, że zrobi wszystko by się udało.

DZIŚ PREZYDENT MÓWI: DOTRZYMALIŚMY SŁOWA.

- Mieszkańcy Stalowej Woli mówili, że dla nich było to zupełnie niezrozumiałe, że administracja z tak ważną usługą jaką jest wyrobienie paszportu, jest tak daleko od nich, że trzeba jechać do Tarnobrzega, Rzeszowa, do jakiegokolwiek innego miejsca, a w takim ośrodku jak Stalowa Wola, nie jest to możliwe. W związku z tymi głosami samych mieszkańców podjęliśmy dialog i współpracę, w tym miejscu chciałbym bardzo serdecznie podziękować naszym parlamentarzystom, pani senator Janinie Sagatowskiej i panu ministrowi Rafałowi Weberowi oraz pani wojewodzie Ewie Leniart, która wspólnie podjęła się tego zadania, aby odmienić tę sytuację, aby administracja rządowa, ta podstawowa usługa jaką jest wyrobienie paszportu, była jak najbliżej naszych mieszkańców. Podjęte działania na różnych szczeblach przyniosły decyzję przygotowania, a dzisiaj możemy państwa powitać w tym bardzo nowoczesnym, przyjaznym, dostosowanym, dla osób z różnymi niepełnosprawnościami, biurze, które jest otwarte dla naszych mieszkańców, dla mieszkańców całego regionu. Jest to realizacja tej idei, aby państwo ze swoimi usługami, ze swoją administracją, było jak najbliżej mieszkańców, a jednocześnie aby te usługi były świadczone na jak najwyższym poziomie- powiedział prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny.

Prezydent podziękował wszystkim tym, dzięki którym udało się punkt otworzyć, a była to trudna praca administracyjna, w którą zaangażowano się i tu, na miejscu, jak i w na szczeblu wojewódzkim i krajowym. Paszport będzie można zamówić, a później odebrać. Ale to nie wszystko.

- To biuro zostało przygotowane tak, aby kompleksowo świadczyć usługi na rzecz naszych mieszkańców, a więc oprócz tej najbardziej oczekiwanej części- biura paszportowego- uruchomiliśmy filię Urzędu Miasta, Punkt Obsługi Mieszkańców realizując tutaj, w tym miejscu najważniejsze usługi, z którymi codziennie mieszkańcy Stalowej Woli, ale również regionu, zgłaszają się do naszego urzędu. Od dzisiaj tutaj, w pięknie odnowionym dworcu rozwadowskim, można będzie złożyć wniosek dowodowy, załatwić sprawy z zakresu gospodarki odpadami, z zakresu podatkowego. Będą też uruchamiane kolejne usługi. Oczywiście będzie Urząd Stanu Cywilnego, do tego będziemy chcieli uruchomić świadczenia i wszystkie inne działania, które pomogą mieszkańcom Rozwadowa, Piasków, Młodynia, Poręb, Charzewic, czyli tej części Miasta Stalowej Woli, zrealizować usługi, a przy okazji też wyrobić paszport- mówił prezydent Lucjusz Nadbereżny.

Miasto zadbało o komfortowe warunki dla wszystkich. Sprawy załatwić będą mogły osoby z niepełnosprawnościami, poruszające się na wózkach, ale też słabo widzące lub niewidome. Pomoże w tym specjalnie przygotowana aplikacja, która głosowo pokieruje petentem już przy wejściu.

- Oprócz tego wszystkie lady, punkty obsługi są przygotowane zgodnie z najwyższymi wymogami Programu Dostępność Plus, tak aby nikt nie czuł się wykluczony, aby każdy mógł tutaj przyjechać i załatwić swoje sprawy, również z całymi rodzinami, dlatego że poczekalnia, która znajduje się w drugiej części biura, ma toaletę, która została przystosowana dla osób z niepełnosprawnościami, ale również dla matek i ojców z dziećmi, a więc mamy przebierak i bardzo ładną poczekalnię z zabawkami, z kącikiem dla dzieci, tak aby ten czas oczekiwania upłynął w jak najmilszej atmosferze- powiedział prezydent.

Punkt został też wyposażony w system kolejkowy. Biletomat obsłuży Terenowy Punkt Paszportowy i mały urząd miasta. Przez kilka dni punkt będzie przechodził kalibrację, urząd włączony zostanie do systemu co pozwoli petentom zapisywać się na wizytę także przez internet.

Prezydent za całą pracę włożoną tu, na miejscu podziękował, na ręce naczelnika Marcina Uszyńskiego, swoim współpracownikom, urzędnikom magistratu, którzy pracowali na najwyższych obrotach, aby ten punkt był zintegrowany z UM, nowoczesny i przyjazny mieszkańcom. Podziękowania popłynęły też w stronę dyrektor ZAB- u Anny Kółko i pracownikom Zakładu Administracji Budynków, którym zawdzięczamy wizualną i jakościową część nowego biura.

Siedziba Punktu Paszportowego znajduje się w zmodernizowanym, zabytkowym dworcu kolejowym Stalowa Wola Rozwadów przy ulicy Dąbrowskiego 15. Obsługa interesantów będzie prowadzona w poniedziałki i środy w godzinach 9:00- 15:15, we wtorki 10:00 - 17:45, a w czwartki i piątki 8:00- 15:15.

Przewiń do komentarzy


Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~stalowiak

e2 rds!!! coo? Zamknij pysk psie, bo ci łańcuch skrócę i będziesz w budzie s*ał!!!

e2rds

~Yhyy, świniak chrumkająco-kwiczący, musiał bym takim śmierd.ielem świńskim być jak ty bym ze sobą gadał, ale ty masz kwiczeć i posłusznie kwiczysz.

~Yhyy

Ale ten stary pierdziel gada sam ze sobą więc nic nie zrobisz. Czasem zapomina się przelogować.

e2rds

~rozsądny, też pozdrawiam kłamcę.

e2rds

~rozsądny, nie rób z siebie idioty, po raz pierwszy pod tym nickiem. Czy myślisz że nie pamiętam tego cytatu , cyt: " Dam wam radę od Marka Twaina, który powiedział: Nigdy nie dyskutuj z idiotą, bo najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem". , jeszcze kretynie w 2022 roku to cytowałeś, tylko nie potwierdzę że pod tym nickiem, ale ten nick ~rozsądny to kretynie kojarzę, więc kłamiesz.

~rozsądny

Pierwszy raz zajrzałem na to forum i widzę straszne szambo, a ten e2 rds to widać od razu, że jakiś psychicznie chory człowiek, więc dajcie mu spokój, nie karmcie trolla.....Dam wam radę od Marka Twaina, który powiedział: Nigdy nie dyskutuj z idiotą, bo najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem". Pozdrawiam serdecznie.

~Grab

Pisuary już od dzisiaj stoją w kolejce po paszport do Białorusi bo nic tu po nich

e2rds

~jan, idioto, cyt: " Dziadu e 2rds,", oj idioto chciałbyś na stare lata takim dziadem być jak ja, oj chciał, ale świnia nieba nie widziała i ty takim "dziadem " nie będziesz.

e2rds

~jan, ty nadal idiotą chcesz być, ale wolno ci, a te 5 mld to twoi ukradli, ludziom poprzez Orlen idioto.

~jan

Dziadu e 2rds, ta banda co dorwała się wczoraj do koryta jeszcze nie zaczęła siedzenia przy tym korycie a już'' uwaliła '' Orlen na 5 miliardów złotych. Ty za głupi jesteś aby o polityce cokolwiek wiedzieć bo PiS przez 8 lat tyle kasy Polaków nie zmarnował co oni w jeden dzień. Pamiętaj za pomówienia jest bardzo wysoka kara w Polsce i bardzo dobrze bo tacy idioci jak ty bez przerwy by klamali.

e2rds

~jan, ty nadal idiotą chcesz być, nie było większej bandy która zmarnowała państwową kasę w różnych przekrętach w Polsce powojennej jaką był PiS-uar, a ty nadal idiotę z siebie robisz. Ty to możesz mnie w d. pocałować, a nie straszyć prokuratorem

~jan

Dziadku czy mówisz o nowaku z PO bo tylko u niego w domu znalazła miliony pochowane w szafkach? Ty dziadu uczciwych polityków z PiS nazywasz złodziejami żebyś za to nie tłumaczył się przed prokuratorami.

e2rds

~benek, tylko raz świniak zakwiczał, no dawaj jeszcze, no nie bądź świnią.

e2rds

~jan, nie rżnij głupa, miejsce złodziei, defraudantów, przekrętów jest za kratami i mam nadzieję, że tam się znajdą.

~jan

A miało być w tym sejmie inaczej czyli bez żadnej krytyki obecnych koryciarzy ale to było tylko ich marzenie bo krytyka teraz będzie największa jakiej dawniej nigdy nie było. Co co teraz siedzą przy korycie zobaczycie , ze tej krytyki nie wytrzymają i pod byle pretekstem odejdą od koryta.

maszynista

Dzisiaj na terenie Sejmu, zarówno w holu głównym jak i na sali obrad, miały miejsce zachowania bardzo smieszne, Sejm RP stal sie miejscem ataku zydowskiego swiecami hanukowymi , - powiedział we wtorek po południu Szymon Hołownia.Atak odparty dzieki poslowi Braunowi.

~benek

e2 rds do nogi psie zapchlony aport aport haha

~stalowiak

maszynista nie bój nie bój tak jak tusk i jego unijna mafia kwiczały w czasie rządów PIS to już nikt nie przebije, a rząd rudego zdrajcy, kłamcy i uszusta upadnie z hukiem za 4 lata, a może nawet wcześniej, bo ta koalicja to istna wieża babel. Będą się kłócić przy każdym głosowaniu zobaczysz

e2rds

~Cukrzyca, nowy świniak się wykluł ~Cukrzyca i kwiczy, to ile w tym miocie jeszcze jest was świniaki. Ależ wy świniaki macie pomysły nazywać się, a to ~Cukrzyca, a to~swiniak, albo ~Hau hau hau, poniżej o tym piszę kretyni.

~Cukrzyca

Przeloguj e2 rds.

maszynista

Swiniaki kwiczą bo pis odchodzi w przeszlość .Niech kwiczą bo to świnie są.

e2rds

~haha, a ja bardzo lubię jak z nerwów takie świniaki jak ty kwiczą i ty już nie dbaj o mój spokój tylko kwicz, a ja będę lał po kwiczącym ryju. No to kwicz.

~haha

Dajcie już spokój temu dziadowi z PZPR to niereformowalny dziadyga jemu tylko nienawiść we łbie taki tuSSek bis.

e2rds

~stalowiak, byłeś głupi, jesteś głupi i będziesz jeszcze głupszy, nic o mnie nie wiesz, kompletnie nic i dobrze. Kwiczysz jak świniak bo tylko tyle możesz, a ja się cieszę że jeden świniak przekazuje innemu objawione wiadomości o mnie i coraz bardziej mnie ukrywają i bardzo dobrze. Tylko śmieję się z idiotów razem z psem, że świniaki kwiczą. A ty żadnych faktów nie przedstawiasz, masz jeszcze bardziej chory umysł od starego nienawistnego kawalera w podartych łapciach, tylko tyle, wierzysz w PiS-uarowa kiełbasę wyborczą i zaślepia cię nienawiść, wykończycie się sami.

~stalowiak

e2 rds tak się składa, że ja przedstawiam fakty, a ty tylko kwiczysz, bo nic innego nie potrafisz towarzyszu... Tęsknisz za komuną, bo tam byłeś panem, a teraz jesteś zwykłym warchlakiem wypuszczonym z chlewu między ludzi. Wiem, że to bolesne, ale lepiej poznać bolesną prawdę o sobie, niż słodkie kłamstwo... Ogarnij się!

e2rds

~Hau hau hau, tu odpisuję, bo na leśnej nie przejdzie, hahahaha, faktycznie żałosne, żeś sobie z własnej nieprzymuszonej woli wybrałeś sobie nika (nazwę) pod którą piszesz psa szczekającego ~Hau hau hau, należysz do tych nieświadomych kretynów co nie wiedzą co to nick. Jeden chrzci się ~Kw ik Kw ik, inny ~swiniak, inny jak chrumkający prosiak jak ryje ~Yhyy, gratuluję rozumu ~Hau hau hau.

e2rds

~POranny, jeszcze wrócę do tej świni "~maszynistaa" z jednym "a" więcej piszącym, cyt: " Prawdę powiedział Pan Prezes Jarosław Kaczyński, że tusk to niemiecki agent.". Otóż wczoraj ten stary kawaler w podartych łapciach z chorą głowa nie wytrzymał ciśnienia i bluznął z górnej kloaki te znamienne słowa o Tusku i wcale nie zrobił krzywdy i nie pogrążył Tuska, nawet nie pogrążył siebie bo to chory z nienawiści stary kawaler, on bluznął na całą swoją formacje którą zarządzał, to oni zostali obrzygani, do tego prowadzi nienawiść, wy jesteście bardzo głupi i zaślepieni i doprowadzi to was na manowce. Nie możecie pogodzić się z przegraną jak ten stary kawaler.

e2rds

~stalowiak, świniaku, twoje miejsce jest w utylizacji odpadów jako produkt zaśmiecania świata, możesz tylko kwiczeć.

~stalowiak

e2 rds to stary , którego miejsce jest w kryminale razem z TW Bolkiem

~POranny

e2 rds wytłumacz nam jaki związek ma polityka z mieszaniem ciebie z błotem ??
Co ma Tusk do tego że mają wszyscy cię za idiotę? Winnego swojej głupoty szukasz czy co ?