Zanieczyszczone powietrze? Jest zawiadomienie Centrum Zarządzania Kryzysowego

Image

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego zawiadomiło o ryzyku wystąpienia przekroczenia poziomu informowania dla pyłu PM10 w dniu 6 grudnia 2023 r. na terenie m.in. powiatu stalowowolskiego.

Pył PM10 jest szczególnie niebezpieczny dla: osób cierpiących z powodu przewlekłych chorób sercowo-naczyniowych, a także przewlekłych chorób układu oddechowego. Uważać powinny również osoby starsze, kobiety w ciąży, dzieci oraz osoby z rozpoznaną chorobą nowotworową.

W związku z tym zaleca się, aby: ograniczyć intensywny wysiłek fizyczny na zewnątrz oraz wietrzenie pomieszczeń, a także unikać działań zwiększających zanieczyszczenie powietrza, np. palenia w kominku.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~hehe

Oglądam codziennie jakość powietrza w naszym mieście w telewizji i akurat w Stalowej powietrze mamy najlepsze na Podkarpaciu nie mówiąc na przykład o Krakowie.

~Suweren

Może oszust Moravietski coś pomoże czy już uciekł do Israela ??

~Grzegorz

Tak Błaszczak i PiS dbał o Polski przemysł zbrojeniowy.

Przegląd kontraktów koreańskich, o których mówi Trzecia Droga, to zapowiedź ich unieważnienia. Będą populistycznie mówili, że zastąpimy sprzęt z Korei, sprzętem z polskiej zbrojeniówki, a skończy się tak, że zostaniemy z niczym - ocenił szef MON Mariusz Błaszczak w mediach społecznościowych.

~Kika

~hehe - i to jest fenomen Stalowej Woli. Dziecko (astma) gdy wraca z Krakowa do STW ma zawsze pogorszenie stanu zdrowia - ot,co.

e2rds

~hehe, zdarzyło się, że otumaniony naród zgłupiał i zagłosował na "dojną zmianę", ale teraz zmądrzał i to większość, ty nadal w tej mniejszości głupiej zostałeś.

~hehe

do edka, największy smog w Polsce to jest przez cały rok w Krakowie co śmieszne tam są najdroższe ceny mieszkań w naszym kraju. Tam nie trzeba nikogo ostrzegać bo wszyscy wiedzą ,że codziennie mają potężny smog. Telewizja tvn24 i gazeta wyborcza oficjalnie się przyznali , że zawsze kłamią i bajki lemingom opowiadają a wszystko to skończy się wielką bidą przeciętnych Polaków. Już ci co dorwali się do koryta wycofują się z 90 procent obietnic dla lemingów bo nikt mądry w te obietnice nie wierzył i nie głosował na tą bandę trojga.

e2rds

~hehe, aleś ty naiwny, nadal do portu szczecińskiego przychodzi węgiel z portów rosyjskich, oficjalnie jest to węgiel z Kazachstanu, statki obsługują rosyjscy marynarze, niby badają badają refleksyjność witrynitu w składzie węgla by określić z której kopalni pochodzi, masz pewność, że to nie rosyjski, ale na pewno jest tańszy niż nasz i kolumbijski.

~EdekSW

No dobrze ale kto wiedział ze jest przewidywane zagrożenie smogiem w naszej okolicy ? Nikt poza nielicznymi wyjątkami Które Nie Były Łaskawe Powiadomić Mieszkańców. Dlatego tak ważne jest wpięcie tych alertów w system telefonicznego i radiowego powiadamiania lub inne systemy elektronicznego ostrzegania i w formie podświetlanych tablic w miejscach uczęszczanych i nad obiektami użyteczności publicznej.

~hehe

Emerycie ty chory jesteś pisząc , że dalej w czasie embarga Polska sprowadza węgiel z rosji. Tylko tvn24 takie brednie produkuje i napuszcza lemingów aby idiotów ze siebie robili.

e2rds

~hehe, to ty robisz z siebie idiotę z węglem, obie ekipy sprowadziły tyle samo, poczytaj poniżej:
Jak wynika z danych Eurostatu w latach 2007-2015 r., a więc w czasie rządów koalicji Platformy Obywatelskiej oraz Polskiego Stronnictwa Ludowego, zaimportowano do Polski ok. 57,2 mln ton węgla energetycznego z Rosji. Import węgla za czasów Zjednoczonej Prawicy wynosił zaś 57 mln ton w latach 2015-2022 r., licząc także import za pierwszy kwartał tego roku, kiedy w kwietniu wprowadzono embargo za import tego surowca. Jak wynika z danych Agencji Rozwoju Przemysłu w pierwszym kwartale tego roku było to ok. 1,4 mln ton.
Pod koniec kadencji PO-PSL import spadał. W 2015 r. było to 4,9 mln ton rocznie. Za czasów PO rząd zabrał się za modernizację i restrukturyzację sektora węglowego i zamykanie lub łączenie zakładów nierentownych kopalń w uzgodnieniu z Komisją Europejską. Za czasów PiS udało się uzyskać zgodę na pomoc publiczną dla zamykanych kopalń. Wówczas jednak wraz z tym procesem rósł import węgla z Rosji. W 2018 r. było to już 13 mln ton rocznie.

Tylko PO-PSL więcej na początku kadencji i później ograniczając, a PiS-owi dopiero ograniczono embargiem, ale nadal sprowadzamy.

~haha

do rrt, tacy deb ile jak ty to powinni wiedzieć , że jak by nie było fabryk to by było bardzo wysokie bezrobocie i wtedy cieciu na bezrobocie byś kwiczał. Podziękuj wszystkim prezydentom od roku 1989 bo to oni te wszystkie biznesy [ fabryki ] do tego miasta sprowadzili abyś hejterze miał robotę.

~rrt

więcej fabryk i więcej wycinać lasów , na pewno będzie lepiej

~Noe

Władza miasta i powiatu ma to gdzieś wygonili dzieci do rozdziadowa na ten pył PM10 niech wdychają

~Mass

Na to pomoże tylko opozycyjna kartoniada pod sądem. W 8 osób oczywiście.

~65 baniek

Ale co tam, najważniejsza jest "rewitalizacja" mokradeł za 65 mln. Po co zajmować się realnymi problemami?

~Arnold

Trzepak dwa metry od chodnika idąc z Poniatowskiego do Fraca. Wnioskuję o zlikwidowanie trzepaków. Dla naszego zdrowia. Facet trzepie nie zważając na przechodzące dzieci. Chamstwo.

~Jasiek

HSJ również w znacznym stopniu Nas inhaluje

~Jan

Chciałbym w pobliżu zobaczyć trochę wiatraków. Np na górkach do Jamnicy i Burdz, na Słomianym i Studzieńcu. Gdzie jeszcze?

~bojar

Feliks, ty lepiej licz na siebie

~bojar

Edi , życzę ci żeby ci pod oknem takie ustrojstwo postawili. Jestem pewny że albo byś po kilku dniach zwariował albo uciekł jeszcze tego samego dnia. Ty nie widziałeś i nie czułeś z bliska takiego wiatraka i dlatego piszesz takie dyrdymały.

~Gardło

Proponuję palenie zniczy pod sądem w tej sprawie przez opozycję.

~Agata

Wy mnie nie wysyłajcie do innego miasta tylko poprawcie atmosferę w Stalowej Woli.

~Tomek

do ekologa zrób sobie codziennie spacery raz po Rozwadowie , Gorka osiedle Hutnik i Energetyków Piaski a następnie dni tereny dawnej HSW bądz systematyczny rób to cyklicznie dla uzupełnienia samopoczucia zalicz centrum St. Woli dolegliwości do wiosny z głową Ci ustąpią nie musisz zaliczać Przemyśla.

~LuigiBosisio

Może moje wnuki tego dożyją... Ciao.

~Feliks

Kiedy władza spowoduje poprawę powietrza? Liczę na Platformę.

~Stalowiak

hehe- Ty jesteś tak głupi sam z siebie czy ktoś tobą steruje ???

~Stalowiak

hehe- Ty jesteś tak głupi sam z siebie czy ktoś tobą steruje ???

~hehe

Ty edi , po co robisz ze siebie idiotę , ruski węgiel to politycy PO do Polski tylko sprowadzali.

~ekolog

Oglądam codziennie TVP 3 z Rzeszowa program Informacje o 18. 30. Na końcu tego programu o pogodzie na Podkarpaciu pokazują jakie powietrze mamy na Podkarpaciu i nasze miasto ma najlepsze powietrze na Podkarpaciu ze wszystkich miast w tym województwie. To jeżeli komuś nasze powietrze nie odpowiada to nich się przeprowadzi do Rzeszowa czy Przemyśla to się dowie co to smród w powietrzu.

~Grzegorz

Kocham PiS inaczej

Prezes PGZ Sebastian Chwałek zapytany we wtorek, czy obawy wojska, że HSW nie będzie w stanie wyprodukować w stosownym czasie 160 krabów, by trzeba było podobne haubice importować z Korei – zdecydowanie zaprzeczył. – Jeśli otrzymalibyśmy z wyprzedzeniem zlecenie na broń od MON, nie mielibyśmy z jego wykonaniem większego problemu. Huta dziś produkuje ok. 50 AHS 155 Krab rocznie, ale już od dawna trwają w firmie przygotowania do podwojenia produkcyjnych zdolności i osiągnięcia poziomu 110 haubic rocznie. Zresztą potencjał HSW właśnie wzmocniło wykupienie zakładów ciężkich maszyn budowlanych od chińskiej firmy LiuGong i przejęcie wraz z infrastrukturą kilkusetosobowej załogi – wyjaśnia prezes PGZ.