Jaki darmowy hosting pod stronę WordPress wybrać?

Materiał zewnętrzny Image

Tworząc swoją pierwszą stronę internetową, często stajemy przed dylematem, czy wybrać płatny czy darmowy hosting internetowy. Idealnie byłoby znaleźć darmową opcję, bez reklam, która jednocześnie spełniałaby nasze potrzeby. Choć jeszcze kilka lat temu darmowych hostingów było mnóstwo, obecnie wybór może wydawać się bardziej ograniczony. Czy jednak nadal warto zdecydować się na darmowy hosting dla swojej witryny?

Hosting z reklamami?

Darmowe hostingi można podzielić na te z reklamami i bez reklam, a także na te, które oferują dostęp do FTP, umożliwiającego wgrywanie plików i tworzenie stron w HTML czy PHP. Istnieją również opcje z gotowymi skryptami, takimi jak WordPress, Joomla czy phpBB, oraz kreatory stron, gdzie proces tworzenia ogranicza się do wypełnienia treścią i zdjęciami.

Jednym z polecanych darmowych hostingów jest 000webhost.com. To długo działająca platforma, która pozwala na dostęp do FTP, tworzenie baz danych MySQL, a także oferuje 300MB na dysku HDD z gwarancją 99% uptime. Co istotne, hosting ten jest pozbawiony reklam. Kolejną opcją dla polskojęzycznych użytkowników może być ct8.pl, oferujący 3 GB pojemności, transfer bez ograniczeń, dostęp SSH oraz wsparcie techniczne przez forum.

Inną propozycją jest 5v.pl, polski darmowy hosting z 3GB pojemnością dysku, niestety z reklamami. Jednakże, zapewnia konta FTP, bazy danych MySQL, SSL, aliasy i możliwość zmiany php.ini. Prv.pl to kolejny bezpłatny polski hosting, oferujący 1,5GB pojemności dysku, obsługę PHP w wersjach 5 i 7, możliwość podpięcia własnej domeny, bez limitu transferu oraz obsługę HTTPS i mod_rewrite.

Warto również wspomnieć o ofercie firmy OVH, jednego z największych hostingodawców na świecie. Posiadając zakupioną domenę u OVH, można skorzystać z darmowego hostingu o pojemności 10MB. Choć jest to niewielka przestrzeń, wystarcza na prostą stronę-wizytówkę w plikach HTML lub PHP, oraz do bezpłatnej obsługi skrzynki pocztowej dla naszej domeny.

Kreatory stron i płatny hosting

Jeśli preferujesz korzystanie z kreatorów stron, warto rozważyć opcje takie jak wordpress.com, blogger.com, wix.com czy weebly.com. Każdy z nich ma swoje zalety i oferuje różne funkcje, dlatego warto zaznajomić się z nimi bliżej przed podjęciem decyzji.

Mimo dostępności darmowych hostingów, warto również rozważyć płatne opcje, zwłaszcza jeśli tworzysz stronę firmową czy wizytówkę. Płatny hosting w Polsce często oferuje pomoc techniczną, certyfikaty SSL, szybsze serwery oraz pełną dowolność w tworzeniu i przenoszeniu strony. Ceny polskich hostingów takich jak Hostido, Seohost czy Hostinghouse zaczynają się już od 30zł netto rocznie, co sprawia, że utrzymanie własnej strony internetowej może być przystępne finansowo. Zagraniczne hostingi to już o wiele wyższy wydatek, na szczęście w Polsce mamy bardzo konkurencyjne ceny hostingów, również z wieloma promocjami z okazji Black Friday czy różnych świąt.

Pamiętaj, że wybór pomiędzy darmowym a płatnym hostingiem zależy głównie od Twoich potrzeb i oczekiwań. Dlatego zanim zdecydujesz się na konkretną opcję, zastanów się, co jest dla Ciebie najważniejsze i dostosuj wybór hostingu do swoich potrzeb.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~MarcinO

Ja tam się nie piszę na żaden darmowy hosting. Każdy z nich ma jakieś ograniczenia i nie wiadomo czy zaraz nie zniknie. Wolę postawić na dobrą polską firmę, np. Seohost, gdzie mam zapewnioną niezawodność, szybkość działania i doskonałą obsługę klienta.