Mikołaj rozdawał dziś prezenty

Image

Już z samego rana Święty Mikołaj odwiedził biuro Polskiego Czerwonego Krzyża Stalowa Wola przy ul. Kwiatkowskiego, gdzie rozdawał prezenty dzieciom, młodzieży i seniorom.

Dla najmłodszych zostało przygotowanych 167 świątecznych upominków, a dla seniorów 67. Są to osoby, które zostały zakwalifikowane do programu żywnościowego PO PŻ 2014-2020 Podprogram 2021 Plus. W skład paczek dla seniorów wchodzą artykuły spożywcze m. in.: kawa, herbata, makarony, kasza gryczana, gulasz angielski, tuńczyk, pierniki oraz artykuły chemiczne. Dzieci otrzymają słodycze, m. in. ptasie mleczko, pierniczki, delicje, czekoladki, batoniki czekoladowe i musy.

Świąteczne paczki, które są dzisiaj rozdawane zostały przygotowane przez Rejonowy Oddział Polskiego Czerwonego Krzyża w Stalowej Woli. Produkty zostały zakupione za kwotę 16 000 zł z dotacji Miasta Stalowej Woli na zadanie "Wspieranie organizacji zajmujących się pozyskaniem i dystrybucją artykułów spożywczych".

Mamy nadzieję, że ta bożonarodzeniowa pomoc przyniesie wiele radości i uśmiechu.

Przewiń do komentarzy


Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~kobu

Dlaczego w tym roku nie będzie corocznego jarmarku Bożonarodzeniowego w Rozwadowie? Przecież to była impreza cykliczna, cieszyła się sporym zainteresowaniem i nagle ktoś postawił szlaban. Pytam zatem komu nie na rękę by odbył się Jarmark? Przecież tak być nie powinno!

~Dojna zmiana

Niestety wykluczenie z rynku wyrobów HSW doprowadzi do tego, że miasto będzie musiało większą czy budżetu przeznaczyć na pomoc ubogim i biednym. Czy prezydent miasta będzie miał odwagę z kimkolwiek porozmawiać na temat najbliższej perspektywy dla Huty, czy też schowa głowę w piasek uważając, że tematu nie ma.

~???

Umowa na Kraby zostala podpisana dzień przed wyborami parlamentarnymi. W Łabędach. Gliwice dostaly 500 nowych miejsc pracy, jak się pochwalił Morawiecki. My jesteśmy po złej stronie Wisły dla PiS. Czas sobie to uświadomić, również to, że budowa Osiedla Leśna w miejscu, w ktorym może być niedlugo jeden wielki i głęboki lej w ziemi jest nie najlepszym pomyslem.

~Grzegorz

Mikołaj od PiS dla HSW

Prezes PGZ Sebastian Chwałek zapytany we wtorek, czy obawy wojska, że HSW nie będzie w stanie wyprodukować w stosownym czasie 160 krabów, by trzeba było podobne haubice importować z Korei – zdecydowanie zaprzeczył. – Jeśli otrzymalibyśmy z wyprzedzeniem zlecenie na broń od MON, nie mielibyśmy z jego wykonaniem większego problemu. Huta dziś produkuje ok. 50 AHS 155 Krab rocznie, ale już od dawna trwają w firmie przygotowania do podwojenia produkcyjnych zdolności i osiągnięcia poziomu 110 haubic rocznie. Zresztą potencjał HSW właśnie wzmocniło wykupienie zakładów ciężkich maszyn budowlanych od chińskiej firmy LiuGong i przejęcie wraz z infrastrukturą kilkusetosobowej załogi – wyjaśnia prezes PGZ.

~mieszkaniec

A jakie są dalsze losy PKPS i pana Hausnera?
Co z rozdawaniem żywności najuboższym mieszkańcom naszego miasta?
Czy mają już swoją siedzibę?
Czy czeka ich los wypędzonych, jak dawnych organizatorów wigili na Placu Piłsudskiego albo działaczy WOŚP, którym nie pozwolono nawet korzystać z toalet w MDK?