Na Podkarpaciu śnieżny armagedon

Image

Blisko 200 razy interweniowali wczoraj podkarpaccy strażacy. Powodem śnieg, który był powodem wielu interwencji.

To była ciężka doba dla wielu służb, zwłaszcza dla strażaków, którzy są zawsze na pierwszej linii frontu. Pomagają, przybywają na wezwania, ratują życie i mienie ludzkie. Wczoraj na Podkarpaciu odnotowano aż 182 interwencje. Tyle było wyjazdów do różnych zdarzeń.

- Nasze działania polegały głównie na usuwaniu połamanych konarów, gałęzi oraz drzew, które runęły pod naporem ciężkiego śniegu na ulice, chodniki i linie energetyczne- informuje Komenda Wojewódzka PSP w Rzeszowie.

Na szczęście nikt nie został ranny. Jest pięknie i bajkowo, ale trzeba uważać, służby odśnieżają przez całą dobę, ale trudno jest zapanować nad żywiołem. Bądźcie ostrożni podczas spacerów.

Foto: Podkarpackie OSP

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
e2rds

~brawo, czemu robisz z siebie kretyna, jeśli ty masz ponad 30 lat to twoi rodzice musieli by ciebie głąbie mieć , przynajmniej matka w wieku ponad 43 roku życia, zastanów się co głąbie piszesz.

~brawo

Tak dziadku ty masz sklerozę dlatego takie głupoty wypisujesz ale masz prawo mieć swoją opinię na każdy temat nikt ci tego nie zabroni. Moi rodzice żyją dłużej od ciebie ale takich opadów śniegu nie pamiętają w Polsce o tej porze.

~manlok

z powodu bo powodem był śnieg a powódka jest zima

e2rds

~brawo, to dlatego, cyt: " Tyle śniegu jesienią jeszcze nigdy w Polsce nie było jak Polska istnieje." że żyjesz dopiero 30 lat jesteś młody i jeszcze głupi to takie głupoty piszesz. Były jesienie że w połowie listopada było dwa razy więcej śniegu, do połowy płotów, a zbiorniki wodne były zamarznięte na 15 cm, już na Wszystkich świętych był mróz i śnieg, no ale że ty jeszcze jesteś młody i głupi to wolno ci tak pisać. Pory roku kalendarzowe w Polsce nie pokrywały się z faktycznymi porami ani wcześniej, ani teraz.

~brawo

Prawda jest taka , że jeszcze nikt z naturą nie wygrał u nas jest wyjątkowo dobrze odśnieżone miasto w porównaniu na przykład do Warszawki gdzie nikt nie jeździ bo się w ogóle nie da żadną ulicą samochodem przejechać. Mieszkańcy wszyscy w Warszawce przerzucili się na komunikację miejską i się cieszą , że do roboty mogą jakoś dojechać. Ale jak Czasce nie chce nic się robić to takie skutki jesiennej śnieżycy wszyscy warszawiaki mają.

~Mieszkaniec

Przy takich opadach jakby w Stalowej było tyle sprzętu co w Warszawie to chyba dałoby radę tylko Stalową utrzymać jako tako. Radzę tym narzekającym mniej pisać i zabrać się do roboty i zobaczyć jak to jest odśnieżać i dopiero potem komentować. Podejrzewam że nie byłoby co czytać uśmiech

~Mieszkaniec

Wszyscy którzy krytykują nigdy nie odśnieżali i nie zwracali uwagi w jakim czasie ile przejadą km na ośnieżony ulicach. A wystarczyło (przynajmniej spróbować) odśnieżyć samochód do czysta żeby nie było na nim przez chwilę w ogóle śniegu uśmiech zaczynając od wczoraj skończyliby by dopiero dzisiaj. Potem położyliby się i nie mieli siły pisać takich bzdur.

~brawo

Ty człowieku naucz się czytać za zrozumieniem bo ja wyraźnie napisałem, że jeszcze nigdy jesienią tyle śniegu w naszym mieście nie było. A żyję w tym mieście już ponad 30 lat owszem pamiętam zimę kiedy to było jeszcze więcej śniegu ale nie jesienią.

e2rds

~brawo, to ile lat ty żyjesz w Polsce że takie głupoty piszesz, ty jeszcze nie widziałeś w życiu dużo śniegu i lepiej nie kompromituj się.

~Ktoś

No właśnie, każdy tylko oczekuje że ktoś odśnieży, a wyjdź sąsiad na parking i odśnież wokół swojego auta. Ale najlepiej jest jak ja odśnieżę wokół
swojego auta, a potem sąsiad przyjedziesz i staniesz sobie na gotowym odsniezonym przeze mnie nie? Jakby każdy właściciel auta odsniezal tylko wokół siebie to byłoby super.

~Longinus

brawo, jesteś jeszcze bardzo młody skoro tak piszesz

~Login

Dodek, no ciebie to wszystko zaskakuje, nawet to że służby poradziły sobie ze śnieżycą. Mimo ciągłych opadów można normalnie wszędzie dojechać.

~......

JEDEN BLOK TO WIĘCEJ NIŻ JEDNA WIOSKA - z każdego mieszkania 1 osoba, szufla i ogień 10-15 min i po problemie ale trzeba chcieć.

~brawo

do marcina , czytanie ze zrozumieniem to dla ciebie bardzo trudna rzecz ja pisałem że jesienią jeszcze nigdy tak dużo śniegu nigdy nie spadło. A ty myślisz o terminie zimowym a to wielka różnica, dzieciaku.

~OBCY

Do pielęgniarki starsi już się naodsnierzali a młodzi mają w d.... pokaż jak się to robi a nie dawaj dobrych rad

~Dodek

Tak było odkąd pamiętam zawsze zima zaskoczyła zrobi się cieplej to stopnieje ha ha

~PIELĘGNIARKA

Proponuję jutro wszystkim, starszym i trochę młodszym, aby nie narzekali ,że coś nie odśnieżone i oderwali się od laptopów i smartfonów po pracy i po szkole i chwycili za narzędzia do odśnieżania. Za moich młodych lat jak dużo napadało śniegu ,to prawie wszyscy mieszkańcy spod bloku odśnieżali. Było dużo przy tym śmiechu i zabawy, nikt nie narzekał, teraz wszyscy zrobili się roszczeniowi i pasą brzuchy przy smartfonach ,zamiast zażyć ruchu dla zdrowia .A potem depresja .

wyborca

Kupcie sobie buty trekingowe.

~Marcin

Do brawo,, to chyba młody jesteś , w latach 70-tych poprzedniego stulecia aż do lat 90-tych opady śniegu były o wiele większe i intensywniejsze. A co do odśnieżania miasta stalowa Wola to wyjdź z domu ewentualnie wyjrzyj przez okno a nie wypisuj tu bzdur ze służby miejskie poradziły sobie bo sobie NIE poradziły i NIE RADZĄ

~Darek

Gdzie odśniezone miasto ??? Włodarze miasta jaja sobie robisz z podatników i mieszkańców. Nic nie jest odśnieżone,ani chodniki ani parkingi a co najgorsze drogi . Tragedia ,nie da się jeździć a zaparkować gdziekolwiek to graniczy z cudem. Brawo prezydent stalowej woli ,pokazałeś właśnie swoją nieudolność .

~brawo

Całe miasto jest odśnieżone mimo , że bez przerwy sypie śnieg jak na Syberii ale jak przejadą jedną długą ulicę to zanim odśnieżą następną to ta odśnieżona znowu jest zasypana. W Małopolsce już przestali wszędzie odśnieżać bo stwierdzili , że to nie ma sensu i przegrali z naturą bo z naturą jeszcze nikt nigdy nie wygrał. Tyle śniegu jesienią jeszcze nigdy w Polsce nie było jak Polska istnieje. Całe szczęście ,że nasze miasto jest odśnieżone bo totalni by się zes..rali z wypocin.

maszynista

Byłem na obczajce po 1 w nocy co się dzieje i na obwodnicy nikt nie jechał autami.Za to auta odsnieżaly Poniatowskiego .

~Pytam

Służby odśnieżają całą dobę? A to ciekawe, a gdzie one odświeżają? Chyba służby czekają na ocieplenie i, że aura pogodowa zrobi robotę.
Chodniki nie odśnieżanie, przejścia dla pieszych także, drogi raczej rozjeżdżone niż odświeżone.