Co warto wiedzieć zanim zainwestujemy w złoto

Materiał zewnętrzny Image

Wielu z nas chciałoby zainwestować w coś trwałego, bezpiecznego, a zarazem sprawdzonego. Odpowiedzią na ten problem jest złoto, najstarszy i najbardziej ceniony kruszec na świecie.

Wielu z nas chciałoby zainwestować w coś trwałego, bezpiecznego, a zarazem sprawdzonego. Odpowiedzią na ten problem jest złoto, najstarszy i najbardziej ceniony kruszec na świecie.

DLACZEGO WARTO INWESTOWAĆ W ZŁOTO?

Złoto znane jest od stuleci i odkąd zostało odkryte, było poszukiwane czy to w kopalniach odkrywkowych, czy rzekach, czy morzach. Okazało się być pożądane i doceniane nie tylko w jubilerstwie, ale też jako forma przechowywania oszczędności, bezpieczna i niezależna od zmiany czasów. Dlaczego? Dlatego, że biżuteria z niego wykonywana zawsze jest na topie. Noszą ją kobiety, mężczyźni, młodzież, a nawet dzieci. Wyroby ze złota są jednym z najczęściej kupowanych prezentów z każdej okazji i dla osób w każdym wieku. Ten trend nigdy nie ulegał zmianom, wahaniom, nawet chwilowym i nie wypadał z mody. Złoto kupują wszyscy, niezależnie od statusu społecznego, bez niego nie odbędzie się żadna uroczystość, nie będzie małej, ani dużej imprezy. Złoto wszak noszą wszyscy.

Ceny złota wciąż rosną, kapitał więc zgromadzony w złocie jest świetną formą przechowywania „pieniędzy”. Wymiana funduszy na złoto zawsze się opłaca. Ci, którzy śledzą rynki międzynarodowe wiedzą, że na złocie jeszcze nikt nie stracił.

JAK SPRAWDZIĆ AUTENTYCZNOŚĆ ZŁOTA?

Jak to w życiu bywa ci, którzy kupują i sprzedają złoto są narażeni na różnego rodzaju oszustwa. Wielu już próbowało fałszować kruszec, wpuszczać na rynek podrobione złoto. Wyspecjalizowani fałszerze mają swoje metody, jak np. wykorzystywanie wolframu, który ma podobny do złota ciężar właściwy. Dlatego warto nabywać złoto w każdej postaci ze sprawdzonych źródeł.

Jak się nie dać oszukać? Na szczęście jest wiele metod, które pozwolą zorientować się co do autentyczności kruszcu. Wśród popularnych metod jest: próba Archimedesa, użycie magnesu, przeprowadzenie testu akustycznego i inne. Więcej o nich można przeczytać TUTAJ.

JAK INWESTOWAĆ W ZŁOTO?

Inwestowanie w złoto może mieć wiele wymiarów, poczynając od gromadzenia biżuterii, poprzez monety kolekcjonerskie wybijane przez mennice, a skończywszy na monetach bulionowych i sztabkach złota. W tym przypadku można dopasować klasę wyrobu do indywidualnych możliwości budżetowych, ponieważ autoryzowane salony sprzedają kruszce o różnych kształtach i gramaturach. Każdy więc klient, czy to mały, czy duży ma szansę dopasowania oferty do siebie. Gromadzenie złota można więc zacząć w każdej chwili i z każdym budżetem. I to jest kolejny argument za taką formą oszczędzania.

Pamiętajmy, że lokowanie kapitału w złocie pozwala ochronić oszczędności przed wysoką inflacją i utratą wartości naszego majątku. Historia nie raz pokazywała, że wystarczy mały kryzys gospodarczy, a cena złota pędzi w górę. Wpływ na wzrost wartości kruszcu ma również spadek siły nabywczej dolara amerykańskiego. Dobrą informacją jest także to, że lokowanie pieniędzy w złocie to zwolnienie z podatku VAT, do tego dochodzi anonimowość, bo nikt nie musi wiedzieć, że inwestujesz w złoto (aż do 15 tys. euro). Przypominamy, że ze sprzedażą kruszcu też nie ma problemów. W razie potrzeby swoje złoto szybko spieniężysz, bez różnicy gdzie akurat się znajdujesz.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =