Nocny pożar na Poniatowskiego. Nie żyje 64- latek. Pies zaalarmował mieszkańców.

Image

To była tragiczna noc. W nocy wybuchł pożar, w wyniku którego zginął mężczyzna. Sąsiadów zaalarmował pies o imieniu Puszkin. Jak mówią mieszkańcy bloku, gdyby nie on, wszyscy mogliby się zaczadzić.

To była tragiczna noc dla Stalowej Woli. W mieszkaniu przy ulicy Poniatowskiego wybuchł pożar. Cały blok pogrążony był wówczas we śnie. Pies mieszkający nad tragicznie zmarłym mężczyzną, bardzo głośno szczekał budząc domowników. Ci obudzili się i zorientowali co się dzieje. Zawiadomili służby i zdążyli uciec. Pożar był ogromny, prędko się rozprzestrzeniał.

- 1 grudnia o godzinie 2:43 do dyżurnego stanowiska kierowania wpłynęło zgłoszenie o pożarze w budynku mieszkalnym wielorodzinnym na ulicy Poniatowskiego. Do zdarzenia zadysponowano 6 pojazdów Państwowej Straży Pożarnej, w sumie 17 osób. Dodatkowo było jeszcze pogotowie i policja. Po przyjeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali płomienie wydobywające się z okna mieszkania na I piętrze w bloku 11- piętrowym. Z informacji od osób postronnych wynikało, że w mieszkaniu prawdopodobnie znajduje się mężczyzna. Na całej klatce schodowej panowało zadymienie i wysoka temperatura. Lokatorzy pozostałych mieszkań znajdowali się w swoich mieszkaniach. Działania, które podjęto to odłączenie prądu i gazu, roty ubrane w sprzęt ochrony dróg oddechowych, przy użyciu drabiny przenośnej, udały się do palącego się mieszkania, jedna od strony klatki schodowej, druga od strony balkonów. Pożarem objęte było wyposażenie mieszkania. Jednocześnie prowadzono ewakuację osób z pozostałych mieszkań- mówi dla portalu StaloweMiasto.pl Oficer Prasowy mł. bryg. Krystian Bąk.

Łącznie na zewnątrz budynku strażacy ewakuowali 25 osób, w tym trójkę dzieci. Niestety, najtragiczniejszą informacją jest to, że 64- letni lokator mieszkania, u którego wybuchł pożar nie przeżył tego tragicznego zdarzenia. Jego życia nie udało się uratować.

- Mężczyzna, który znajdował się w mieszkaniu został znaleziony w pokoju. Ewakuowano go do strefy bezpiecznej. Przeprowadzono resuscytację krążeniowo- oddechową, później przekazano go służbom medycznym- mówi mł. bryg. Krystian Bąk.

Lokatorzy bloku stali przed budynkiem. Jako, że na zewnątrz panowały ujemne temperatury, a nikt nie wymagał pomocy medycznej, zadysponowano autobus MZK, w którym mogli się ogrzać i przebywać do czasu zakończenia czynności gaśniczych. Strażacy pożar ugasili, przewietrzyli i oddymili pomieszczenia, sprawdzili miernikiem obecność tlenku węgla.

Działania strażaków zakończyły się dokładnie o godzinie 4:53. Trwały więc ponad 2 godziny. Lokatorzy powrócili do swoich domów nad ranem. Przyczyny pożaru są ustalane. Całe mieszkanie, w którym zginął mężczyzna uległo spaleniu, również spaliła się elewacja budynku, pękło okno piętro wyżej, a dym osmolił ściany w przyległych lokalach. Stopiły się także plastikowe rury wodne co skutkowało zalaniem mieszkań znajdujących się poniżej. Straty są więc znaczne, zwłaszcza, że sąsiedzi zmarłego kilka miesięcy temu przeprowadzili gruntowny remont mieszkania.

Przewiń do komentarzy
Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~Sigma Jacuś

Zawsze lubił zapiekanki aż w końcu się jedną stał

~Doagi

Aga widziałem twój profil na fb i zaraz cię dojadę z tym twoim kochasiem Pawełkiem więc skończ pisać takie głupoty

~Grzegorz

Między Agencją Uzbrojenia a HSW powstał spór dotyczący zakupów systemów artyleryjskich. AU zamówiła kolejną partię haubic K9A1/K9PL. Tymczasem HSW, producent haubic Krab, podkreśla że zwiększył moce produkcyjne i jest w stanie dostarczyć więcej Krabów. Wojsko chce natomiast przyspieszenia dostaw Krabów z istniejących umów na polskie działa, a także realizacji projektu zmodernizowanej haubicy, Kraba 2.

Reklama

Między armią i przemysłem znów zaostrzył się spór o systemy artyleryjskie
Wojsko planuje duże zamówienie na haubice z Korei, by pilnie osiągnąć zdolności
Huta Stalowa Wola deklaruje, że ma moce produkcyjne, by szybciej dostarczać Kraby
Agencja Uzbrojenia naciska z kolei na projekt nowej haubicy, czyli Kraba 2

~Adam

Najczęściej ten kto pierwszy zgłasza jest winien uczynku.

~Hela

Dobrze ułożony pies nie szczeka po nocy.

~Cyk

Po cukrzycy to raczej pożaru nie ma.

~oki

Jak te wozy strażackie dotarły do budynku, bo tam jest strasznie ciasno i wszędzie parkują samochody osobowe?

~andrzej

najbardziej prawdopodobne jest to ,że ten pan zostawił na kuchence gazowej jakiś garnek i poszedł się położyć ale zasnął, niestety to jest coraz częstszy przypadek, tylko niektórym udaje się zareagować na czas, a to czy przed tym zaśnięciem pił jakiś alkohol czy nie to powinna wykazać nie tyle sekcja zwłok co zwykłe pobranie krwi zaraz po zdarzeniu. natomiast takie opinie w stylu powinno się ubezpieczyć też są w takim przypadku potrzebne pomimo, że na pierwszy rzut oka wydaje się że to jakiś troll chce się reklamować bo np. pracuje w firmie ubezpieczeniowej, albo po prostu jest sąsiadem który także poniósł straty w wyniku tego pożaru. więc jeśli nie w takim przypadku to kiedy jest ten właściwy moment żeby o tym przypomnieć ludziom, że czasem dobrze się ubezpieczyć. ponadto wywiad sąsiedzki z pewnością wie czy ten pan lubił alkohol czy nie bo czasem czuć od człowieka, czasem widać jakie kto robi zakupy w sklepie ,także to wszystko jest z całą pewnością do ustalenia. nie ma co pomawiać że to od razu patologia ,bo również mógł się ten pan źle poczuć, mógł mieć np. cukrzyce.

~Hdd

Mój piesek piszczeniem uratował nas kiedyś przed rozerwaniem kotła.. a pies przyjaciół przed pożarem. Bardzo przydatne stwory!

~Tyiopknb

Patologia mieszka tam?wszystko jasne

wyborca

Czy ustalono przyczynę pożaru?

~Vateusz

Planując generalny remont, warto dołożyć te dwie/ trzy stówki i wykupić sobie ubezpieczenie nieruchomości od takich wlaśnie zdarzeń.

~Mieszkaniec

Współczucia dla rodziny.;(

~Vvv

Ludzie, jakby zapomniał zakręcić gaz, to by trzepnęło całym blokiem! Wybuch by był! Co robiliście w szkole??? I jak funkcjonujecie na co dzień? Brawo Puszkin! Pies-bohater!

wyborca

W nowoczesnych mieszkaniach nie ma gazu, ale kogo na to stać?

~Polan

maszynista, masz rację lepiej lepiankę sklecić i mieszkać jak w dżungli

maszynista

Sasiad pewnie zapomnial wylaczyc gazu i to zapalilo szafki?Nie remontujcie mieszkan w blokach za duze pieniadze tylko byle jak tak jak dla obcego.Z najtanszych materialow.W razie zalania mieszkania to koszty naprawy tez beda mniejsze.

~Gruby

Współczuję rodzinie

~:-)

"rado" no to poniżej pięknie się nam przedstawiłeś....

~Tyiopknb

Ale sensacja

~Marcin

Dlatego wolę psy od kotów.

~Młody

Panie prezydencie medal dla psa! A nawet dwóch, bo nie zostało to wspomniane ale pies mieszkańców z parteru też ich obudził i wyczuł zagrożenie!

~loki

Wyrazy współczucia i powodzenia dla sąsiadów, szczególnie tych mocno poszkodowanych. Trzymajcie się i starajcie o jakieś odszkodowanie.

~Ally

a ty przyszedłes tu żeby sie czepiac? jak ktos robil remont cale wakacje i wlozyl w to kasy oszczednosci nie pojechal na wakacje orobil sie i wszystko poszlo z pi.. zdu to uwazasz ze nie jest to jego tragedia? na ogół robi sie zbiorki na pogorzelców nie pamietajac ze znaczne szkody poniesli wokół sąsiedzi, wiec zamilcz trollu i poczuj troche cos w sercu, a nie ty to chyba cos czujesz jedynie po piwie!

~Mmmm

Brawo Puszkin !

~Asad

Co z tego, że sasiedzi remont niedawno przeprowadzili? To znaczy, ze inni są mniej poszkodowani?