Jakie zastosowanie mogą mieć ukryte kamery?

Materiał zewnętrzny Image

"Jesteś w ukrytej kamerze" – tego typu filmiki i programy telewizyjną budzą wesołość, a inwencja twórców w wymyślaniu nieoczekiwanych sytuacji wprost nie ma ograniczeń. Jednak ukryte kamery to nie tylko narzędzie do nagrywania zabawnych scen.

Mogą służyć bezpieczeństwu jako podstawowe urządzenie do monitoringu, mogą być także wykorzystywane w celach szpiegowskich. Rozwój elektroniki sprawił, że ukryte kamery nie należą ani do sprzętu specjalnie drogiego, ani niedostępnego. Nie trzeba być detektywem, szpiegiem lub funkcjonariuszem służb specjalnych aby wejść w posiadanie takiej kamery i zacząć ją używać. Nie zawsze jest to zgodne z prawem, dlatego przed instalacją ukrytych kamer warto zapoznać się z przepisami dotyczącymi ich stosowania.

Czy kamery do monitoringu są drogie?

Ich cena zależy od najważniejszych parametrów, a także sposobu ich instalacji i kamuflażu. Sklep-seko.pl jest firmą wyspecjalizowaną w aparaturze do monitoringu, a także wykrywającej niepożądane urządzenia. Można tu nabyć specjalistyczne kamery o różnych parametrach technicznych. Ich rodzaje zależą od sposobu przekazywania obrazu i najczęściej równocześnie dźwięku – na żywo, bądź nagrywanego na nośniki pamięci. Różnią się również rozdzielczością, źródłem zasilania, a także wielkością i metodą kamuflażu. Nie są to urządzenia szczególnie kosztowne. W sklep-seko.pl szpiegowską minikamerę ukrytą w zegarku można nabyć już za około 300 złotych. Jeżeli specyfika miejsca i sytuacji w jakich mają działać ukryte kamery jest skomplikowana najlepiej przed zakupem poprosić o konsultację sklep-seko.pl.

Jak zamontować i znaleźć ukryte kamery?

Ze względu na miniaturowe rozmiary obiektywów instalacją ukrytej kamery jest niezwykle prosta. Może być ona zakamuflowana w różnych przedmiotach codziennego użytku. Osobiste ukryte kamery mogą znaleźć się w zegarkach, opaskach sportowych, naszyjnikach, okularach czy spinkach do krawata. W pomieszczeniach można pozostawić kamery wmontowane w gadżety reklamowe, akcesoria elektroniczne, kalendarze i praktycznie wszystko, co może znaleźć się w biurze i domu bez budzenia najmniejszych podejrzeń. Znacznie trudniej jest znaleźć ukryte kamery. Nie pomoże tu zwykłe, nawet najbardziej dokładne przeszukanie. Należy uzbroić się w specjalne urządzenia wykrywające lub zamówić ekipę specjalistów, która za pomocą profesjonalnego i drogiego sprzętu odnajdzie wszystkie ukryte kamery, nawet, jeśli pozostają czasowo wyłączone.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =