Na sesji RM pożegnano dyrektora Wojciecha Korkowskiego. Jakie zmiany w Ambulatorium pod hutą?

Image

Wieloletni dyrektor stalowowolskiego Ambulatorium Wojciech Korkowski przeszedł na emeryturę. Jego miejsce zajął lekarz Andrzej Komsa. Dziś na sesji Rady Miasta pożegnano jednego dyrektora, a przywitano drugiego.

Prawie 40 lat w zawodzie, 20 lat na czele Ambulatorium

O tym, że Wojciech Korkowski odchodzi na emeryturę dowiedzieliśmy się jeszcze we wrześniu. Ale to dziś, podczas sesji miejskiej oficjalnie go pożegnano i przywitano jego następcę. Prezydent Lucjusz Nadbereżny podziękował Wojciechowi Korkowskiemu za jego pracę i zaangażowanie na rzecz społeczności stalowowolskiej i nie tylko, bo z Ambulatorium pod hutą, jak się popularnie mówi o tej placówce medycznej, korzystały całe pokolenia mieszkańców regionu. Wojciech Korkowski to nie tylko dyrektor, to przede wszystkim lekarz i społecznik. Od 1984 roku sprawował praktykę lekarską w Ambulatorium, a więc od 39 lat, a od ponad 20 pełnił w nim funkcję dyrektora.

- Kierował ambulatorium z sukcesami, rozwijając i wzmacniając nasz zakład, przede wszystkim zawsze otwarty na drugiego człowieka, na pomoc, tworzący wyjątkową atmosferę i za tą wyjątkową pracę dla Miasta Stalowej Woli, dla mieszkańców Stalowej Woli w momencie decyzji o odejściu na emeryturę chciałbym bardzo serdecznie podziękować i jednocześnie poprosić aby aktywność pana doktora pozostała z nami zarówno w zawodzie lekarskim, jak również w działalności społecznej- powiedział prezydent Lucjusz Nadbereżny.

Odchodzący na emeryturę Wojciech Korkowski przyznał, że takie chwile jak ta dzisiejsza są miłe i skłaniają do sięgania pamięcią wstecz.

- Wspominam sobie, że na przestrzeni tych 20 lat, kiedy zarządzałem zakładem opieki zdrowotnej wiele się zmieniało, ale nie wszystko się zmieniało i nie wszystko się zmieniło. Zmieniał się system i zmieniały się uchwały, zmieniały się przepisy, rozporządzenia wykonawcze. Meritum sprawy się nie zmieniało. Trzeba było świadczyć usługę dla lokalnej społeczności, usługę medyczną. Nie zmieniało się zaangażowanie rad miejskich, władz miasta w opiekę nad zakładem opieki zdrowotnej, w jednostkę organizacyjną miasta, którą kierowałem,. Za to wszystkim dziękuję- powiedział Wojciech Korkowski.

Przychodzi czas na zmiany

Były już dyrektor podziękował radnym tej i poprzednich kadencji przypominając sobie, że np. z radnym Janem Sibigą współpracował od początku swojej kariery dyrektorskiej. Wojciech Korkowski przyznał, że na emeryturę przeszedł z powodów ekonomicznych i zdroworozsądkowych.

- Po 21 latach, pomimo sporego doświadczenia, które w tym czasie mógł człowiek zdobyć jednak może się zacierać ostrość widzenia, może się myśli schematami, może już w grę wchodzi rutyna i czasami człowiek myśli sobie, że dobrze żeby się pojawiły świeże oczy, nowa krew i by troszeczkę inaczej do sprawy podejść, dlatego że tak to w życiu bywa, że zmiany są potrzebne. Natomiast jako lekarz z 40- letnim stażem pracy, który 20 lat zarządzał zakładem, dalej oferuję swoje usługi jako lekarz, a także mogę wspierać swoim doświadczeniem w zakresie zarządzania i mam nadzieję, że będziemy też w jakimś zakresie pośrednio współpracować- powiedział Wojciech Korkowski.

Zasady są takie same: najważniejszy jest człowiek

Nowym dyrektorem Ambulatorium jest Andrzej Komsa, który przez 18 lat był związany ze stalowowolskim szpitalem. Pełnił funkcję zastępcy dyrektora, był dyrektorem ds. lecznictwa, współpracował z dyrektorem Edwardem Surmaczem. W kwietniu 2020 roku zaczął kierować lecznicą jako p.o. dyrektora do czasu rozstrzygnięcia konkursu na nowego włodarza placówki. Teraz po odchodzącym na emeryturę Wojciechu Korkowskim przejął funkcję szefa Ambulatorium.

- Koło się zamknęło, ponieważ zaczynałem pracę w Ambulatorium, bo wówczas miałem z HSW fundowane stypendium, więc musiałem tam wrócić do pracy, choć nie musiałem, bo chciałem. Chciałem związać swoją pracę, swoje życie ze Stalową Wolą. Pracowałem w Ambulatorium przy HSW przez 10 lat, zrobiłem specjalizację z chirurgii urazowej i ortopedii, później podjąłem pracę w szpitalu na 18 lat. Byłem zastępcą dyrektora ds. lecznictwa. Teraz podjąłem decyzję o dalszej pracy w Ambulatorium. Przeszedłem tryb konkursowy i zostałem dyrektorem. Chciałbym zarządzać nie gorzej niż pan doktor Wojciech Korkowski. Mam doświadczenie, chciałbym nadal rozwijać tą placówkę. Już pewne kroki zostały podjęte. Kilku nowych lekarzy podjęło pracę z nami, od nowego roku kolejnych 2 lekarzy podejmie pracę. Chcemy mieć nowych specjalistów w Ambulatorium- zapewnił nowy dyrektor.

I jak podkreślił, nie przewiduje drastycznych zmian w administrowaniu, ponieważ placówka była dobrze prowadzona i nie wymaga takowych. Zamierza „iść” za to nieco w kierunki, które przyniosą zyski, by Ambulatorium było wydolne finansowo.

- Oczywiście jesteśmy placówką państwową, jesteśmy placówką miasta i jesteśmy po to, żeby nasi pacjenci, mieszkańcy miasta mieli pełny dostęp do usług medycznych i to jest oczywiście główny cel. Musimy oczywiście trzymać w ryzach finanse, ale podstawową sprawą jest pacjent i jego dostęp do leczenia i to jest główną zasadą pracowników, którzy w Ambulatorium pracują. Nie jesteśmy zakładem komercyjnym, który się nastawia tylko na zyski jak prywatne zakłady służby zdrowia- powiedział Andrzej Komsa.
Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~czy to ważne

"Polska w ruinie" - obiecaliśmy i dopięliśmy swego Prawo i Sprawiedliwość !!!

~czy to ważne

a ci co się jutro rzucą jak te psy na mnie ... możecie mnie wraz z waszymi zdradzieckimi mordami pocałować tam gdzie oni całują swojego starego oderwanego od rzeczywistości starca z żoliborza ... w końcówkę drążka!!!

~czy to ważne

gdyby ktoś się zastanawiał o kim mowa (w co wątpię) to oczywiście o kudłatym gnomie i jego głupim giermku bez wyksztalcenia (z pierwszego zdjęcia drugi i trreci od lewej) co to z lakiernika czy czegoś takiego na pana "awansował"... być miernym biernym ale wiernym się skończyło, a was wy penisy polskiej polityki czeka rozliczenie

~czy to ważne

z nadzieją czekam aż te dwie mierne bierne ale wierne pisowskie zdradzieckie mordy trafią przed oblicze prokuratury i sądu zostaną rozliczone, a później już tylko cela+ i najlepiej za kompanów gwałcicieli co by im zrobili jesień średniowiecza z ... wiadomo czego... tego wam z całego serca życzę wy świńskie pisowskie zdradziecki mordy.

~Pacjent

Jaki dyrektor taka przychodnia. Beznadzieja.

~Do Bolo

To nie złośliwość, ale stwierdzenie faktów. Do rejestracji się trudno dodzwonić. Panie tam zatrudnione jak chmury gradowe. Lekarze rodzinni wciąż nieobecni. A co do niektórych rejestracja na dziś praktycznie nie możliwa.

~BOLO

Zawsze się znajdzie ktoś niezadowolony. Ja korzystam z lekarza rodzinnego i jestem zadowolony, panie w rejestracji fajne babki. Lekarze też ok. Czasem trzeba poczekać ale to jak wszędzie.

~Aaa

Jakieś zmiany będą w bajzlu.
Jaja se robicie

~Polan

magia, a co ty chcesz żeby przed tobą dywan rozkładali jak wchodzisz do budynku? Możesz się leczyć w MSW jak masz dostęp. Wszędzie jednakowo. Leczę się w tej przychodni ponad 40 lat i jeszcze żyję.

~magia

najgorsza przychodnia w Stalowej --_rejestratorki ciągle złe ,nie odbierają telefonów,lekarze ci sami od wieków,dentystki sadystki ,środki znieczulające tylko za pieniądze a nie z NFZ,o co się zapytasz lekarz coś tam pomruczy bez ładu i składu .Żeby tam się leczyć trzeba mieć zdrowie =którego każdemu życzę.

~Blog

Odszedł na emeryturę nie najstarszy wiekiem z personelu. Są tam jeszcze dużo starsi.

~tora

DRON a co to Ty się szykujesz na to stanowisko, że tak przypominasz o wyborach samorządowych...

~DRON

Na dzisiejszej sesji Rady Miasta umorzono zaległe czynsze. Jednej osobie 255tys z ,drugiej 91 tys. zł, trzeciej 43 tys. zł. Za tymi umorzeniami była większość radnych .Przeciw ,parę osób z opozycji .Co wy o tym myślicie? Sesje RM można oglądać na stronie UM, samorząd ,sesje RM online. Pamiętajcie w przyszłym roku wybory samorządowe.

~byn

witam na emeryturze pozdrawiam

~roko

Podziękowanie dla odchodzącego dyrektora za lata spędzone w tym ambulatorium. Był dobrym człowiekiem o czym pisze jeden z czytających. Teraz tylko oby zdrowie dopisywało. Nowemu dyrektorowi życzyć wypada pomyślnych wiatrów w rozpięte żagle. Nurtuje mnie ciekawość dlaczego pan doktor musiał salwować się ucieczką ze szpitala w chwili gdy na stołku zasiadła jego koleżanka z wydziału wewnętrznego? Oby nie musiał tego robić w ambulatorium!

~lucyfer 1

trzeba zacząć od personelu- to jest karygodne jak się odzywają do pacjentów, jak nas szanują. nie wspomne o telefonach do rejestracji- brak reakcji. Ambulatorim bardzo ale to bardzo zeszło na dziady

~pacjent

Na takich stanowiskach winna być rotacja, inaczej będzie marazm jak w ostatnich latach za dr Korkowskiego. Lekarze robili co chcieli, system e-rejestracji nie działa od lat. Do lekarza rodzinnego (pierwszego kontaktu) niekiedy trzeba czekać tydzień. Jednym słowem przychodnia zeszła na dziady. Mam nadzieję, ze nowy dyrektor postawi to towarzystwo do pionu. Powodzenia.
I