Na Sylwestrze Miejskim zabraknie fajerwerków

Image

Niedługo miejski sylwester. Będzie wiele się działo, bo zaproszono muzyków, ale tym razem zabraknie fajerwerków. Dlaczego?

To nie pierwszy raz, kiedy miasto rezygnuje z fajerwerków. Domagają się tego sami mieszkańcy.

- Dziękuję za krytyczne głosy o fajerwerkach na miejskim sylwestrze. Fajerwerków na miejskim sylwestrze w Stalowej Woli nie będzie- ogłosił prezydent miasta Lucjusz Nadbereżny.

Większość czytających post włodarza wyraża pod nim swoje zadowolenie. Chodzi o dobro zwierzaków, dla których ta wyjątkowa i jedyna noc w roku jest jednym wielkim stresem. Zwierzęta w domach przeżywają gehennę, wiele z nich chowa się po łazienkach, gdzie jest najciszej, wchodzi do szaf i za łóżka. Przy każdym huku piszczy, miauczy i kuli się ze strachu.

Są jednak również głosy krytyczne wobec zaniechania głośnych atrakcji, pełne oburzenia, bo przecież to jedyna taka noc w roku, noc charakterystyczna ze względu na fajerwerki.

- Sama mam psy i nie wyobrażamy sobie sylwestra bez fajerwerków, nie rozumiem tych ludzi, którzy ze względu na psy nie chcą w sylwestra się bawić tak jak co roku. Ja rozumiem, psy się boją, moja jedna też, ale są od tego tabletki żeby podawać psu przed petardami, dlaczego ludzie mają się nie bawić bo pies, lekka przesada- pisze jedna z komentujących.

Najwięcej szkód robią petardy hukowe. Te według wielu osób powinny być w ogóle zakazane. Fajerwerki nie są takie głośne, a ich zadaniem jest podniebny pokaz świateł, a nie generowanie hałasu. Wiele osób pisze, że i tak mieszkańcy będą prywatnie puszczać w niebo petardy i sztuczne ognie i zaniechanie o północy miejskich atrakcji nie jest dobrym pomysłem.

- Nawet gdyby na sylwestrze miejskim nie było fajerwerków, to ludzie prywatnie będą strzelać, a zwierzęta i tak i tak się będą bać- pisze internautka.

Właściciele psów i kotów powinni już teraz udać się do weterynarzy i zakupić dla swoich pupili tabletki uspokajające by podać je zwierzakom w sylwestrową noc, niwelując w ten sposób ich stresy, ale przecież nie każde zwierzę ma swojego właściciela. O tym też warto pamiętać.

- To nie tylko pieski, którym można podać tabletki, są też pieski, którym nikt tabletki nie poda, są ptaki i zwierzęta żyjące dziko lub na wolności czy przywiązane przy budach. Czy te kilka minut fajerwerków jest aż tak niezbędne do tego żeby dobrze bawić się w sylwestra? Wątpię, a może te pieniądze, które trzeba wydać na fajerwerki przekazać na schroniska dla zwierząt? Byłaby z tego większa radość niż z kilku minutowych błysków- pisze kolejna osoba.

W zamian za fajerwerki będzie pokaz laserów. Czy podoba Wam się taka zmiana? Czy sami będziecie strzelać w sylwestrową noc? Czy jesteś przeciwni fajerwerkom?

W noc sylwestrową zagra dla nas C-BOOL.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~Kicia

Ja też uważam, że pominięto petycję. P. Ula dużo dobrego robi, i dobrze. I szkoda, że nie napisaliście o tych schorzeniach i petycji. I sesji, bo P. Ula dobrze mówiła. I nikogo nie obraża.

~Kicia

Ja też uważam, że pominięto petycję. P. Ula dużo dobrego robi, i dobrze. I szkoda, że nie napisaliście o tych schorzeniach i petycji. I sesji, bo P. Ula dobrze mówiła. I nikogo nie obraża.

~Kicia

Ja też uważam, że pominięto petycję. P. Ula dużo dobrego robi, i dobrze. I szkoda, że nie napisaliście o tych schorzeniach i petycji. I sesji, bo P. Ula dobrze mówiła. I nikogo nie obraża.

~Prawda

Tak naprawdę jest to artykuł niedoprecyzowany. Dziennikarz porusza kwestię kontrowersji wokół fajerwerków, ale jestem zdumiony brakiem wspomnienia o istotnych aspektach, takich jak zbieranie podpisów pod petycją, czego wynikiem była decyzja prezydenta. Nie wspomniano też o wypowiedzi organizatorki petycji na sesji. Nie poinformowano w artykule, że zwracała uwagę również na negatywny wpływ fajerwerków na dzieci ze spektrum autyzmu, niepełnosprawnością intelektualną, na osoby starsze z rozrusznikami serca. Ja się pytam, gdzie Wasza obiektywność dziennikarska? Zarzucacie upartyjnienie innych mediów a sami wybiórczo traktujecie fakty. Domagam się sprostowania oraz zaprezentowania sprawy bez cenzury.

~buraak

A tak w ogóle to fajerwerki są raz do roku a psy niektórych właścicieli ujadają i brudzą cały rok jak i koty w piaskownice dla dzieci ? Oczywiście nie wszystkie zwierzęta, bo są i ułożone zadbane i nie ma co narzekać, tak jak na wsi jak jeden zacznie to cała wieś ujada !

~buraak

Powinny być fajerwerki miejskie jako głośniejsze 15 min. po północy a inne szczególnie te hukowe krótki określony czas np.od 22.00 do godz.02.00. maksymalnie w tych czterech godzinach wszyscy entuzjaści petard powinni mieć możliwość realizacji swoich pirotechnicznych zamiłowań a inni Nie chcący miedź z nimi do czynienia mogli się odpowiednio przygotować o ile to w ogóle możliwe !

~czy to ważne

ach ten kudłaty kłamca. gdybyście go zapytali co to za mieszkańcy pewnie okazało by się to Ci co mieszkają na osiedlu Leśna albo na osiedlu Ogrody. Jeśli to czytasz ty pomyłko plemnika ja znajdę na ciebie w Stalowej Woli tysiące z imienia i nazwiska krytycznie odnoszących się do "twojej" (bo przecież ty nawet samodzielnie nie myślisz) polityki. u ciebie w robocie poza twoimi podnóżkami w stylu głupiego lakiernika bez matury wszyscy o tobie mówią źle, tylko zastraszeni boja się odezwać bo jesteś mściwym synem dającej w szyję, zastraszanie to wasze SB ckie metody. na szczeście skończy się i to. I co wtedy kiedy znów zostaniesz zwykłym szarakiem.

~Zeus

Moich grzmotów też się pieski boją i co mi zrobicie???hahahahaha

maszynista

Tak kundle i inne większe potwory szczekają ,że nie da się tego wytrzymac szczegolnie na klatkach i w lato kiedy otwiera sie okna .Koty umią sie zachowac .

kowalszef

Kindle cały rok ujadają na klatce w nocy i pod blokiem a raz w roku nie można postrzelać chory kraj i chorzy ludzie

kowalszef

Kindle cały rok ujadają na klatce w nocy i pod blokiem a raz w roku nie można postrzelać chory kraj i chorzy ludzie

~Grzegorz

Między Agencją Uzbrojenia a HSW powstał spór dotyczący zakupów systemów artyleryjskich. AU zamówiła kolejną partię haubic K9A1/K9PL. Tymczasem HSW, producent haubic Krab, podkreśla że zwiększył moce produkcyjne i jest w stanie dostarczyć więcej Krabów. Wojsko chce natomiast przyspieszenia dostaw Krabów z istniejących umów na polskie działa, a także realizacji projektu zmodernizowanej haubicy, Kraba 2.

Reklama

Między armią i przemysłem znów zaostrzył się spór o systemy artyleryjskie
Wojsko planuje duże zamówienie na haubice z Korei, by pilnie osiągnąć zdolności
Huta Stalowa Wola deklaruje, że ma moce produkcyjne, by szybciej dostarczać Kraby
Agencja Uzbrojenia naciska z kolei na projekt nowej haubicy, czyli Kraba 2

maszynista

A dlaczego nie zakazać szczekania psow w mieście ?Jak pies szczeka i to glośno na kota lub innego psa nagrac filmik i dzwonic na policję ,niech piszą mandat.

~Felicjan

Zakazać petard w mieście.

maszynista

Psy szczekaja caly rok i sąsiady narzekaja że to przeszkadza .Więc takie fajerwerki mniej halasu zrobia jak sa raz do roku.Można psom zalozyc sluchawki w czasie Sylwestra i kazdy bedzie zadowolony.

e2rds

~Kochciu cicho napletku, już pisałem, kury paść i kogut nie będzie zazdrosny świniaczku.

~Kochciu

Napletem to ty jesteś Edziu z małym kikutkiem

~chrzescijanin

Pimpek bedzie zadowolony ze cicho zamkną stary rok. Byle płynu do odkażania gardła starczyło, bo pandemia w natarciu, a pewnie będa i tacy co z jednego kielicha przechylą albo i szklanicy. Skoro umorzyli prawie pół miliona nie płacącym blokersom to reszta tez pójdzie ta drogą bo po co płacić skoro ani nie wywala a i tak umorzą., Takie akcje sa co 3 czy 4 sesje non stop - umorzyć a i tak bedzie siedziała melina i na trunek bedzie - to istna dopłata do rozpijactwa i pochwała głupoty. To nie idzie ku dobremu a w zła stronę, pewnie zaoszczedzony grosz pójdzie na nosorożce rogate do deprawcji dzieci i laleczki czarli z masonskimi znakami na ciastkach Oreo.

e2rds

~Kochciu, a czym ty możesz pukać jak ty samego napletka tylko masz i tym się chwaliłeś, nawet na eunucha nie nadajesz się, nie ośmieszaj się, kury paść, kogut nie będzie zazdrosny o takiego pasterza.

~Kochciu

Przecie Edward pukałem cię jak chciałeś przeciez koledzy o ciebie pytają, gdzie ten Edwardzik dający na prawo i lewo

~nnn

wystarczy zrobić pokaz ogni sztucznych bez hukowych. sam mam psy, koty i jakoś na wystrzały nie reagują, bo są tego nauczone, przyzwyczajane, a nie chowane pod kloszem. miasto nie zrobi pokazu sztucznych ogni, to mieszkańcy zakupią więcej, by było bardziej sylwestrowo.

~Zenek

Teraz to nie tylko psy ale podobno ludzie chorzy nie lubia fajerwrków . Sam nie wiem czy im to akurat 15 minut fajerwerków robi problem .

e2rds

~Kochciu, a ~Kochcia robiłem do muszli i jeszcze śmie.dzisz, przecież puściłem cię z wodą, widocznie gdzieś gó.no~Kochciu z szambem wybiło z kanałów.

~Zlopec

Psy ważniejsze niż ludzie... co to się dzieje...

maszynista

Swiniaki z pisu i moga przyjsc pod MDK I kwiczeć że ich partia robi pozegnalnego Sylwestra ,bo na wiosnę wypad od koryta .Niech inne świnie z innej partii przyjdą .Ostatni Sylwester z pisem i nigdy więcej pisu.A fajerwerki będą na WOŚP Owsika i wtedy psy i koty nie slyszą huku z fajerwerkow.

~CZERWONA KAWA

A MNIE STRZELANIE NIE WADZI, ANI SASIADCE PANI JADZI, NIE LUBIE JAK KTOŚ KOMUŚ NA SIŁĘ WŁAZI, BYŁO STRZELANIE JEST I BĘDZIE, A PSY SĄ JUŻ WSZĘDZIE,

~Kochciu

Edwardzik gdzie jesteś maleńki

~???

Argumenty o zwierzątkach można między bajki włożyć. Nie ma kasy. Ot co. Lampy uliczne są maksymalnie sciemnione, a to już stwarza niebezpieczeństwo. Wszystko to z oszczędności miejskiej kasy.
Do huku i strzałów jesteśmy przyzwyczajeni od lat. Strzelano koło huty, na obu poligonach. Helikoptery wojskowe latają pomiędzy poligonami bezpośrednio nad miastem. Ostatnio nawet Raptory F22 latały na małej wysokości nad miastem, przekraczając granicę dzwięku w najbliższej okolicy.
Czy prawidlowe oświetlenie ulic też szkodziłoby zwierzętom?

~Bskak

~Zielona herbata
No jak chcesz sie bawic? Myslisz, se wszyscy maja super rodzinki, duzo znajomych itd? Pieniadze, zeby wydawac na zabawy sylwestrowe tak? Macie 500 plus to nie dziwne. Jest wiele ludzi, ktorzy maja przesrane, a chcieliby sobie popatrzec na fajerwerki, bo jest to proprostu cos czego nie zobaczysz na codzien. Cos co mozesz porownac np z krajobrazem, ktory widzisz nad morzem czy w gorach. Nie kazdy wszytko ma, wszedzie jeździ, ma mnostwo znajomosci. Ci co maja wszystko nei doceniaja tyvh drobnych rzeczy, a dla niektorzych to drobne jest już czymś wiekszym.

~Haklal

Mialam dodac komentarz, ale widac wolnosci slowa nie ma jak chcesz opi.erdolic smi.eci co nienawidzą fajerwerkow, a kochaja swoje zasrane bac.hory na ktore ida grube hajsy z kieszeni innych ludzi i swoje psy, ktore sr.aja na chodnikach i dra mordy po nocy dzien w dzien. Slychac na calym osiedlu. Bede strzelac takimi petardami, ze wam sie albo posr.aja te psy albo zwyczajnie zamkniecie okna i bedzie po klopocie. A nie wieczny problem pisowskie deb.ile.