Wizytacje terenowe Miejskiej Rady Seniorów

Image

„Miejska Rada Seniorów jest organem o charakterze doradczym, inicjatywnym i konsultacyjnym organów miasta Stalowej Woli. Ma prawo formułować oraz przekazywać opinie i stanowiska dotyczące strategicznych i bieżących planów rozwoju miasta” – to fragment § 1 Statutu Miejskiej Rady Seniorów, która wypełniając te zadania, wraz z prezydentem miasta Stalowej Woli 21 listopada 2023 roku wizytowała kilka inwestycji realizowanych na terenie miasta Stalowej Woli: Miejski Dom Kultury, Park Jordanowski oraz Hospicjum wraz z Poradnią Medycyny Paliatywnej.

– W przededniu drugiej rocznicy wyborów do II kadencji Miejskiej Rady Seniorów miałem zaszczyt razem z Radnymi Miejskiej Rady Seniorów wizytować kilka inwestycji realizowanych na terenie miasta. Ich ogromne doświadczenie życiowe i przemyślane osądy w wielu kwestiach są dobrym głosem doradczym. Jestem pełen podziwu dla Miejskiej Rady Seniorów za zaangażowanie, determinację i wielką troskę o sprawy miasta. Nasze spotkania na terenach inwestycji miejskich przyniosły wiele konstruktywnych wniosków i uwag, które włączamy do realizacji. Miejska Rada Seniorów wraz ze Stalowowolską Radą Kobiet i Młodzieżową Radą Miasta tworzą triadę inicjatyw, troski o rozwój miasta oraz bardzo pomocnego głosu doradczego – zaznaczył Lucjusz Nadbereżny prezydent miasta Stalowej Woli.

W Centrum Aktywności Seniora w Stalowej Woli odbyła się kolejna sesja Miejskiej Rady Seniorów, podczas której Radni przez aklamację pozytywnie zaopiniowali projekt budżetu miasta Stalowej Woli na rok 2024, przedstawiony przez prezydenta Lucjusza Nadbereżnego.

Miejska Rada Seniorów podejmuje działania w celu integracji stalowowolskiego środowiska osób starszych oraz wzmacniania udziału tych osób w życiu lokalnej społeczności. Rada reprezentuje interesy i potrzeby starszych mieszkańców wobec władz samorządowych. Celami działania są także wspieranie aktywności osób starszych, profilaktyka i promocja zdrowia osób starszych, zapobieganie i przełamywanie marginalizacji seniorów oraz zapewnienie tym osobom dostępu do edukacji i kultury.

W skład Miejskiej Rady Seniorów w Stalowej Woli II kadencji wchodzą: Górniak Józef –przewodniczący, Prędka Krystyna – wiceprzewodnicząca, Mierzwa Krystyna – sekretarz, Baran Jolanta, Dec Krystyna, Gleń Jerzy, Grobel-Proszowska Joanna, Jurecki Jan Józef, Mazur Krzysztof, Sibiga Jan, Sierant Henryk, Standzoń Władysława, Szelest Kazimiera, Teper Krystyna, Wiech Grażyna, Wiśniowski Jan, Wolanin Stanisława, Wysokińska Anna, Zaborowska Krystyna.

Przewiń do komentarzy

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~jan

Prawie wszyscy seniorzy zasługują na największy szacunek tych młodych bałwanów bez żadnego pojęcia o czymkolwiek. Bo każdy senior z doświadczenia życiowego więcej wie niż nie jeden małolat ze swoją głupotą na każdy temat.

~pierogi

Seniorzy prosili, zabiegali o to żeby było hospicjum i prezydent tylko im pokazuje, że dało się, będzie! Nic tam nie opiniują, Erko, a pierogi też kochają robić dla wnuków!

~obieramy

Tęgie miny mają, jakby coś myśleli, rozumowały, analizowało. Tak, tak, no, tak, no, no... I dalej Ch z tego...
Paciorku różańca przebierać, a do ocen i audytów stosownych ludzi i instytucję bo dalej nic nie wiadomo na temat pieniędzy wydatkowanych przez tzw. gospodarza.

~Geriavit

Mnie już w tym cyrku nic nie zdziwi. To dawno przestało mieć jakiekolwiek znamiona powagi i odpowiedzialności. Zapewne Nadberezny miał swój własny cel powołując takie ciało(starcze) do istnienia w UM.

~Erka

Seniorzy powinni zająć się lepieniem pierożków dla wnucząt, a nie zabierać się za opiniowanie budżetu miasta, bo znają się na tym jak baran na gwiazdach.