Akcja Zima ruszyła już pełną parą

Image

W tym roku pracownicy Miejski Zakład Komunalny w Stalowej Woli odśnieżać będą gminne drogi o łącznej długości ok. 150 km, ok. 400 tys. m2 chodników, ścieżek rowerowych, parkingów gminnych i osiedlowych, a także 190 przystanków.

Przypomnijmy, że MZK nie będzie odpowiadać za drogi, chodniki i pasy drogowe w granicach administracyjnych Miasta Stalowa Wola zarządzane przez Zarząd Dróg Powiatowych, a więc za ulice: Al. Jana Pawła II, Staszica, Energetyków, Poniatowskiego, Popiełuszki, Mickiewicza, Żwirki i Wigury, Czarnieckiego, Niezłomnych, Klasztorna, Przemysłowa, Bojanowska, Jagiellońska, Dąbrowskiego, Ogrodowa, KEN (odcinek od ronda Patrioty do ronda im. Ks. Jerzego Warchoła). Wszelkie uwagi na stan tych dróg podczas zimy prosimy kierować do Zarządu Dróg Powiatowych w Stalowej Woli.

Podobnie jest z ulicami KEN, Al. Jana Pawła II (odcinek od ronda Patrioty do Górki) Chopina, Brandwicka, za stan których odpowiada Zarząd Dróg Wojewódzkich. Uwagi na temat chodników i parkingów należących do Spółdzielni Mieszkaniowej należy zgłaszać do administracji osiedli.

Na stronie MZK Stalowa Wola już aktywowana została zakładka Akcja Zima www.mzk.stalowa-wola.pl – na której znajduje się kontakt do dyspozytorów AZ, u których można zgłaszać interwencje związane ze stanem miejskich dróg i chodników

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~Pracownik

Do "Stalowa" za drogi powiatowe jak wspomniano odpowiada Zarząd Dróg Powiatowych ul. Przemysłowa 6 tel. 15 844 46 31

~Pracownik

To samo tyczy się terenów spółdzielnianych czyli chodników przed blokami i dojść do klatek które należy zgłaszać do odpowiedniej spółdzielni a także dojść i chodników przed posesjami prywatnymi które pozostają w gestii odśnieżania przez właścicieli posesji.

~Pracownik

Do "Żal" A co jest w tym coś nie zrozumiałego??? W tym roku MZK nie odpowiada za odśnieżanie czy posypywanie dróg powiatowych a jedynie gminnych. W artykule zostały wyszczególnione nazwy ulic w zakresie dróg powiatowych i to tam należy kierować wszelkie uwagi czy zażalenia.

~Taka Prawda

Jak zwykle zima zaskoczyła drogowców. Sobota godzina 8 rano a na al. JP II, odcinek między rondem a konkatedrą, biało, samochody bokiem latają. Pierwszy pług dopiero około 11 się przetoczył. A wszelkie drogi "drugiej" kategorii, czyli osiedlówki to dramat w czystej postaci, ledwo co wyjeżdżone koleiny przez innych kierowców. A chodniki? no tu już spółdzielnia zawiniła. Tragedia wyjść z klatki się nie da.

~hehe

Tyle śniegu jesienią w naszym mieście jeszcze nigdy nie było odkąd nasze miasto powstało.

maszynista

Kto wierzy w te klamstwa ze klimat sie ociepla i ze elektrownie atomowe sa ekologiczne?

~Stalowa

Starosto - ?????

~Grzegorz

Między Agencją Uzbrojenia a HSW powstał spór dotyczący zakupów systemów artyleryjskich. AU zamówiła kolejną partię haubic K9A1/K9PL. Tymczasem HSW, producent haubic Krab, podkreśla że zwiększył moce produkcyjne i jest w stanie dostarczyć więcej Krabów. Wojsko chce natomiast przyspieszenia dostaw Krabów z istniejących umów na polskie działa, a także realizacji projektu zmodernizowanej haubicy, Kraba 2.

Reklama

Między armią i przemysłem znów zaostrzył się spór o systemy artyleryjskie
Wojsko planuje duże zamówienie na haubice z Korei, by pilnie osiągnąć zdolności
Huta Stalowa Wola deklaruje, że ma moce produkcyjne, by szybciej dostarczać Kraby
Agencja Uzbrojenia naciska z kolei na projekt nowej haubicy, czyli Kraba 2

~M.M

Drogi powiatowe bielusieńkie. Od rana.

~Żal

Zacytuję: "MZK nie będzie odpowiadać" NIE BĘDZIE ODPOWIADAĆ. Za prawie wszystkie ważne ulice w tym mieście. To kto będzie odpowiadać? Czyli sprzątanie, odśnieżanie, itp. nie mają znaczenia? Co ze Starostwem? Ma w poważaniu obowiązki? Tam był przetarg? Kto odpowiada? Dróg powiatowych nikt nie odgarnia. Jest masakra.

~odśnieżam

Sytuacja jest trudna zwłaszcza w Krakowie ruch został całkowicie wstrzymany na Zakopiance. U nas nawet w sobotę nasz prezydent ciężko pracuje i nadzoruje aby drogi w mieście były wszystkie przejezdne a padać ma jeszcze jutro przez cały dzień. Takiego śniegu na początku grudnia w Polsce jeszcze nigdy nie było a zwłaszcza w Stalowej.

~Stalowa

Drogi należące do powiatu kto powinien odśnieżać? Posypywać? Jaka firma? Dajcie znać. W okolicy Żwirki, Mickiewicza, Ofiar Katynia.

~Leaf

A ta piaskarka to z muzeum wynajeta?

~Czekin

Coś słabiutka ta para. Wczoraj napadało raptem 5 cm a do teraz połowa dróg osiedlowych pokryta lodem.

~yui

w stalowej to odśnieżone drogi i ścieżki a granica się kończy to cymbały w nisku jeżdżą z podniesionymi pługami i ścieżki rowerowej nie odśnieżą a nawet chciał byś pieszo przejść to brnij w śniegu

~Frank Zappa

Chyba pełnym piaskiem...

~Maszynista

Najlepiej odśnieżone nisko brawo lahu prostaku

~Krzyś

Czy Lidiusz Nabereszny będzie w tym ułoku pułyskał na koułonawiułusa z ciężaułówki?

~jan

Nasze miasto jak zwykle jest najlepiej przygotowane na straszną zimę i wielkie zaspy śniegu. Jesteśmy numer jeden w Polsce najlepiej przygotowani do zimy.

wyborca

Właśnie włączyłem obrady Sejmu. Lepszego patostreamu nie ma. Zróbcie jeszcze możliwość wysyłania donejtów, to kasa na 500+ na kolejny rok przyjdzie w tydzień od widzów.

wyborca

Zimo idź precz.

~:-)

czyżby tym razem drogowcy zaskoczyli zimę?