W przychodniach coraz ciaśniej, w aptekach kolejki. Wrócił COVID, nadchodzi grypa

Image

Czy czeka nas kolejna pandemia? Czy znów będzie tak, jak jeszcze było niedawno? Czy powinny wrócić maseczki i obostrzenia?

Na stronie gov wciąż podawane są statystyki zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 wywołującego COVID-19. Najnowsze dzienne dane pokazują, że zarejestrowano, a wiec potwierdzono zakażenie u 1934 Polaków, w tym u 87 na Podkarpaciu. To jednak dane bardzo oficjalne, niepełne. Ci, którzy ostatnio chorowali wiedzą, że lekarze niewiele mówią o testach, zalecają odpoczynek, branie leków objawowych i spędzanie czasu w domu. Rzadko więc ktoś wie czy przeszedł COVID, czy grypę i czy chodząc po ulicach nie rozsiewa wirusa. A różnica jest istotna, bo jak mówił dla WP dr Paweł Grzesiowski przy COVID-zie powinno podawać się leki przeciwzakrzepowe, a przy grypie i przeziębieniu je raczej wykluczyć.

O tym, że COVID ma się „coraz lepiej” świadczą badania ścieków prowadzone w różnych krajach, m. in. w: Austrii, Danii, Szwecji i Holandii. Jak pisze na twitterze Paweł Grzesiowski: „Nie dość, że szczepionki przeciw COVID o zaktualizowanym składzie będą o dwa miesiące za późno, to z nieznanych bliżej powodów, szczepić będą mogły tylko przychodnie POZ oraz apteki. Reszta punktów do likwidacji. To kolejny ruch ograniczający dostępność szczepień dla pacjentów”. Ale Polacy szczepić się i tak nie chcą. Wielu wciąż uważa, że szczepienia szkodzą, a i są mało skuteczne. Każdy z nas zna kogoś kto się zaszczepił kilka razy, a i tak zachorował. Nikt z nas nie umie odpowiedzieć na pytanie, czy dzięki szczepionkom chorował lżej, czy nie. Według Grzesiowskiego, który wypowiedział się dla WP, obecnie mamy 50- 100 tys. zachorowań dziennie na choroby grypopochodne. Lekarze mają ręce pełne roboty. Niektórzy wciąż przyjmują w ramach teleporad. Wielu z nich nie ma ochoty się zarazić.

W Stalowej Woli sytuacja wygląda podobnie. W sklepach, aptekach wciąż ktoś smarka, kaszle i prycha. Szczyt zachorowań więc chyba wciąż przed nami. Lepiej unikać skupisk ludzkich, łykać witaminy, w tym D, ciepło się ubierać. W powiecie stalowowolskim w ciągu dobry odnotowano 5 oficjalnych zakażeń koronawirusem (w tym 1 ponowne), w powiecie niżańskim także 5. Ile osób choruje naprawdę i na co, tego nie wiadomo. Testów w aptekach brakuje, a należałoby wykonać te tzw. combo żeby mieć rozeznanie (na grypę A/B + COVID-19/RSV). Warto zamówić sobie takie testy przez internet i gdy nastąpi infekcja, mieć pod ręką w domu. Obecnie COVID, jeśli chodzi o przebieg, jest łagodniejszy, ale w tylu odmianach, że tylko specjalistyczne badania dałyby odpowiedź na to, jaki nas akurat dopadł. Główne objawy to: biegunka, kaszel, ból gardła, osłabienie, gorączka (średnio ok. 38 stopni), bóle mięśniowe.

A Was dopadła już jakaś infekcja? Chcielibyście się zaszczepić, a może już zaszczepiliście się przeciwko grypie lub COVID?

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~Michal

Chorowałem na covida miesiąc temu razem z żoną. Sami zrobiliśmy sobie testy wykupione z apteki. Nikt nic nie pytał i nie zgłaszał. Chorobę przeszedłem poważnie (3tygodnie w domu). Wpomne tylko ze dwa lata temu prawie mnie to dziadostwo wykończyło. Pierwszy raz czytam o lekach przeciwzakrzepowych przy covidzie. Brawo. Świeta prawda a nigdzie o tym nie mówią.

~JASIO

DEPOPULACJA ZNOWU SIĘ ROZKRĘCA A WOJNA NA UKRAINIE JEDNYM CIĘCIEM JĄ ZAHAMOWAŁA
I CHWAŁA !!!! WCIĄŻ O JEDNO CHODZI INTERES PEJSATY MUSI SIĘ KRĘCIĆ NA LUDZKIEJ CIEMNOCIE
KTO NIE ZROZUMIAŁ TEGO DO TEJ PORY NIESTETY JEST NA PEWNO CHORY NIE NA ZMYŚLONEGO ŚWIRUSA COVIDIUSA ALE NA UMYŚLE !!!

maszynista

KORKI --- ZWOLENNIK SZPRYC NA KOWID WYSZEDL Z UKRYCIA.Pamietam jak komentowal pod kowidowymi wiadomosciami i atakowal tych co nie chcieli isc na szpryce przeciwko kowidowi.Premier Pinokio zachecal do pojscia na zaszczepienie sie przeciwko kow... i powiedzial ze bedzie to ostatnia prosta do konca pandemii .Niestety oklamal bo BĘDZIE TO WASZA OSTATNIA DROGA DO TRUMNY.

~EDI

DEPOPULACJA ZNOWU SIĘ ROZKRĘCA A WOJNA NA UKRAINIE JEDNYM CIĘCIEM JĄ ZAHAMOWAŁA
I CHWAŁA !!!! WCIĄŻ O JEDNO CHODZI INTERES PEJSATY MUSI SIĘ KRĘCIĆ NA LUDZKIEJ CIEMNOCIE
KTO NIE ZROZUMIAŁ TEGO DO TEJ PORY NIESTETY JEST NA PEWNO NIE NA ZMYŚLONEGO ŚWIRUSA COVIDIUSA ALE NA UMYŚLE !!!

~JASIO

UWAGA UWAGA UWAGA !!! NADCHODZI POWTÓRKA ŚWIRUSA KONCERNY CHCĄ WYPCHNĄĆ NOWE ŚMIERCIONKI POD PŁASZCZYKIEM GRYPY KTÓRĄ WCISKAJĄ CIEMNOCIE JAKO GRYPA !!!!
PELIKANY NIE ŁYKAJCIE TEJ TRUCIZNY MEDIALNEJ I SZPRYCY BO BĘDZIE TO WASZA OSTATNIA DROGA DO TRUMNY TAK JAK 200 TYS,NADMIAROWYCH ZGONÓW !!!!

~Polak

Były by Jaja w Polsce gdyby nowy rząd wraz z Tuskiem pozamykał min na 7 miesięcy interesy Polaków i byłaby powtòrka z 2020-2021.

~lol

A co do 5g to kolejne miasto w stanie Connecticut tym razem Stanford zakazuje montażu instalacji 5G. The defender o tym pisze 20.11.2023. Mieli 6 niezależnych eksepertów...... pewnie szury .

~Opiekun

Największy kowiszur koras dał głos smiech2 Ten ocean głupoty robiłby wrażenie gdyby nie podejrzenie że tam na strychu jest potężny bałagan smiech2

~lol

Korki . Szurią to nazywaj tych co się czepnęli co widać na przykładzie UAM w Poznaniu. A nie porównuj chłopów nie piśmiennych do ludzi korzystających z internetu, rozporządzeń i badań. Tam wszystko było...preparat w fazie testów, dopuszczony warunkowo. To dokładnie tak jak z budową samolotu. Trwa ona 20 lat z testami. Tu firma zrobiła taki samolot w 2 lata i został dopuszczony przez jakąś agencję do ruchu lotniczego jednocześnie producent nie bierze odpowiedzialności za wypadki. Ty wsiadasz z cała rodziną, a reszta tak zwanych "szurów" patrzy, czy to poleci z tymi ludzmi co zaufali technice.

korki

Szuria kiedyś i dzisiaj -------Jak czytamy na łamach archiwalnego wydania Gazety Cieszyńskiej, pod koniec kwietnia 1929 roku chłopi węgierscy byli niezadowoleni z radia. Zima wyrządziła im poważne szkody, niszcząc zasiewy oraz latorośl winną.

Jak donosi gazeta, rolnicy zastanawiając się nad przyczynami mrozów, doszli do wniosku, że wszystkiemu winne są fale radiowe, które mają według nich oziębiają powietrze, a nawet przyciągać odchodzącą zimę.Z tego powodu zaczęli masowo zrywać anteny radiowe zwolenników radiofonii na wsi. Jak się okazuje, kampania „przeciwantenowa” przyjęła na węgierskiej prowincji bardzo groźne rozmiary i doprowadziła nawet do niepokojów społecznych i zamieszek.

Tak było niemal stulecie temu, ale historia lubi się powtarzać. Dzisiaj nie brakuje zwolenników teorii o zabójczym wpływie technologii 5G, która ma ponoć wywoływać pandemię koronawirusa, a także wywoływać zmiany klimatyczne. Coś się zmieniło ??? umiech

maszynista

Dowiecie sie prawdy o tej depopulacj. i jeszcze nikt za to nie odpowiedzial. Wiadomo kto odpowiadać powinien pajacyk banksterow czyli Pinokio vel pis .Cztery dawki ponoć wzial,ale tak naprawdę nie wziąl ani jednej dawki ,bo wiedzial ze to preparat dla ludu od rządu.

bogcek

żylna choroba zakrzepowo-zatorowa stanowi działanie niepożądane szczepionki Vaxzevria. Z danych NIZP-PZH wynika, że w Polsce podano blisko 5,3 mln dawek wspomnianej szczepionki.

~Klops

No widze po postach ,ze trochew Stalowej ludzie sie obodzili. To Juz teraz grypy nie ma tylko covid. jesli znacie angielski to sluchajcie stacji radiowej SAUGA960 AM, od7.00 do 9.00 na czas amerykanski. Dowiecie sie prawdy o tej depopulacj. i jeszcze nikt za to nie odpowiedzial.

~Stw24

Firma od szczepionek chce odszkodowania milionowego od Polski to znowu piernicza o ciovidzie kasa musi się zgadzać.....słuchać i czytać się już tego nie da

~baryła

Ile już młodych ludzi umarło po truciźnie zwanej szczepioną.....

~Foliarz 2.0

Temat co najmniej mdły i nieciekawy z racji przewidywalności i koniunktury na Covida.
Dużo bardziej byłby ciekawszy artykuł pt. Skutki poszczepienne i ich ofiary...
Ci co się dali zaszczepić początkowo wręcz pałali wrogością i nienawiścią wobec tych, którzy sobie tę atrakcję odpuścili. Dzisiaj wielu z nich już się przeniosło w zaświaty, a ci, którzy jeszcze tutaj są, w większości nie są w stanie dojść do seracza o własnych siłach.
Wspomnieć należy, że Zachodnie media już jawnie mówią o eksperymencie medycznym, którego padło ofiarą setki tysięcy ludzi, a kolejnych przybywa.
Ekspertom mówię, aby szukali głupszych od siebie, pewno się tacy jeszcze znajdą, którym zdrowie i życie nie miłe. Pozdrawiam wszystkich.

~Bshhddgd

Mam prośbę do ludzi... Jeśli wykazujecie oznaki choroby czujecie się chorzy poprostu, nie idźcie do kościoła. Potem gdy już tak nakaszlecie nakichacie na innych nie dość że inni myślą o was źle to potem dzięki Wam chorują. Wielu zdrowych ludzi rezygnuje z pójścia na Mszę bo jak co niedzielę trafi się za tobą lub obok taka właśnie ledwo żywa osoba to się nam odechciewa. Wystarczyło by w chorobie obejrzeć transmisję w tv i wszyscy byli by zadowoleni. Ostatnio pani za mną była chora i nawet nie poszła do Komunii więc przyszła sobie zwyczajnie posiedzieć i pozarażac. Mogła chociaż postać w przedsionku a nie kaszleć mi na szyję. Jeśli choć do jednej osoby dotarło to się cieszę.

~Gdgxvx

U nas w domu choroba od niedzieli ból głowy, palenie gardła nosa, niby katar, ciężko na płucach czasem kaszel, zimne stopy.. ogólne rozbicie ale brak gorączki. W sklepach osiedlowych panie słychać też chore jak się tyłu ludzi przewija...

~RST

Jak można ludziom wciskać tę truciznę.

~rypyrypy

Halo halo! Gdzie są nasi stalowowolscy kowidianie, którzy wyzywali innych od szurow i plaskoziemcow? Stoicie już za nową szczypawką? Możecie odebrać też moje zaległe.

~Ja.

Stwierdzam kategorycznie!!! Autor pilnie potrzebuje konsultacji psychiatrycznej!!! Oczywiście w obowiązkowej maseczcebi po czterech dawkach.

~Tadek

To podwariant kraken wariantu omikron, już po nas. Bedzie kaszel i katar, jesteśmy zgubieni. Chiba że weźmiem szczepiomki, pane sinon dżesiofski rekomendujom.

~Hajah

Ooo już zaczynacie znów. Teraz jazda grypa = covid ale spoko nie ma dodatków finansowych w szpitalu wiec nie oplaca sie falszowac.

~Andrzej

To wszystko nic w porównaniu z tym co czeka Polskę Rudy Wrócił,by dokończyć dzieła.
Zobaczycie za Pięć miesięcy

~Andrzej

To wszystko nic w porównaniu z tym co czeka Polskę Rudy Wrócił,by dokończyć dzieła.
Zobaczycie za Pięć miesięcy

maszynista

W Anglii tez szukaja winnych tego terroru w czasie pandemii i tam politycy powiedzieli ze sa nie winni i zwalili winę na naukowcow.To ci oblakani naukowcy kazali wszystko zamykac polewac ulice przeciwko kowidowi .Politycy umyli rece ze niby to nie oni decydowali.

~.....

Laboratoria pracują, to rusz to coś nowego wypuszcza z tąd ten covid.

maszynista

A czy samorzad pis uaru będzie z ciężarówki pryskał przed świetami ulice ,chodniki na kowida? wtedy koszty opryskow kowidowycy wyniosly ponad 360 tys .Jak wiadomo kowid siedzi na ludziech a nie lezy na ulicach i chodnikach.360 tys nasi pisowcy nie potrzebnie wydali na opryski kowidowe.

~Polak

To lekarze zacierają już lapy

~bojar

maszynista ty mas jakieś zwidy, albo halucynacje