Wodny plac zabaw przejdzie modernizację. Pojawią się nowe atrakcje!

Image

Po 5 latach od otwarcia wodnego placu zabaw prezydent miasta podjął decyzję o modernizacji tego miejsca. Zostanie wymieniona nawierzchnia bezpieczna. Pojawią się również nowe wodne atrakcje.

18 sierpnia 2018 roku w Stalowej Woli został otwarty wodny plac zabaw. Od samego początku miejsce to było bardzo chętnie odwiedzane przez mieszkańców powiatu. Jak podkreśla prezydent wodny plac zabaw, to pewnego rodzaju symbol tego jak miasto zmieniło się pod względem podejścia, otwartości do dzieci i rodzin. W innych miastach by można było korzystać z tego typu atrakcji trzeba zakupić bilet wstępu. Tymczasem w Stalowej Woli, od samego początku, wejście na WPZ było całkowicie bezpłatne.

- To miejsce przez 5 lat przeżyło niejeden uśmiech, ale też bardzo intensywne ćwiczenie zarówno ze strony najmłodszych mieszkańców Stalowej Woli, jak i gości. To jest taki moment kiedy ze względów bezpieczeństwa należy podjąć decyzję o modernizacji przede wszystkim nawierzchni, tak żeby ona spełniała najwyższe standardy, aby była ona bezpieczna. Przy okazji po tych 5 latach chcemy dokonać modernizacji tych atrakcji aby wprowadzić nowe, bardzo atrakcyjne elementy zabawy wodnej, tak aby to miejsce cieszyło się niesłabnącą popularnością- mówi prezydent Lucjusz Nadbereżny.

Szacunkowy koszt modernizacji placu zabaw to 1 mln zł. Plany są takie, że wodny plac zabaw po przebudowie zostanie otwarty na Dzień Dziecka 2024 roku.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =