XXVII
Memoriału im. Józefa Gromka w szachach

Image

18.11.2023 roku rozegrany został XXVII Memoriał im. Józefa Gromka w szachach. Zawody zostały zorganizowane i przeprowadzone przez Katolicki Klub Lekkoatletyczny STAL w Stalowej Woli.

Honorowy Patronat nad Memoriałem objął Starosta Stalowowolski Janusz Zarzeczny.

Pojedynki szachowe rozgrywano systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund, każdy z zawodników miał na partię 12 minut + 2 sekundy za ruch. W Memoriale szachowym wystartowało łącznie 44 uczestników. Szachiści rozgrywali swoje partie szachowe w dwóch grupach wiekowych. Końcowa klasyfikacja wyników odbyła się w trzech grupach wiekowych: Grupa OPEN, Juniorzy ur. w 2007 – 2013 oraz najmłodsi szachiści ur. w 2014 i młodsi (najmłodsi rozgrywali swoje partie w osobnej grupie).

W Memoriale szachowym wzięli udział szachiści ze Stalowej Woli, Niska, Zabrnia, Turbi, Tarnobrzega, Mielca, Rzeszowa, Sandomierza, Ossali, Kielc, Ostrowca Świętokrzyskiego, Biłgoraja, Lubaczowa, Leżajska, Sędziszowa Małopolskiego, Wiązownicy oraz arcymistrz z Ukrainy. Zawody szachowe rozpoczęły się o godzinie 10:00, a zakończone zostały o godz. 13:30.

W grupie OPEN nagrodzonych zostało 6 zawodników. Pojedynki rozgrywane na pierwszych szachownicach były bardzo zacięte. Po 7 rundach zwycięzcą XXVII Memoriału im. Józefa Gromka został arcymistrz Petro Gołubka z Ukrainy, drugie miejsce zajął Adam Biesiadecki z Tkszach Tarnobrzeg, trzeci był Marcin Graczykowski z Ossali. Kolejne nagrodzone miejsca zajęli: 4 – Bartłomiej Krystel z Sandomierza, 5- Ryszard Czajkowski z Tkszach Tarnobrzeg, 6- miejsce Tomasz Pintal z Stalowej Woli. W/w zawodnicy otrzymali nagrody pieniężne, a za miejsca 1-3 puchary.

W grupie Juniorów ur. w 2007 – 2013 zwycięzcą został Adam Pożoga z Hetman Ostrowiec Świętokrzyski, 2 miejsce zajął Michał Szypuła z Katolickiego Klubu Lekkoatletycznego STAL w Stalowej Woli, 3- Rozalia Romańska z Hetman Ostrowiec Świętokrzyski, 4- Marek Habaj, 5- Filip Buchaj z Stalowej Woli, a 6- Tomasz Procnal z Katolickiego Klubu Lekkoatletycznego STAL w Stalowej Woli. W/w zawodnicy otrzymali nagrody rzeczowe, a zwycięzca dodatkowo puchar.

Z kolei w grupie najmłodszych: Juniorzy urodzeni w 2014 i młodsi zwycięzcą został Maciej Krawiec z LUKKS Kielce, 2 miejsce zajął Kacper Puc z Katolickiego Klubu Lekkoatletycznego STAL w Stalowej Woli, trzecie miejsce zdobył Filip Wiśniewski z Katolickiego Klubu Lekkoatletycznego STAL w Stalowej Woli, 4- Kamil Małek, również reprezentant Katolickiego Klubu Lekkoatletycznego STAL w Stalowej Woli, 5- Filip Sternik, 6-Julian Kosno, reprezentanci klubu Hetman Ostrowiec Świętokrzyski, 7- Aleksander Jasiński z Niska.

Przewiń do komentarzy


Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =